SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Smok: historia Bruce'a Lee

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15075

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Gwarantuje Ci, że byś go nie dotknął mimo tego, że ma ponad 50 lat
hmm...
A jak potwierdzisz zasadność tego twierdzenia? Na czym je opierasz?

to raz, a dwa - może odniesiesz się do tego co napisałem o doświadczeniu wyniesionym ze sparringów i zawodów oraz przećwiczeniu "zabójczych ciosów". Jak się odniesiesz do "paradoksu Kano"?

Zmieniony przez - cynik75 w dniu 2009-01-16 18:56:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1521
Hmm.. na czym ja mogę te stwierdzenia oprzeć... Ja może nie mam za bardzo na czym. Ale jak się udasz do Krakowa do kwatery głównej na Polskę CLF, to zapewne sifu Grzegorz Ciembroniewicz udzieli Ci odpowiedzi na pytanie "Dlaczego byś nie dotknął Chen Yong Fa?'. Ja Ci mogę jedynie powiedzieć, że na pewno nie trenujesz od piątego roku życia, nie masz stażu 50-ciu lat treningu za sobą, chyba najbrutalniejszego stylu Kung Fu. I na pewno nie jesteś doktorem medycyny i nie znasz perfekcyjnie Anatomii i układu nerwowego człowieka.Chen Yong Fa to wszystko posiada. I pewnie nie masz pojęcia, że istnieją techniki pozornie nie trudne, opierające się praktycznie na dotyku w odpowiednie nerwy, które mogą doprowadzić do paraliżu i to nie są żadne czary, to jest nauka i mistrzostwo w sztukach walki. Myśląc w sposób zachodni Ciężko to ogarnąć, do tego potrzeba zmiany mentalności.

Ja nigdzie nie napisałem, że nie należy sparringować, gdyż uważam, że sparing, jest najważniejszym elementem treningu. Chodziło mi raczej o to, że jak coś trenujesz, to za nim zaczniesz sparringować to wcześniej należy do odpowiedniego poziomu doprowadzić narzędzia walki. I ta wypowiedź odnosiła się do tego co napisał słaby56. Mianowicie napisał, że próbował podczas sparingu wykorzystać narzędzia JKD i na tej podstawie stwierdził, że nie działają. Może jakby doprowadził narzędzia walki do odpowiedniego poziomu to by działały...? A co do zabójczych ciosów to- Zabójczy może być nawet cios prosty jak go wykonasz po mistrzowsku. W realnej walce nie ma czasu na myślenie, czy zrobisz komuś krzywdę, czy nie, i nie jest ważne czy to będzie low kick, stop kick, cios prosty, czy kopnięcie w jądra .Ma być błyskawicznie i skutecznie. Trzeba działać instynktownie, gdyż na ulicy każda sytuacja jest inna. Trzeba sobie jasno powiedzieć, albo trenujesz po to by być dobrym sportowcem, albo ćwiczysz sztukę wojenną dla samoobrony. Realia są takie, że jak walczysz na ulicy i masz kosz obok siebie to nawet tego kosza powinieneś użyć, bo możesz walczyć o swoje życie, a ono jest najwyższą wartością i trzeba go bronić za wszelka cenę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 229 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19479
Cheng Yong Fa ?? to jest ten posrednik co rozwoził mydełko Fa do Polski ??

Tragedia.. chlopie w co Ty wierzysz. Az jestem pelen podziwu dla Twojego trenera jak potrafil Ci zrobic wode z mozgu.

MMA sports !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Jetlit ja pisałem o technikach Combat,które są może jakoś podobne do tych technik z JKD o których pisałeś(uderzenia na oczy,tchawicę,stawy kolanowe,genitalia).Jeśli nie działają,lub działają rzadko w sparingach,to jak je wykorzystać w nagłym starciu,gdzie poziom adrenaliny jest tak duży,że trzęsą się ręce i nogi?Przy stresie około 70 % techniki ucieka...Piszesz o witalnych punktach,są takie,ale też traf w nie w walce w ruchu.Generalnie cała twarz jest zbiorem takich punktów i tam najłatwiej mocnym,czystym uderzeniem w nią można przeciwnika wyłączyć.

Poza tym temat się rozmywa,bo miał być o Brusie Lee,a robi się bla bla bla o realnej walce i skuteczności danych panów co było wałkowane wiele razy na forum i nic dobrego z tych tematów nie wynikło.

Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2009-01-16 22:22:29

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 182 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 844
jetlit ma dużo racji starsi mistrzowie których uczono tajemniczych techik potrafią używać ciosy w czułe miejsca na ciele człowieka gdy taki cios się wyda precyzyjnie w dane miejsce z odpowiednią szybkością jest to możliwe poczytaj sobie o tym troche i oglądni pare filmików na ten temat:)
http://pl.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Dorfa,mogę Cię zapewnić,że czytałem o czułych punktach na ciele człowieka pewnie więcej niż Ty.Nie tylko książki z dziedziny sztuk walki,ale także akupunktury i akupresury.Poza tym Jiu Jitsu i systemy Combat,które trenuję,w pewnej części opierają się na "atemi"-szokerach,czyli uderzeniach w czułe miejsca,tylko ,że tam stosuje się je w samoobronie,a nie typowej walce.Nie mówię,że takich miejsc na ciele nie ma,tylko że w walce,gdy przeciwnik nie stoi jak kołek,ciężko trafić w punkty,które są wielkości kciuka.Nie mówię tu o twarzoczaszce,bo tam praktycznie,gdzie nie uderzysz,to masz czuły punkt...Filmy i żadne programy telewizyjne mnie nie przekonują,jeżeli je się robi z pewnym założeniem,a potem do tego założenia dostawia się pasujące fakty.Poza tym wyznaję dewizę TELEWIZJA KŁAMIE!!!!!!!!!!!A ponadto dopiero jak na sobie coś odczuję,to wtedy mijają moje wątpliwośći

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 182 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 844
Akurat ten film jest jego wiele części jeżeli ktoś chce pokieróje to duża część prawdy właśnie w tych filmach oddzielają fikcje od realizmu;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1521
"Anatomia sztuk walki":) jak ktoś tego jeszcze nie widział to pokieruj, tylko chyba nie w tym temacie, bo w sumie to temat o SMOKU, a zeszliśmy za bardzo na niebezpieczne i niewiarygodne techniki, a o ile kojarzę to istnieje taki temat, który bardziej do tej rozmowy pasuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 182 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 844
w małej części to też należy do dyskusji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 127 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1282



Dlugi film, ale uwazam, ze wart poswiecenia czasu A co do "anatomi sztuk walki", to nie jest dla mnie wiarygodny wyznacznik i zrodlo wiedzy. Rownie dobrze, mogli dac przedstawiciela kung fu o wiekszej masie ciala a boksera z wagi koguciej itp. itd.

"Jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za to, co robimy, także za to, czego nie robimy."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z krwia...

Następny temat

Zamknięte biodra a wysokie kopanie???

WHEY premium