SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozstęp mięśnia brzucha

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7576

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wkurzające to jest, no nie?
Powodzenia Mam nadzieję, że Twój lekarz to sensowny człowiek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 363
Czyli ten mój wiecznie wystający, wręcz czasem "ciążowy" brzuszek to mogą być moje wnętrzności ,a nie tylko zbędny tłuszczyk??
Napiszę po wizycie lekarskiej jakie informacje uzyskała
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
agilla
Czyli ten mój wiecznie wystający, wręcz czasem "ciążowy" brzuszek to mogą być moje wnętrzności ,a nie tylko zbędny tłuszczyk??


oczywiście; to właśnie próbujemy Ci uświadomić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 363
No i czeka mnie operacja...
Lekarz mówił, że nie warto zwlekać, bo tylko będzie się powiększać :(
Jutro jadę na wakacje więc mam czas na oswojenie z myślą o nożu chirurgicznym ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
O kurde...

Szkoda tylko, że dopiero teraz ktoś Cię do porządku zbadał i powiedział co i jak
Ale popatrz na to z innej strony: zamkniesz szczelinę, wnętrzności wejdą na swoje miejsce, brzuch zmniejszy się o te 10cm A jak wydobrzejesz, będziesz mogła zaczać budowę fit sylwetki.
My możemy pomóc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 6334 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 99958
Przynajmniej potraktował Ciebie poważnie. Ja kiedy byłam ostatnio u ortopedy, to przy okazji o to zapytałam... to mówiąc jednym słowem... mnie wyśmiał.

Gdy poprawisz fundamenty, łatwiej Ci będzie doprowadzić do porządku resztę domu...

Było minęło: http://www.sfd.pl/Dotkazoz_DT_2013_podsum.str.19_-t914686-s19.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 363
Witam
Była u chirurga. Stwierdził przepuklinę pępkową i rozstęp mięśnia na 4 palce (ja mierzyła inaczej ;) on sprawdzał układając rękę wzdłuż brzucha, czyli te 4 palce to długość). Powiedział, ze jeżeli nie planuje dzieci to mogę iść na zabieg.
Dziewczyny wiecie może jak to wygląda?? oczywiście nie zapytałam się, teraz czytam internet i oczywiście udało mi się wyczytać głównie że blizna na cały brzuch i wygląd brzucha nieciekawy, zdeformowany.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale o ile przepuklinę tylko operacyjnie da się usunąć, to rozstęp jest tylko defektem kosmetycznym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1861 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 28814
Agilla poczytaj koniecznie o metodzie siatkowej, która jest wykonywana laparoskopowo: http://www.przepuklina.info.pl/hernia/przepuklinaoperacja.html

Nie wiem czy jest ona refundowana, ale niewątpliwie brzmi lepiej niż prucie brzucha wzdłuż - warto poznać wszystkie możliwości.


Zmieniony przez - Kendra w dniu 2012-08-31 14:35:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3597 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24639
Witaj, ja tez miałam szczelinę sporą, ale jednak mniejszą, wyczuwałam podczas chodzenia swoje wnętrzności i się zaniepokoiłam, /to było całkiem niedawno/ niezłocznie zaczęłam ćwiczyć plan "na okres połogu z linku, który już Dziewczyny wkleiły. Ja u chirurga nie byłam.
Wg mnie owe ćwiczenia mogą Tobie również pomóc - należy je wykonywać solidnie i powoli, oddychając przy tym odpowiednio, zgodnie z opisem. Poecam również nabyć pas poporodowy i w nim ćwiczyć - ja tak robiłam, pomogło, dlatego polecam.
Tu masz foty mojego brzuchola, od tego momentu zaczęłam walkę ze szczeliną:
https://www.sfd.pl/Żyrafka_/dziennik/_powrót_do_formy_sprzed_ciąży-t736570-s23.html/#post3 

Powodzenia!!!

Zmieniony przez - Zyrafka198 w dniu 2012-08-31 14:49:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 363
Dziś już jestem po zabiegu - okazało się, że już miałam przepuklinę w kresie białej. Za ćwiczenia mogę się zabrać za ok. 3 m-ce, więc pewnie się jeszcze odezwę :) Pozdrawiam!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aeroby, rowerek, bieganie. Potrzebna porada.

Następny temat

mały problemik z dietą redukcyjną

WHEY premium