SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rzezba ciała - brak progresu

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2206

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 107
Witam. chciałabym prosić o pomoc. Moja sytuacja wygląda następująco, Byłam od lipca na redukcji, przed redukcja ważyłam 55kg przy wzroście 167cm , miałam delikatna oponke, robiłam cardio codziennie po 1h. Po 2 miesiącach zeszłam do wagi 48kg i zaczęły mi się problemy, miałam wtórne zatrzymanie miesiączki, zaczęły wypadać mi włosy , byłam na analizie składu ciała i wyszło mi , że mam 5kg tłuszczu w całym ciele. Nigdy nie liczyłam kalorii, raz wyliczyłam i wyszło mi , że zjadałam okolo 1300 kalorii. od ponad 2 miesięcy zaczęłam liczyć kalorie i w tej chwili jem 2100, od grudnia przestałam robić cardio , raz na jakiś czas tylko robię po 20min , na początku waga stała w miejscu , a po tych świętach chyba przekroczyłam ten minimalny próg tkanki tłuszczowej i miesiączka się pojawiła , ale włosy jak leciały tak lecą. Oprócz tego od paru miesięcy staram się wyrzeźbić brzuch bo po redukcji skóra na brzuchu zrobiła się nie jędrna , wisząca i wygląda jakbym miała nadmiar tkanki tłuszczowej. Niestety robię co mogę , próbuje każdego ćwiczenia , ale mięśnie ani drgną. Jest ich zarys, jak napne to się pokazują, po ćwiczeniach też , ale potem wszystko wraca do normy i dalej ten brzuch jest brzydki,wiec od 2 tygodni zaczełam cwiczyc silowo a nie tylko brzuch jak do tej pory, planem ktory wrzucam nizej ale dalej mam wrazenie ze nic sie nie zmienia, a wrecz przeciwnie, jest jeszcze gorzej.Jak narazie staram sie bardziej dopracowac technike cwiczeń niz dokladac ciezaru , więc chciałabym się dowiedzieć czy moze tutaj znajde jakies wsparcie i pomoc w osiagnieciu celu.




ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: Technik55(konto narzeczonego ;D)
WIEK:24
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY:5 msc

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 49.5
WZROST: 167
OBWÓD RAMIENIA: 26
OBWÓD ŁYDKI: 34
OBWÓD UDA: 49
OBWÓD BIODER: 74
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 68
OBWÓD TALI 64
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 80

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
Poprawa sylwetki oraz fajna rzezbę brzucha

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: -
PRZEBYTE KONTUZJE: -
WADY POSTAWY: -
ALERGIE: -
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: -
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? Chwilowo nie
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? Nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? Nie

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: Nie
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO)Tak od sierpnia

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - zrzut kilku dni z dziennika żywieniowego
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ?Waga skacze ale raczej zostaje okolo 50 kg.

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: NIE

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - podaj nazwy ćwiczeń, ilość serii, ilość powtórzeń w seriach, obciążenia w kolejnych seriach

A :
Wyciskanie sztangi leżąc (płaska/skos ) RPT 5/6/8/8 21kg
OHP 3x5-7 13kg
Przysiad 3x5-7 28kg
Bok barku 3x 8-12 5kg
Dipy 3x4-12
Nogi i Posladki 3x 8-12 2 hantle 5kg

B:
MC RPT 5/6/8/8 28kg
Wiosłowanie 3x5-7 11kg
Podciąganie podchwytem 3x4-12
Tył barku 3x8-12 2x5 kg
Biceps 3x8-12 13kg
Brzuch 3s 8-14 +hantel 5kg i plank
ZDJĘCIA
w pozycji neutralnej przodem, bokiem i tylem.










Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Dieta na pierwszy rzut ka jest ok ale tylko pod warunkiem że nie jesz two cały czas trzymając się tylko tych produktów. Potrzebne jest większe urozmaicenie źródeł i białka i tłuszczu o węglowodanów. No i nie mam pojęcia jakie to makro o kaloryka a przyznam że nie chce mi się tego do kalkulatora wstukiwać. Bo tu mi tylko trochę podejrzanie wygląda mała ilość tłuszczu ale może moje oko źle ocenia. W mojej ocenie twaróg lepiej jeść tłusty albo chociaż pół tłusty a ograniczanie warzyw do konkretnej listy mogłoby mieć sens tylko jeśli masz problemy z jelitami i chciałabyś tutaj coś podziałać.
Podawanie konkretnej marki białka to już trochę śmieszne a trochę podejrzane ;p

Trening
Generalnie nie wygląda źle. Nie mam pojęcia co to za odmiana wiosłowania w tym pierwszym planie. I dla mnie dwa ćwiczenia pod rząd z wiosłowaniem to killer z którego nie wiem czy wyniesiesz korzyści. Generalnie dobrze by było na te plecy dać coś innego niż wiosło też bo każdego dnia jest inny rodzaj wiosłowania a dobrze by było wykorzystać również inny rodzaj ruchu. Każdorazowe cardio również wydaje mi się zbędne i od tego się odchodzi ale to już szczegól.

Suplementacja
Obecnie odchodzi się od suplementowania K2 w standardzie. Witaminę D zawsze warto brać. Omega 3 również chyba że jesz ryby przynajmniej dwa razy w tygodniu o to raz chuda raz tłusta a do tego inne źródła tłuszczy jak awokado, orzechy i oleje roślinne. Nie wiem co ma na celu suplementacja witaminą C. Tzn nie to żeby była zła ale ciekawa jestem po prostu po co ;p probiotyki są wskazane jeśli masz problemy z jelitami. Jeśli nie to szkoda kasy. Hmm magnez sama biorę przyznam a witaminy B jak się je tyle mięsa co w tej rozpisce to myślę że zbędne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Może założysz swoje konto i będziesz dalej już pisać ze swojego ?

