SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozciąganie przy skoliozie.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3994

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 28 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 770
Witam, mam skoliozę (lekką) od noszenia tornistra na jednym ramieniu. Od pół roku pilnuje się z trzymaniem prostej postawy + noszę plecak na obydwu ramionach. Jakie rozciągania z tego linku: http://www.kulturystyka.pl/atlas/stretching.asp#1 najlepiej wykonywać?
Czytałem trochę na ten temat ale nigdzie nie ma konkretnie sprecyzowanego planu działania i postępowania. Spotkałem się też z takim oto rozciąganiem:

Próbowałem i mega mocno rozciąga pośladki (prawdopodobnie mam przykurcze - mówię prawdopodobnie bo lekarz jednoznacznie tego nie stwierdził i powiedział że "strzelające biodra" przy unoszeniu kolan w górę mogą być efektem tego, że po porodzie miałem problem z biodrami - niby większość dzieci tak ma (Chyba wyciągnięta jedna noga ze stawu biodrowego). Dodam, że mam 19 lat. Pozdrawiam!

Zmieniony przez - Olibast w dniu 2012-12-06 01:58:50
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 28 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 770
Odświeżam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 719 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3775
Ciezko dobrze doradzic przy takich "defektach" zdrowotnych jak np skolioza. Mysle, ze najlepiej zrobil by to lekarz sportwy.
1

"Fight And Never Surrender!"

Do zobaczenia na Mr Olympia, Crossfit games, 2 i 3 boju ;]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 28 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 770
U lekarza byłem - tak jak pisałem nie jest to duże skrzywienie które nie pozwala mi np. na ćwiczenia siłowe. Lekarz doradził żeby rozciągać stronę lewą (ta która jest przykurczona, na której nosiłem plecak) I żeby wzmacniać drugą. Nie podał mi żadnych konkretnych ćwiczeń, wspomniał tylko o basenie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 719 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3775
Z basen to mial niewatpliwie racje. Pomysl o tym.
A jak juz sie rozciagasz to rozciagaj w miaremozliwosci cale cialo, delikatnie, nie za dlugo, bez przesad. W tym linku masz duzo dobrych ćw rozciagajacych.
1

"Fight And Never Surrender!"

Do zobaczenia na Mr Olympia, Crossfit games, 2 i 3 boju ;]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 28 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 770
Z basenem jest ten problem, że po 1 nie umiem pływać, po 2 na razie nie stać mnie na zapisanie się na kurs.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 209 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6042
popatrz w temacie zdrowie>jak zwiększyć wzrost
tam o ile się nie mylę chłopaki wrzucali ćwiczenia rozciągające praktycznie na wszystkie części siała
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna

Następny temat

Push/Pull/Legs do oceny

WHEY premium