SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skrzywienie kręgosłupa oraz szpotawe kolana.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1319

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Amentoris z działu Szybkie pytanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 314
Witam. Otóż tak jak w temacie mam te problemy. Podam dane:
Wiek: 16 lat
Masa: 63 kg.
Wzrost: 172 cm.
Szpotawe kolane czy jak to mowią inni przeprost. Jest widoczny jezeli wyprostuje moje nogi do konca. Tak to srednio widac roznice. Skrzywienie kregoslupa tez jest lekkie. Ale chyba powoduje asymetrycznosc moich miesni. i nie wiem co mam z tym zrobic. Czy to ze wzgledu na kregoslup i na nogi. Nie czuje bolu ani nieczego takiego. Czy mozna poprawic wady kregoslupu itp. Czy to juz koniec. I zostalo mi cwiczyc.
I czy taka kreatyna jest dobra RX_Gold_Tri_creatine_Malate
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 73 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2441
siema
jesli możesz to daj foty tych kolan
a kreatyne w tym wieku sobie odpuść

Zmieniony przez - TheGames w dniu 2012-05-07 19:00:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
Udaj się do fizjoterapeuty.pokaże Ci zestaw ćwiczeń korekcyjnych na kręgosłup.Napewno nie zaszkodzi pływanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 403 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1097
Szpotawość kolan a prze prost to nie to samo !!!!!! To dwie całkiem inne rzeczy. Szpotawość to wada kiedy stawy kolanowe ustawiają się do zewnątrz, tak jakbyśmy mieli dużą piłkę albo beczkę między nogami. A prze prost to kiedy kolano odgina się w drugą stonę>
Raczej odpuść sobie trening przed wizytą u fizjoterapeuty. Najlepiej idź do takiego który specjalizuje się w kinezyterapii niektórzy instruktorzy również posiadają taką wiedzę. Powiedz mu że zaczynasz trening na siłowni dobierze ci odpowiedni zestaw ćwiczeń. Bez tego możesz utrwalić prze prost w stawach kolanowych i doprowadzić do szybkiej artrozy- i w wieku 26 lat twoje kolana będą się nadawały tylko do wymiany. To samo z kręgosłupem nieumiejętnie dobrane ćwiczenia spowodują powiększenie skoliozy! Co do skoliozy to ci nie pomogę bo cię nie widzę. A jeśli masz przeprost w stawach kolanowych to wzmacniaj mm. kulszkowo goleniowe, mm. brzuchaty łydki i płaszczkowaty. Zadbaj również odpowiednią długość mm. przedniej części uda jak i mięśni strzałkowych które nadmiernie napięte utrwalają przeprost.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 314
Uwazacie ze trening korekcyjny mi pomoze? Sa to szpotawe kolana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 403 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1097
Tak napewno odpowiednio dobrany przez fizjoterapeutę lub instruktora posiadającego taką wiedze skoryguje twoją postawę. Co do szpotawych kolan u mężczyzn często to występuje. Stań równo z stopami obok siebie i zmierz centymetrem lub metrem krawieckim odległość między swoimi kolanami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 314
Stanałem prosto. I mam 9 cm od srodka kolana do drugiego srodka kolana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 403 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1097
9 cm to już trochę. Przez forum nie wiele ci pomogę udaj się do fizjoterapeuty który zleci ci odpowiednie ćwiczenia. Ogólnie rzecz biorąc musisz wzmacniać partie mieśniowe przyśrodkowe kończyn dolnych, a rozciągać mm. boczne.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 314
Poczytalem o tym w internecie i wnioskuje ze ma szpotawosc jak i przeprost. Z tego powodu ze jak bylem maly to bylem zarazem gruby a juz chodzilem. Wiec mi stawy nie dawaly rady. Bo mam ta wade od dziecinistwa. A patrzac i czytajac o tym. To mam takze przeprost nog. Jak wyprostuje ich maksymalnie to przerwa wynosi 11 cm. Ostatnio widzialem sie z lekarzem. Znajomym. Popatrzyl i powiedzial. Ze nie mam sie co martwic. I zalecil mi plywanie ktore ma mi pomoc w lekkiej asymetri miesni. A co do nog to pojde do lekarza i zaleci mi cwiczenia. Tylko nie wiem po jakim czasie mi to minie. Podobno to nie jest az takie duze. Ale przeprost i szpotawosc naraz to nie fajnie. Mam tez przeprost na rekach ale ejst on dopiero widoczny jak zaczne nia napierac o cos np. sciane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 403 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1097
widocznie masz predyspozycje do przeprostu, skonsultuj to z lekarzem lub fizjoterapeutą (radził bym z dobrym fizjoterapeuta). Prawdopodobnie nie maił byś się czym martwić gdybyś nie zaczynał treningu na siłowni, ale lepiej zapobiegać niż później leczyć. Bez badania fizykalnego ciężko ci doradzić tak wirtualnie. Daj znać jak już będziesz miał jakieś konkretne zalecenia. Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 7582 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 16667
Na Twoje pytania pomoże CI lekarz.

Być jak Steven !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kregosłup odcinek piersiowy - twardosc miesni

Następny temat

pytanko o tatuaż

WHEY premium