SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rezygnacja, wycofanie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 15713

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 358 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2934
Po długiej przerwie, w czasie której na skutek rozmaitych przyczyn milczałem przed kilkoma dniami wysłałem poniższe pismo do Prezesa Federacji Karata Tsunami, poniżej jego treść:

Stanisławów, dn. 08.03.2010
Rezygnacja z członkostwa w Polskiej Federacji Karate Tsunami
Składam rezygnację z członkowstwa w Polskiej Federacji Karate Tsunami, tym samym proszę u usunięcie moich danych osobowych ze strony www.karatetsunami.eu oraz www.federacjasztukwalki.pl w przeciągu 5 dni od otrzymania mojej rezygnacji.
Powód:
Nie zgadzam się z polityką agresji promowaną przez Prezesa Ryszarda *****a wobec tych, co ośmielają się mieć inne zdanie niż On. Zaczynając ćwiczyć karate tsunami miałem nadzieję, że będę mógł realizować marzenia i pasje, być zadowolonym z obcowania z innymi ludźmi i poznawać sztukę walki. Tymczasem pasja przerodziła się w tłumaczenie dlaczego mój prezes nie lubi osób, którzy mają swoje zdanie i mogą myśleć inaczej. Wojny internetowe i procesy sądowe stały się znakiem rozpoznawczym karate tsunami - nie chcę być kojarzony z agresywnym atakiem i nietolerancją na inność.
Z poważaniem
Jacek Kesler
-------------------
Jako że na SFD od wielu lat broniłem karate tsunami i wiele razy musiałem tłumaczyć, dlaczego jest coś tak a nie inaczej oraz dlatego, że dzięki temu, że udzialałem się na tym (i nie tylko tym forum) w obronie mojego stylu, składam to małe wyjaśnienie wszystkim tym, którzy interesują się tematem tsunami. Moim największym błędem było, to że wyszedłem przed szereg i chciałem pokazać, że tsunami to normalni ludzie, którzy nie walczą łopatami i sierpami, ale potrafią walczyć i wygrywać. Ludzie, którzy potrafią dojść do porozumienia, mimo różnic stylowych, poglądów i oczekiwań względem sztuk walki.To było moim błędem, bo od pewnego czasu taka otwartość nie była korzystna w czasie konfliktu między Internetem a moim szefem. Zostałem za to ukarany, między innymi władze lokalne, w których prowadziłem klub otrzymały donosy na mój temat. Ten post możliwe, iż spowoduje następne. Odchodzę z federacji tsunami, ale nie przestają być tsunamistą, jest to sztuka walki, której poświęciłem spory kawałek mojego życia i do której mam duży sentyment. W Federacji Tsunami mam wielu przyjaciół i nie chciałbym, by ktoklowiek miał do mnie żal za moją decyzję. Choć pewnie teraz zostanę nazwany zdrajcą i dewiantem. (i przypuszczam, że już to się dzieje). Moich przyjaciół i nie tylko przyjaciół, zapewniam, że nie zmieniam zdania o tsunami i powiem nic złego o naszym stylu i tsunamistach. Jednak nie mogę podpisywać się pod działaniami prezesa Polskiej Federacji Tsunami. Wiem, że być może wiele osób w federacji uważa podobnie jak ja, ale boi się tego powiedzieć głośno. Ja się odważyłem i nie zgadzam się z taką polityką. A skoro się z nią nie zgadzam i mija się to z oczekiwaniami stawianymi wobec mnie - rezygnuję. Mam nadzieję, że inni też zdobędą się na odwagę i powiedzą to wprost i głośno.
Jacek K.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Wystarczy tych szopek, panowie.
Temat był o czymś zupełnie innym.
W związku z zaistniałą sytuacją zamykam do odwołania.

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Gratuluję odwagi i podjęcia słusznej, chociaż na pewno niełatwej, decyzji.
Pozdrawiam i życzę powodzenia

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 358 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2934
Małe wyjaśnienie odnośnie poprzedniego posta, aby nie został źle odebrany i aby nie została dokonana nadinterpretacja. Nikogo nie namawiam do rezygnacji z tsunami. Każdy ma prawo trenować to na co ma ochotę,z kim chce, u kogo chce i jak chce. Każdy ma inne oczekiwania i preferencje. Powyższa wypowiedź miała na celu jedynie wskazanie, że każdy ma prawo do wydawania własnych opinii i poglądów. Moje okazały się niezgodne ze stawianymi mi oczekiwaniami, wobec powyższego wybrałem inną drogę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336128
Gratulacje i jak zawsze wielki szacunek.

Niesamowita odwag i jaja, bo zapewne liczysz się z podkopywaniem, szkalowaniem każdym możliwym sposobem.
Tak jak ja i wielu innych będziesz ofiarą kłamstw i pomówień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75794
No coż, decyzja jak mniemam niełatwa.
Powodzenia na dalszej drodze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 183 Wiek 52 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 590
Gratulacje. Powodzenia na dalszej drodze budo. Ja również wierzę że to nie była łatwa decyzja, tym bardziej otrzymasz przynajmniej słowa wsparcia od wielu ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarKosTSD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2368 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14133
Aż mnie zatkało!! ODWAGA!! SZACUNEK PANIE JACKU, SZACUNEK!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1567 Wiek 40 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13828
Gratuluję Jacku.

Choć nasuwa mi się pewna refleksja: dlaczego osoba chcąca zakończyć współpracę z jakimś stylem musi się liczyć z zastraszeniami, szantażowaniem czy publicznym wyciąganiem brudów (narobionych przez kogoś innego). To chyba pierwszy taki przypadek o jakim słyszałem. Kiedy Shigeru Oyama odchodził z Kyokushin Masutatsu Oyama wspierał go i pozostał jego przyjacielem, niestety ty Jacku chyba nie możesz na to liczyć, wnioskując z obecnych działań twojego byłego szefa... W wolnej chwili poczytaj sobie temet o sektach, ja przeczytałem i widzę sporo analogii do twojej obecnej sytuacji.

No chamy, wiązać się w pęczki...!
MANIPULATORS & DEVIANTS SQUAD :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
gratuluję i szacunek za odwagę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Wielki szacunek. Trzymamy za Ciebie kciuki

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
enshindojo Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 231 Wiek 56 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1587
Wielki szacunek za odwage i podjecie trudnej decyzji.Mysle ze Wszyscy na tym forum sa pod wrazeniem.Pozdrawiam i zycze powodzenia na nowej drodze budo.

Nie ma zlych uczniow, sa tylko zli nauczyciele!!!

One Road.....One Enshin!!!!
www.enshinkarate.co.uk 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Kickboxing a wyposażenie i warunki fizyczne

Następny temat

Skręcone kolano a treningi Muay Thai

WHEY premium