SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja - dobór suplementacji

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2560

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 86 Wiek 32 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2999
Z allnutrition/sfd kupuję głównie witaminy, minerały, kreatynę, ZMA. Jeżeli chodzi o białko to testuję różne produkty, sprawdzam opinie, ale generalnie WPC to WPC, raczej nie ma co medytować. Jeżeli skład i opinie są ok to kupuję :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 86 Wiek 32 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2999
Cześć :)
Mam do Was jeszcze jedno pytanie. Do końca zaplanowanego pierwszego etapu redukcji (3 miesiące) brakuje mi dwóch tygodni, regularnie zwiększałem objętość całkowitą i długość aerobów. Wszystko idzie dobrze, sylwetka wygląda coraz lepiej, -4 cm w pasie (z 92 to 88 cm), waga - 2kg (z 76 do 74 kg, ale to akurat nie jest wyznacznik), jest progres siłowy i aerobowy, ogólnie jestem zadowolony. Myślałem, że tak ładnie zakończę ten etap do Świąt, później chwilę regeneracji i od Nowego Roku zwiększę intensywność treningów przy tym samym zapotrzebowaniu (2300 kcal). Troszkę mi się plan sypnął, bo łapie mnie jakieś choróbsko i lepiej wyzdrowieć niż trenować, także ze względu na innych. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak to mądrze zaplanować? Nie wiem ile będę wyłączony z obiegu, póki co czuję się gorzej niż lepiej ;) Zacząć już okres regeneracji, wejść bliżej 0 kcal (2600 kcal), już robić "strategiczne roztrenowanie" i zacząć z nowym planem treningowym po Nowym Roku? Będę wdzięczny za rady :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3173 Napisanych postów 4131 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 130088
Szczerze to wszedłbym teraz na zero , odpoczął sobie i po nowym roku wrócił na redukcje i dociągnął do końca tyle ile będzie trzeba. Będzie więcej motywacji i sił , także i cel będzie łatwiej osiągnąć. Tak samo przy chorobie będąc na minusie to gorzej teraz będzie funkcjonować :/ , a jak pół miesiąca odpoczniesz na zero to szkod nie będzie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400740
Tak jak napisał Gnidusek. Wejdź na 0 odpocznij i zacznij po nowym roku, albo w przerwie między świętami, a sylwestrem. Ja osobiście wolałbym zacząć jeszcze w starym roku jak będzie możliwość, ale na pewno odpoczynek nawet dłuższy Ci nie zaszkodzi
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 86 Wiek 32 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2999
Dziękuję za odpowiedzi. W takim razie "wskakuję" bliżej zera, leczę i się regeneruję i jak tylko wrócą siły to wracam do treningów (za min. 2 tyg.). W wolnej chwili założę nowy temat w dziale "Trening" z propozycją nowego planu treningowego i krótkim opisem poprzedniego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29913 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Satino4
Cześć :)
Mam do Was jeszcze jedno pytanie. Do końca zaplanowanego pierwszego etapu redukcji (3 miesiące) brakuje mi dwóch tygodni, regularnie zwiększałem objętość całkowitą i długość aerobów. Wszystko idzie dobrze, sylwetka wygląda coraz lepiej, -4 cm w pasie (z 92 to 88 cm), waga - 2kg (z 76 do 74 kg, ale to akurat nie jest wyznacznik), jest progres siłowy i aerobowy, ogólnie jestem zadowolony. Myślałem, że tak ładnie zakończę ten etap do Świąt, później chwilę regeneracji i od Nowego Roku zwiększę intensywność treningów przy tym samym zapotrzebowaniu (2300 kcal). Troszkę mi się plan sypnął, bo łapie mnie jakieś choróbsko i lepiej wyzdrowieć niż trenować, także ze względu na innych. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak to mądrze zaplanować? Nie wiem ile będę wyłączony z obiegu, póki co czuję się gorzej niż lepiej ;) Zacząć już okres regeneracji, wejść bliżej 0 kcal (2600 kcal), już robić "strategiczne roztrenowanie" i zacząć z nowym planem treningowym po Nowym Roku? Będę wdzięczny za rady :)

