SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rzut przez plecy

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4569

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1170 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15480
Witam, otóż mój problem polega na tym, że nie umiem dobrze wykonać tego rzutu.
Rabie tak:
łapię za gi(przy bicepsie) oplatam za głowe(lub za plecy). Odwracam się tyłem do niego i teraz tak:
- Najpierw idą biodra, czy ciągnę rekami?
- Pochylam się, i wtedy daje do tyłu biodra, czy na odwrót?
- Biodra maja iść jak uderzenie, czy je tylko wypycham?
bardzo proszę o pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 509 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21391
wychylenie wejście rzut w tej kolejności i nie inaczej aha i chyba nie mówisz o rzucie przez plecy (seoinage) tylko o czymś w stylu haraigoshi tylko bez podcięcia nogą-tak wnioskuje po Twoim opisie jak łapiesz przeciwnika a to już grupa rzutów przez biodro...........więc tak najpierw gościa wychylasz teraz wchodzisz na 3 kroki i nie wypychasz bioder ani do tyłu ani do przodu hmmm sylwetka jest mniej więcej prosta a gościa nabierasz na "plecy" za pomocą nóg twój środek ciężkości (twój pas) ma się znajodwać poniżej środka ciężkości przeciwnika (poniżej pasa pzreciwnika) i następnie przerzucasz przez "plecy".....rozumiesz :D ????

niewiem czy zrozumiesz japońskie nazwy bo nie wiem czy rozchodzi się o judo czy bjj ale chyba raczej judo :) no i plecy napisałem w "" bo to rzut raczej przez biodro

ja już troche nieświeży w tym jestem bo kawałek czasu minął odkąd trenowałem, może pani saida mnie poprawi albo ktoś ?? :)

Zmieniony przez - mistrzu_2 w dniu 2009-11-20 20:32:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1170 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15480
No tak, chodziło mi raczej o rzut przez biodra(bez podcięcia).
Czyli wchodzę, łapię za gi, odwracam się, sylwetka prosto(nizej od jego srodka ciezkosci) i co dalej z biodrami...? Biodra idą szybko i dynamiczne, czy sie raczej pochylam i ciagne rekami?
p.s tak chodzi o judo

Zmieniony przez - Dzejno w dniu 2009-11-20 20:37:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 509 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21391
aha nie dopisałem jak dobrze pamiętam to biodra wkręcasz hmmm jakby ci to opisać jak trzymasz gościa za jego prawą rękę to biodra wkręcasz w strone tej ręki wtedy nabierasz go na plecy i przerzucasz skręcając cały tułów a rękoma pracujesz tak jakbyś chciał go przeciągnąć przez plecy tak jakbyś naciągał worek ziemniaków na plecy........poczekaj jeszcze chwilę niech ktoś lepiej potwierdzi ;) ale tak to mniej/więcej wygląda

1. wychylenie
2. wejście-3 kroki w zasadzie 2 plus obrócenie stopy która robiła krok jako pierwsza
3. wkręcasz biodro i jednocześnie nabierasz gościa na siebie
4. przerzucasz pracując tułowiem i ściągając rękoma dokładniej to jak masz go już nabranego na plecy to wychodzisz z nóg a następnie jednocześnie skręcasz swój tułów i ciągniesz łapami i gość leci

w żadnym wypadku nie odchylaj się do tyłu/nie przenoś ciężaru ciała na pięty bo w mgnieniu oka zostaniesz zkątrowany

nie umiem jaśniej :P

Zmieniony przez - mistrzu_2 w dniu 2009-11-20 20:50:54

Zmieniony przez - mistrzu_2 w dniu 2009-11-20 20:52:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Przy rzutach zawsze działają najpierw ręce (chyba,że przeciwnik już jest wychylony). Czyli:
- najpierw łapiesz za gi, wychylasz rękoma
- podchodzisz na trzy kroki, przy czym trzeci jest przestawieniem stopy
- przy DRUGIM KROKU wkładasz biodro - i nie uderzasz nim w tył, bo przemieścisz swój własny środek cieżkości na pięty (nie wypinasz się,bo to się źle skończy)
- potem cały czas ciągnąc rękoma, nabierasz przeciwnika za plecy i rzucasz.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1170 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15480
Okej. Dzięki wujku i ciociu, pomogliście i juz chwytam ocb .
Sogi poleciały
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943




:)

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1070
Ciągnąć musisz cały czas...
Gdy naciągasz go na siebie i stawiasz swoje ciało jako przeszkodę wybijasz go biodrami nie przestając ciągnąć rękoma i gleba.

Oglądnij sobie filmiki instruktażowe:




Wyniki wyszukiwania:
http://www.youtube.com/results?search_query=koshi guruma&search_type=&aq=f

"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 59 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339
wyzej pokazany rzut to teoretycznie tkz. biodro zapasnicze tyle ze w zapach trzeba mocno usztywnic ręke przeciwnika...

"Ćwicząć z lepszymi ,stajesz sie lepszym..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mikkel Kessler vs Andre Ward

Następny temat

Ból kolana

WHEY premium