SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozkład makroskładników

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2503

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez rion10 z działu Trening dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 802
Cześć Wam :)

Mam wielką prośbę o pomoc w sprawdzeniu makro. Pogubiłam się już.
Tytułem wstępu - jestem na redukcji już 42dni i ćwiczę siłowo 4x/tydz.

Na początek pokazuję na czym cały czas bazuję ustalając makro w diecie:
B: 2,3-2,8g / kg
T: 0,6-0,8g/ kg
W: dobijam

Moje makro do tej pory wyglądało tak: B/T/W - 134/41/174 <- czyli dałam białko 2,3/kg a tłuszcz 0,7/kg. Schudłam ok. 4kg i pojawił się dłuższy zastój wagi i czasami lekkie skoki w górę. Stwierdziłam, że czas na rekompozycję i że dodam białka i utnę węgle. I tak (od wczoraj) moje makro zmieniłam tak: 146/39/166 <- 2,6g/kg białka a tłuszcze dalej 0,7.
Drugi dzień dopiero jestem na nowym makro, za wiele nie powiem, ale po posiłkach widać, że tych węgli mniej i tłuszczu, jednak do przeżycia. Wątpliwości pojawiły się teraz, jak znowu zaczęłam czytać o rozkładzie makro.
I teraz o co mi chodzi. W wielu źródłach podaje się taki rozkład makro (lub podobny): 30% / 20% / 50%. U mnie to wychodzi ok. 42/10/47. Czy to jest ok? Czy tłuszcze nie za nisko?

Bardzo proszę o odpowiedź bo teraz totalnie zgłupiałam z tym makro... Czy ja przez cały czas mojej redukcji miałam za nisko tłuszcze?...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 802
Wstyd. Źle policzyłam procenty. Wyliczałam z gramów a nie kalorii, a przecież tłuszcz się mnoży razy 9 a nie 4 jak resztę. Teraz rozkład mi wychodzi 37:22:42, wiec już bardziej prawidłowy.

Temat do usunięcia i przepraszam za zamieszanie


Zmieniony przez - Fighterka92 w dniu 2016-05-10 21:14:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191524
Generalnie tłuszcze za nisko jak dla kobiety , spróbuj korzystać z tego linka : https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html  .
Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny.

Następny temat

Ketoza a alkohol?

WHEY premium