SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja?

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1687

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 20 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 80
Cześć
Mam pytanie
Mam 17 lat, 68 kg i 177cm wzrostu co nie jest jakoś dużo, ale ostatnio zauważyłem, że zaczyna mi zalewać twarz. Według wskaźnika tkanki tłuszczowej mam 14.5%. Masę robię prawie rok zaczynając od 52 kg.
Moje pytanie brzmi czy da się jakoś robić masę i stracić tłuszcz z twarzy, czy jeśli się nie da, zacząć redukcję?


Zmieniony przez - ven0x0 w dniu 2020-08-31 23:30:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Inezz96 Mistrzyni Polski Administrator
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 4356 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 42767
Witaj,
przede wszystkim warto zacząć od tego, że przyrost wagi w skali roku jest naprawdę ogromny. Nie ma wątpliwości, że w tym wieku rośniesz, rozwijasz się bardzo intensywnie i zapewne waga poszłaby do góry nawet bez jakichkolwiek ćwiczeń. Warto jednak dokonać oceny sylwetki i porównać poziom tkanki tłuszczowej jaki miałeś rok temu, a jaki masz obecnie. Nie chodzi tutaj o jakieś urządzenia, pomiary, wzory tylko tak na oko przed lustrem, ewentualnie w ocenie osób, które widzą Cię na codzień.

Bez wątpienia jakąś część zdobytej wagi stanowi także tkanka tłuszczowa. To niestety jest konsekwencja dodatniego bilansu kalorycznego w okresie robienia masy. Jeśli jednak przyrost tkanki tłuszczowej jest zbyt duży, to jest to oczywista informacja, że wagę przybierałeś zbyt szybko. Jeśli tak faktycznie się stało (że jesteś bardziej zalany i zdobyta masa wcale nie jest dobrej jakości), to musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy jest to wynikiem dobrego odżywiania, ale jednak w zbyt dużej ilości kalorii, czy być może częściej niż sporadycznie w Twojej diecie pojawiały się słodycze, słodzone napoje, wysoko przetworzona żywność i fast foody i ogólnie żywność, którą uznajemy za tuczącą.

W Twoim wieku nie jest trudno manipulować wagą i zmieniać ją w każdą stronę i z pewnością gdy obniżysz poziom tkanki tłuszczowej zmieni się także zarys Twojej twarzy, ale tak jak wspominałam wyżej, najpierw odpowiedz sobie i mi na pytanie z czego wynika problem i czy to faktycznie zbyt duża tkanka tłuszczowa jest powodem spuchniętej buzi. Czekam na info i będziemy kombinować dalej co z tym zrobić.

W między czasie zerknij tez w artykuły;
Największe błędy popełniane w pierwszym roku treningu
https://www.sfd.pl/art/Trening/Największe_błędy_popełniane_w_pierwszym_roku_treningu-a4541.html

"Co jeść przed i po treningu? Masa, redukcja, błędy żywieniowe!"
https://www.sfd.pl/art/Dietetyka_i_zdrowe_odżywianie/Co_jeść_przed_i_po_treningu_Masa,_redukcja,_błędy_żywieniowe!-a4412.html 

Pozdrawiam,
Inez Gorońska Mistrzyni Polski Bikini fitness
https://www.instagram.com/inezgoronska/?hl=pl 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 20 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 80
W porównaniu do tego co było rok temu jest wielki progeres, klatka wygląda jak klatka a nie jak szkielet. Muszę wspomnieć że wyglądałem wtedy jak szkielet ze skórą.

Za masę na poważnie wziąłem się od czerwca mając wtedy 60 kg, Fast foody i jakieś napoje zdążały się sporadycznie. jednak bardziej patrzyłem na ilość kalorii białka itp. niż na jakość produktów. Od około 2 tygodni zacząłem bardziej na to zwracać uwagę (ograniczenie jedzenia w stylu parówki, zmiana chleba białego na razowy) wydaje mi się też że miałem trochę zbyt duży nadmiar kalorii co też mogło źle wpłynąć.

Najbardziej co mnie denerwuje jeśli chodzi o tłuszcz na twarzy to tłuszcz pod brodą, ale wydaje mi się że jest temu winna też lekka wada postawy szyi, co staram się obecnie naprawić.

Mam dylemat między masą a redukcją, ponieważ docelowo chcę osiągnąć około 75 kg i po tym zrobić porządną redukcję. Wydaje mi się że cel ten jest osiągalny do końca zimy tylko zastanawiam się czy nie zaleje jeszcze bardziej twarzy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 20 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 80
Moim zdaniem poza twarzą reszta ciała wygląda dobrze, oczywiście jest lekki tłuszczyk, ale nie jakieś bardzo znaczące ilości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 20 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 80
Zdjęcie poglądowe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 20 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 80
Zdjęcie chyba posłuży do lepszej oceny jaki trening byłby lepszy na obecną chwilę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brak progresu w wyciskaniu na lawce plaskiej

Następny temat

Czy mam szerokie biodra, czy mogę to zmienić?

WHEY premium