Generalnie się wychodziłas troszkę. Żeby "rzeźbić" trzeba mieć w czym. Potrzebna jest po prostu tkanka mięśniowa, której nie zbudujesz w dwa tygodnie. To proces na kilka miesięcy a nawet lat ale biorąc pod uwagę niski poziom tkanki tłuszczowej to w trakcie tego procesu cały czas będzie ok :)

Czyli w skrócie utrzymać.miske przynajmniej na poziomie 2100 jak teraz albo i więcej jak będzie trzeba. A ten trening to szczerze mówiąc bym albo zmodyfikowała albo zmieniła troszkę

No i żadnego problemu ze skórą w okolicy brzucha nie widać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12194 Napisanych postów 22038 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627630
Cześć! Trochę jestem zakłopotana - jaką sylwetkę chciałabyś osiągnąć? Póki co jest bardzo chudo, i przy takiej chudości zarysów mięśni dużo nie widać - znaczy się jest ich bardzo mało. No ale skąd miałyby być - z kardio? Z siłowego robionego od 2 tygodni?? Skąd w ogóle pomysł pierwotnej redukcji?
jesteś bardzo szczupła, powinnaś jeść minimum to 2100 i ćwiczyć siłowo. O względach zdrowotnych nie napiszę, bo chyba sama rozumiesz ze wtórny brak miesiączki o zdrowiu nie świadczy.
Co do planu treningowego to mądrzejsi sie na pewno wypowiedzą, ale hantel 5kg na nogi i pośladki to baaaardzo delikatny bodziec jest:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Co do treningu to póki jesteś początkująca i duże ciężary są dla Ciebie za dużym wyzwaniem to zwiększyłabym zakres powtórzeń na coś w zakresie 10-15. I spokojnie można coś dołożyć na dół ciała bo nie wiem dlaczego został potraktowany po macoszemu. Trochę jakby układał go fscet, który skupia się na gorze, co jest częste.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
U nas w dziale w podwieszonych tematach na górze strony znajdziesz spokojnie lepsze plany treningowe. A co do mięśni na brzuchu - to muszą urosnąć (zresztą jak i pozostałe w całym ciele ) bo na razie masz ich niewiele. Trzymaj dobrą dietę i cierpliwie ćwicz.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 28 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 139
Skoro uwazacie ze ten plan treningowy nie jest za dobry to czy mozecie pomoc wybrac cos lepszego na trening w domu? Dysponuje laweczka regulowana(plaska/skos) gryf prosty, hantle regulowane + 50 kg obciazenia i oczywiscie drazek do podciagnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 28 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 139
Na redukcje przeszłam poniewaz w zamiarze miałam zrzucenie oponki, w koncu schudłam do 48kg , ale dalej mi sie wydawało , że ta oponka jest , dlatego postanowiłam wyrzeźbić brzuch jednym ćwiczeniem (wznosy nóg na ławeczce) , gdy zaczynałam tak ćwiczyć kompletnie sie na tym nie znałam i myślałam , że jedno cwiczenie wystarczy. Dopiero urozmaiciłam ćwiczenia na brzuch początkiem grudnia i zaczęłam robić spięcia brzucha, plank prosty i skośny, unoszenie nóg leżąc i w zwisie na drązku, ale po dwóch miesiącach żadnego progresu nie ma , więc wzięłam sie za ćwiczenia wielostawowe dlatego , ze w końcu uświadomiłam sobie , ze warto rozwijać całe ciało niz tylko jedną partie mieśni , a przy okazji uda mi sie wzmocnić ogolnie całe ciało i zbudować mięsnie brzucha.


Zmieniony przez - Witka95 w dniu 2020-01-20 14:59:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Mięśni nie zbudujesz na deficycie kalorycznym. Trzeba się też oprócz treningu bardziej przyjrzeć diecie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 28 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 139
Moje wczorajsze jedzenie.







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 28 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 139
nightingal
Mięśni nie zbudujesz na deficycie kalorycznym. Trzeba się też oprócz treningu bardziej przyjrzeć diecie.


Trening do domu do wykonania ze sztangielakami lub butelkami wody mineralnej w/g Agak
trening A
1) Wznosy nóg z leżenia
2) Wspięcia na palce obunóż
3) Przysiady klasyczne z hantlami
4) wejście na ławkę z hantlami
5) wznosy z opadu
6) Pompki klasyczne max powtórzeń
7) Podciąganie obciążenia wzdłuż tułowia, oburącz
8) Pompki w podporze tyłem


trening B
1) plank max czas
2) Martwy ciąg ze sztangą
3) Wykroki z hantlami
4) wiosłowanie sztangą
5) wyciskanie hantli leżąć (jeśli masz możliwość np na taboretach, ławie wąskiej)
6) Wyciskanie hantli stojąc na barki
7) uginanie przedramion (biceps)
8) wyciskanie francuskie stojąc (triceps)9

Wybrałam plan treningowy. Myślisz , ze byłby dla mnie czy powinnam coś dodać / zmienić ? I zakres powtórzeń od 10 do 15 ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nie chudnę - nie wiem co się dzieje

Następny temat

Zapotrzebowanie kaloryczne na masie

WHEY premium