SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jaki rozkład makroskładników

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3021

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 495
Cześć, wpadam z małym pytaniem. Mam 22 lata, 164cm wzrostu i 67kg. Wypadałoby trochę zrzucić (chociaż nie o wagę tak na prawdę chodzi, a o obwody i ogólny wygląd). Na chwilę obecną nie stać mnie na dietetyka, trenera czy ogólnie rzecz biorąc kogoś kto w profesjonalny sposób rozpisałby mi dietę - z resztą uważam że do takiej osoby warto się udać gdy podczas redukcji dopada nas zastój, a ja dopiero zamierzam zacząć więc liczę że na początku sama coś zdziałam. Założyłam że zacznę od 2100 kcal, żeby móc powoli schodzić z kaloriami. Rozkład BTW myślałam żeby dać 130g białka, 85g tłuszczy, 210g węgli. Zwykle spożywam 4 posiłki i tu moje pytanie: jak rozłożyć kalorie i makro w ciągu dnia, biorąc pod uwagę fakt, że trening zwykle wypada u mnie między 3 a 4 posiłkiem?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Wypełnij na początek ankietę działu, wrzuć jak się obecnie odżywiasz, podstawowe dane to za mało by coś powiedzieć.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 153 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 38188
Ile treningów tygodniowo planujesz ?

Doradca dietetyczny/ Trener personalny.

Potrzebujesz pomocy w ułożeniu diety ? Zapraszam do kontaktu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Wygląda to sensownie. Jedbak aby stwierdzić coś więcej rzeczywiście niezbędne jest wypełnienie ankiety działu.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 495
nie mogę znaleźć tej ankiety, a dopiero co ją widziałam ;)

co do treningów - różnie to bywa ale raczej 3x w tygodniu, może czasem 4


Zmieniony przez - lavoici w dniu 2017-11-08 17:50:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191504
Witaj,
Sądząc po treści posta masz braki wiedzy o odżywianiu , zacznij najpierw od pojęcia bilans kaloryczny :https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html . Jak już przebrniesz przez bilans ułóż jadłospis i wypełnij ankietę według wzoruhttps://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html . Następnie wrzucisz zrzut i Ci doradzimy co źle np. jest.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Moim zdaniem zbyt duża ilość białka, zdecydowanie 110-120g Ci wystarczy, tłuszczy celowałabym 80g, reszta węgle.
Poprawnie wyliczyłaś zapotrzebowanie? https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html w sumie przy Twoim wzroście nieco sporo wyszło tego, ale jestem za "większą" pulą kalorii na starcie, zawsze można uciąć. Wypełnij ankietę z linku podanego przez Woja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
WZÓR PRAWIDŁOWO WYPEŁNIONEJ ANKIETY
Wiek :redukcja
Płeć : mężczyzna/kobieta
Wiek : 38
Waga : 86
Wzrost : 176
Obwód klatki : 112
Obwód ramienia : 40
Obwód talii : 90
Obwód uda : 67
Obwód łydki : 42
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 25%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW, w DNT aero/HIIT
Odżywianie : mam słabość do słodyczy, ale staram się ograniczać
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : nietolerancja laktozy
Stan zdrowia : nadciśnienie
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : CLA
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tylko takie które nie podnoszą ciśnienia
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Dostosuj się do w/w wskazówek po czym na podstawie podanych danych będziemy mogli coś ustalić.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-11-09 10:38:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 495
Cel :redukcja
Płeć : kobieta
Wiek : 22
Waga : 67
Wzrost : 164
Obwód klatki : 88
Obwód ramienia : nie mierzyłam
Obwód talii : 73
Obwód uda : 60
Obwód łydki : 38
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 30%
Aktywność w ciągu dnia : na co dzień studiuję, poruszam się na piechotę ale dzienny dystans to maks 7km
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3-4x w tygodniu różne ćwiczenia w domu, czasem są to ćwiczenia z hantlami, raz na jakiś czas wyjdę biegać, czasem wpadną ćwiczenia z Chodakowską gdy nie mam pomysłu na trening ;) ogólnie rzecz biorąc stawiam na jakikolwiek ruch, nie skupiam się na niczym konkretnie
Odżywianie : staram się jeść zdrowo, ale wychodzi różnie. za bardzo lubię słodycze :D
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe :brak
Stan zdrowia : niedoczynność tarczycy
Preferowane formy aktywności fizycznej : ćwiczenia w domu
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Euthyrox 80 w związku z niedoczynnością, wit. D
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : raczej brak, po prostu staram się jeść zdrowo, nigdy żadnej konkretnej diety nie wprowadzałam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Jeżeli nie masz pomysłów na trening a chcesz uzyskać jak najlepsze efekty, to sugeruję skupić się na treningach siłowych. To one są podstawą kształtowania sylwetki. Niekoniecznie hopsanie z hantelkami przez 45min a typowy trening z dużymi ciężarami (jak na swoje możliwości) i ćwiczenia wielostawowe. Zapraszam do odpowiedniego działu:

https://www.sfd.pl/Trening_dla_początkujących-f114.html
https://www.sfd.pl/Ladies_SFD-f446.html 

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Endomorfik , powrót po przerwie

Następny temat

Czy tyle kalori to nie za dużo przy takiej aktywnosci?

WHEY premium