SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skrobia kukurydziana przed i po treningu

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3257

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 207
Siema wszystkim, planuje wrócić do treningów na mase po pół roku przerwy i mam pytanko odnośnie odżywek przed i po treningu. Wcześniej używałem 30min przed treningiem gainera; 30g Carnivora + 50g Vitargo, tak jak mi zalecił dietetyk i trener. Okazuje się jednak, że nie stać mnie na Vitargo, które jest o wiele droższe od "zwykłych" węglowodanów. Słyszałem jednak bardzo dobre opinie o skrobi kukurydzianej, która wchłania się dużo wolniej od węglowodanów prostych (zapomniałem jak się nazywaję te odżywki). Kupiłem dla siebie Carb Slam, który ma dobre opinie. Czy mogę go stosować przed treningiem w gainarze zamiast Vitargo?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9051 Napisanych postów 82732 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699759
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 207
Przed treningiem po to, żeby mieć energie do ćwiczeń i żeby organizm nie "spalał mięśni" w czasie treningu?
Ale po treningu nie wiem czy się nadaje skrobia, która się wchłania powoli, i czy nie lepiej byłoby ją zastąpić węglami prostymi (+ oczywiście białko)? Ktoś może ma pojęcie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 1295 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24734
Zmień trenera i poczytaj , bo mamy 2014, a dogmaty jakimi się kierujesz są z 2004. Nie jesteś w stanie palić mięsni , chyba że po 48 godzinach postu i jakimś intensywnym wielogodzinnym wysiłku. Idąc rano do toalety, też pijesz 2 łyżki cukru przed by mieć energię cisnąć i się podetrzec?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 207
nie wiem stary jak ty korzystasz z kibla, ale u mnie nie ma to nic wspólnego z godzinnym treningiem na siłce. Informacje na temat suplementacji przed treningiem dostałem od dietetyka SFD w zeszłym roku, a nie 10 lat temu, poza tym jest to chyba oczywiste, że nie zaczynasz treningu na czczo. Ktoś sie może orientuje czy można zamienić Vitargo skrobią w suplementacji przed i po treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 1295 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24734
Jeżeli dietetyk SFD polecił ci pić przed treningiem 30G Kolagenu i 50G cukrów(bo Vitargo które podobno są węglami złożonymi zachowują się jak proste) to moim zdaniem nie dietetyk. Zrobisz i rób jak chcesz, może jesteś ektomorfikiem i ci taka ilośc prochu nie zaszkodzi. Inna kwestia to opłacalność, nie lepiej 2h przed treningiem zjesc ryż z kurą ?
Po treningu Waxy jest ok , przed treningiem w zaleznosci od czasu kiedy ywpijesz moze zalegac na zoladku i powodowac uczucie ciezkosci i np. wymioty przy przysiadach jak ktoś ma tendencje


Zmieniony przez - Vaadeer w dniu 2014-05-23 12:08:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9051 Napisanych postów 82732 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699759
bzdury pisze
kolego poczytaj jeszcze ,bo brakuje Ci podstaw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 207
Który bzdury pisze; Vaadeer czy ja? Do Vaadeera, jestem ektomorfikiem, także węglowodany przed treningiem po to, żeby sie nie włanczał katabolizm przed końcem treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9051 Napisanych postów 82732 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699759
Ty piszesz bzdury
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 430 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11409
Jak wyżej, lepiej zjesc jakiś po siłek przed treningiem który da Ci fajnego kopa potem niż sie prochem ładować, po za tym jak już sie tak boisz o te mięsnię to kup sobie bcaa, chociaż według mnie na masie zbędny suplement bo i tak z diety dużo aminokwasów spożywasz, jak masz dobrze z bilansowaną diete oczywiście.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna białko -shake

Następny temat

Jak brać kreatyne?

WHEY premium