SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Semi Contact w KB

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3707

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 580 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7237
Siema
Ćwicze , już pół roku KB i przygotowuje sie do zawodów na które pojade po wakacjach..
A mianowicie kiepsko jest u mnie z semi contactem , bo w light jakoś sobie radze hehe..
trener mówił mi , że bede musiał też walczyć w semi co mnie troche przeraziło bo to bedzie hardcore ..:d
nie idzie mi z tym , jestem wolniejszy niz przeciwnicy, słyszałem ,że w semi wali się duzo kopniec bocznych jednak to kopy mam takie wolne , że szkoda gadac jestem rozciagniety , ładnie kopie ale za wolno i nie moge trafic przeciwnika.Slyszalem , że kiedy sie rozciagamy to nogi traca dynamike a my wlasnie na treningach sie rozciagamy moze to przez to, ale nie wiem.
Wiecie , moze jak przyspieszyc nogi?

Nie zaczniesz Dzisiaj - Nie zaczniesz Nigdy!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 477
Moim zdaniem każdy początkujący zawodnik powinien startować w semi oraz light. Oczywiście z tym semi nie należy przesadzać ponieważ nadmierne praktykowanie tej fomuły walki u młodego zawodnika może w nim wyrobić złe nawyki (opuszczone ręce, typowa pozycja boczna w walce). Walka w semi nauczy nowicjusza świetnej pracy nóg, wyczucia dystansu oraz refleksu. PS. Lady M jeżeli chodzi o light contact to ja zawsze na zawodach biję pełną siłą i z tego co wiem inni zawodnicy także :) a nokautować można tyle, że z kontry :)

"Im więcej potu na treningu tym mniej krwi na ringu" :):)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3506 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34768
na mnie najlepiej dzialaly setki scyzorykow (cwiczenie na dolne partie miesni brzucha) oraz setki kopniec na tarcze/worek.

Jeśli dopiero cwiczysz pol roku i bedzie to Twoja pierwsza walka na zawodach oraz ma byc to formuła, w ktorej zle sie czujesz to moze lepiej odpusc i cwicz pod light contact ?

Newsy MMA, K-1 i nie tylko - www.fight24.pl zapraszam!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 400 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1889
e tam, moim zdaniem powinienes pojechac. Kiedys musi byc ten pierwszy raz. Zdobedzie napewno jakies cenne doswiadecznie, ktore zaprocentuje pozniej. cwiczysz pol roku, a wiec masz juz jakies podstawy.
Pamietaj o tym ze od nog zawsze szybsza jest noga . Zanim przeciwnik zdazy kopnac jestes w stanie wykonac 3 razy balanscialem, badz tez skontrowac go rekoma.
pozdro

ból to fikcja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 580 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7237
wyczytałem , że przed treningiem dynamicznym nóg nie należy sie rozciagac ponieważ to bardzo spowalnia nogi. to prawda?

Nie zaczniesz Dzisiaj - Nie zaczniesz Nigdy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 400 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1889
Tylko nadmierne rozciaganie spowalnia. Aby kopac wysoko i szybko nie musisz wcale robic wszystkich szpagatow . Wiec po co te szpagaty itd? tylko problemy na starosc ze stawami .

ból to fikcja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 774 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5083
Semi contact to formuła dla ludzi ściśle technicznych. Nie sądzę, żeby pół roku wystarczyło do startów w formule tak zaawansowanej jak semi. Nie będę na odległość oceniał twoich umiejętności, ale uważam, że 6 miesięcy to za mały okres czasu żeby nauczyć się większości technik porządnie.

OloKK: "Po to się robi bezkontaktowe sparringi - człowiek przyzwyczajony do braku kontaktu instynktownie
będzie go unikał."

Cavior: "Niewątpliwie. Ale nawet, gdy ktoś nie szuka kontaktu, czasem kontakt znajduje jego... (...)"

Pure domination.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 580 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7237
techniki umiem przynajmniej trener mówi , że bardzo dbrze sobie radze ,jako jedyny po 3 miesiacach trenowania trener mnie przeniósł do starszej grupy
tylko z tym semi takie problemy ;/

Nie zaczniesz Dzisiaj - Nie zaczniesz Nigdy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
umieć a umieć to różnica ale jak trener mówi że jesteś na jakieś zawody gotowy to jedź, tylko nie wiem czego w semi, raz że technicznie trzeba być dobrym, dwa że to jest fajne tylko dla odmiany od twardszych formuł

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 774 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5083
Jak tak, to ja bym cię wziął chociaż na Light Contact... Semi to nie KB, przynajmniej nie w moim mniemaniu.

OloKK: "Po to się robi bezkontaktowe sparringi - człowiek przyzwyczajony do braku kontaktu instynktownie
będzie go unikał."

Cavior: "Niewątpliwie. Ale nawet, gdy ktoś nie szuka kontaktu, czasem kontakt znajduje jego... (...)"

Pure domination.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 645 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8766
e tam ja nie lubie startować w semi zbyt łatwo złapać kontuzję bo za bardzo jest sie na luzie i nie wiadomo jaki cios poleci a poza tym co to za walka na puknięcie i wracanie na miejsce po każdym ciosie ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 774 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5083
Nikolaj piwo dla Ciebie :) To dla tych co się boją :D

OloKK: "Po to się robi bezkontaktowe sparringi - człowiek przyzwyczajony do braku kontaktu instynktownie
będzie go unikał."

Cavior: "Niewątpliwie. Ale nawet, gdy ktoś nie szuka kontaktu, czasem kontakt znajduje jego... (...)"

Pure domination.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nietypowe pytanie

Następny temat

kickboxing czy muan thai??

WHEY premium