SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Różal Mistrzem Świata

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 25267

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 363 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7212
Emceha, spokojnie, czy nie widzisz, że właśnie powstaje nowy, "filozoficzny" spam-topic? Różal już od około dwóch stron przestał być tu głównym motywem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2628 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28758
Tak więc skoro o religii to jest kościół który ja wyznaję:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Latający_Potwór_Spaghetti
Lepszego kościoła i lepszej filozofii nikt nie wymyślił


A co do spamów - jeden naukowy, drugi filozoficzny. Juz nie ma gdzie Andreazza od pedałów powyzywać.

A od takich rzeczy to zazwyczaj insomnia jest .

Zmieniony przez - emceha w dniu 2007-03-17 14:19:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 714 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6525
emceha
strażników od spamów już mamy, a Ty widze Samozwaniec jesteś - a wiesz z historii czym się to skończyło?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2628 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28758
Czy słyszałaś kiedyś żeby historia kogoś czegoś nauczyła?
Historia służy tylko do tego, że jak się już wszystko spieprzy żeby można było mówić "historia znowu się powtarza".

A ten temat jest wg mnie głupi.
Ja wierze tylko w seks, rozrywkę, pieniądze i dobre jedzenie. Wiara w cokolwiek innego wydaje mi się zupełnie bezsensowna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 714 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6525
emceha
przecież nikt Ci tu zaproszenia nie wysyłał.
poskacz se po innych topicach, znajdziesz coś na swoim poziomie.
SAJONARA.
mnie tam nie interesi w co wierzysz - sam siejesz insomnią.



Zmieniony przez - Joanna B. w dniu 2007-03-17 16:46:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 391 Napisanych postów 3444 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18326
A ciebie co ugryzło?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 421
..........a wracając do Marcina, jest to 100% słowiański wojownik i 14 kwietnia jedziemy do Mediolanu na GR K-1 Włoch, jest to turniej ,, 8 ,,.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 714 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6525
trzymam kciuki za Marcina, pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Usunięty przez Marian.B. za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 521

Wiesz o co biega, czy tu tylko sprzątasz?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 815 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8488
Ech....

no to jak w końcu z tym satanizmem ? Czytałem te wasze dysputy, czytałem, myślałem, że się dowiem jakichś konkretów, spójnych informacji, no i nie da rady... miałem trochę styczności z tematyką wcześniej, więc tylko trochę odświeżyłem pamięć...

Jeśli ktoś chce się dowiedzieć konkretów, to wygląda to tak:
Satanizm jest pojęciem bardzo pojemnym i zawiera w sobie wiele bardzo się różniących od siebie postaw, religii, filozofii. Ich wspólna cecha, to sprzeciw wobec tego, co głosi chrześcijaństwo.

Istnieją trzy główne nurty satanizmu (tutaj cytuję pewną stronę o tych sprawach):
"1. satanizm podwórkowy, zwany pseudosatanizmem. inspirowany muzyką blackmetalową, zakładający bunt wobec wszystkiego, religii chrześcijańskiej w szczególności. Antyklerykalny - najczęściej łączy się z kultem Szatana. Ze względu na swą ostentacyjność często uważany za satanizm właściwy, bo najbardziej widoczny, co szkodzi całej religii ogólnie.
2. satanizm racjonalny - ateistyczny, Szatana traktujący wyłącznie jako symbol, ze spłyconą warstwą filozoficzną, nastawiony hedonistycznie. LaVey i Kościół Szatana reprezentują tą odmianę.
3. satanizm okultystyczny (na przykład Świątynia Seta). Tutaj Szatan (niekoniecznie pod tym imieniem) traktowany jest osobowo, a sfera sacrum istnieje i można się z nią kontaktować oraz ją wykorzystywać."


Jak widać odpowiada to na parę pytań jakie powstały w tym wątku:
orgietki - prawdopodobnie organizowane są przez wariant numer 3
ateiści - wariant numer 2
gnojki - wariant numer 1

Wariant 2 jest bardzo pojemny i właściwie mało co ma wspólnego z jakimkolwiek pojęciem szatana i myślę, że jest w tym spisie, bo:
Po pierwsze - "największym sukcesem szatana było wmówienie ludziom, że go nie ma" (zawsze bardzo mi się podobało to zdanie )
Po drugie - kościoły chrześcijańskie zawsze miały tendencję do oskarżania wielu ludzi o konszachty z diabłem, jeśli tylko ktoś robił coś, co nie mieściło się w pewnych ramach akceptowanych przezeń(Teraz jest z tym trochę lepiej moim zdaniem).
Po trzecie - koncepcja i symbolika szatana - inspiruje i uwodzi, często przez to uwiedzenie ludzie zaczynają poznawać różne trendy myślowe i negują chrześcijaństwo, a każdy, kto neguje lub walczy z chrześcijaństwem jest przez wielu chrześcijan uważany właśnie za satanistę.


Jeszcze o Owsiaku - jego altruizm nie pasuje w żaden sposób do satanizmu racjonalnego. Już znacznie bliżej mu do masonerii w tym temacie.

Zmieniony przez - delly w dniu 2007-03-17 23:23:17

Memento mori

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ZAKŁADY - PODSUMOWANIE!

Następny temat

Diaz na Maryśce

WHEY premium