Dokładnie taka sama sytuacja spotkała mnie, miałem wszystko rozplanowane do świąt, później roztrenowanie i od Nowego Roku drugi etap, jednak ze względu na chorobę, która mnie rozłożyła w zeszłym tygodniu miałem 5 dni przerwy i od tego tygodnia wróciłem, ale już nie do kontynuacji planu, tylko wdrożyłem roztrenowanie i odpoczynek od ciężarów oraz deficytu na dwa tygodnie, a w poniedziałek po świętach startuję z nowym planem, dlatego Tobie polecam przyjęcie tej samej strategii - teraz wylecz się, żeby nie dokłądać organizmowi, wejdź na zero, żeby miał siłe na walkę z chorobą i do końca roku, albo do świąt (w zależności kiedy skończy się choroba) zrób roztrenowanie i leć dalej po przerwie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 86 Wiek 32 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2999
Super, dziękuję. Mam jeszcze pytanie odnośnie roztrenowania: czy wówczas wykonuje się jakieś treningi? Czytałem różne artykuły: jedno proponują zrezygnować z ciężarów, inni zmniejszyć objętość o połowę. Zapewne można (a nawet jest to zalecane?) wprowadzić w tym czasie dłuższe spacery, jakiś stretching czy pilates na rozluźnienie? Oczywiście jeszcze nie dzisiaj, najpierw trzeba się podleczyć, ale może w przyszłym tygodniu już będę sprawny. Z kolejnym planem chciałbym wrócić po Świętach, najpóźniej po Nowym Roku, wszystko zależy od powrotu do sił :)



Zmieniony przez - Satino4 w dniu 2021-12-14 11:58:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29913 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Roztrenowanie, czyli deload można przeprowadzić na wiele sposobów, można stosować plan taki jaki stosowałeś, tylko zmniejszyć obciążenia o 50%, możesz wykonać nowy "plan", w którym nie będziesz się przeciążał, ttylko na niskich obciążeniach uczył techniki nowych ćwiczeń, sprawdzał czucie mięśniowe, możesz też pozbyć się z planu części ćwiczęń i pozostawić tylko główne boje - czyli zostawić tam same podstawowe ćwiczenia wielostawowe itp. głównie chodzi o to, żeby dać organizmowi odpocząć od obciążenia. Podczas tego okresu delikatnie pompujesz mięśnie - taka kosmetyka, żeby odpoczęły mięśnie, stawy, CUN od ciężkich treningów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12085 Napisanych postów 160547 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234850
Dokładnie jak wyżej, tutaj mocno trzeba sugerować się twoimi subiektywnymi odczuciami, to jak obecnie czujesz się na treningu ale również po jego zakończeniu w w ciągu dnia jak funkcjonujesz czy czy masz dużo energii czy jesteś zamulony czy jesteś rozbity ospały to wszystko będzie miało jakiś wpływ na to czy trzeba nieco odpocząć od treningów czy też nie, u mnie tak zwane roztrenowanie robię w taki sposób że zazwyczaj wykonuje je co 8 tygodni, i wtedy ucinam objętość treningowa o połowę, wykonuje sobie jedną serię roboczą na daną grupę mięśniowa
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6276 Napisanych postów 76056 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754969
Jest właśnie tak, jak to napisałeś. Można zrobić strategiczne roztrenowanie na różne sposoby. Wiele zależy od poziomu wytrenowania i tego, jak ciężki był cykl treningowy. Myślę, że nie można jednoznacznie stwierdzić, które z tych rozwiązań będzie lepsze akurat dla Ciebie. Jeżeli czujesz mocne zmęczenie i bilans kaloryczny był dość długo ujemny, to odpuść trening siłowy, udaj się na jakieś spa, spacer, basen. Coś dzięki czemu odpoczniesz i sprawi Tobie przyjemność. Ja lubię pojeździć rekreacyjnie na rowerze na co w czasie cyklu treningowego nie mam zbyt wiele czasu.
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Yohimbina - problem

Następny temat

Przedtreningówka - stosowanie

WHEY premium