SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Semi Contact w KB

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3711

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1603 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24079
Ja np. jestem bardzo rozciągnięty (szpagat na krzesłach itp.). Czy to przeszkadza w szybkim kopaniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2338
Jeśli przed kopnięciem zrobisz szpagat to faktycznie może trochę czasu zlecieć...
A tak poważnie to dobre rozciągnięcie nie opóźni jeśli masz dobrą technikę, a tego już nie wiemy. Szpagat nie jest gwarancją, że ktoś będzie dobrze kopał, liczy się technika, nie mniej jednak przy dobrym rozciągnięciu można szybciej opanować techniki nożne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 580 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7237
no moim zdaniem semi to jest najgorsza formuła jaka tylko jest

Nie zaczniesz Dzisiaj - Nie zaczniesz Nigdy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
W semi zdarzaja sie bardzo ciezkie nokauty ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
ja tam sceptycznie sie zawsze odnosiłam do semi... jakoś nie przekonuje mnie: cios, przerwa, podliczenie punktów, cios, przerwa, itd znacznie ciekawsze moim zdaniem są formuły typu "doskocz - przypie*rz - odskocz" sensu light też za bardzo nie widze, bo co to za walka, jak nawet nie można Ci mocno kogoś uderzyć, a za KO Cie dyskwalifikują

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 95
hehe w semi kopniecia raczej wchodza fronty najczesciej hehe ja tez mialem problem z kopnieciem ale zaczolem robic przysiady i cwiczyc nogi na silce i nabraly szybkosci

"Podążaj Za Wiedzą Bądź Pozostań W Niewiedzy"


"Ciężki Trening To Amulet, Który Pozwala Przetrwać
Nie Przegrać,
O Resztę Nie Dbać,
Dobrze W Tą Grę Grać"


"Czy Będzie Szach I Nat Dziś Jesteś Kat To Już Koniec,
Bo Rywal Padł"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3142 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16650
Linxus semi to nie kickboxing to co to jest? a aerokickboxing to też nie kickboxing? Kickboxing tylko inna formuła... jedni lubią się napier... po łbach (full, boks) inni po udach (K-1, low kick) a inni wolą sobie poskakać (semi). Tak obrazowo to przedstawiłem. Semi contact jest bardzo przydatny w walkach light contactowych Wystarczy pooglądac walki węgrów w lighcie. (http://kickboxing-news.com/cms/video.php tu masz dużo walk - semi, light, low, full, k1)

Modboy nie słuchaj tych co ci odradzają jechać na zawody albo zrezygnować z walki w semi. Na zawodach oprócz samego udziału można dużo poobserwować, dużo uczysz się oglądając innych. Potem nawet nie będziesz wiedział skąd znasz taki czy inny ruch.

Modboy gdzie trenujesz? I kto jest twoim trenerem? Na jakie zawody jedziesz?

A do wszystkich którzy uważają że semi contact to nie kickboxing: niech każdy robi to co lubi













a może to zawodnicy k-1 boją się walczy w semi?

Zmieniony przez - GSP w dniu 2009-05-10 16:32:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 580 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7237
Klub Ekk Elbląg w Elblągu Trener Piotr Lichociński A Co do Zawodów to nie wiem jakie Trener mówił , że wystartuje po wakacjach.

Nie zaczniesz Dzisiaj - Nie zaczniesz Nigdy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 774 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5083
Każdy ma własne zdanie. Semi za bardzo mi się kojarzy z karate, a szczególnie z shotokanem. Ja bym nerwowo tych przerw nie wytrzymał.

OloKK: "Po to się robi bezkontaktowe sparringi - człowiek przyzwyczajony do braku kontaktu instynktownie
będzie go unikał."

Cavior: "Niewątpliwie. Ale nawet, gdy ktoś nie szuka kontaktu, czasem kontakt znajduje jego... (...)"

Pure domination.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Każdy je z tym z czym lubi. Ja zaczynałem od boksu, później było MT i jakoś nie wyobrażam sobie żebym miał ganiać po macie i wymachiwać nogami:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nietypowe pytanie

Następny temat

kickboxing czy muan thai??

WHEY premium