SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie do apokalipsy, mile widziane sugestie innych uzytkowników

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

Ilość wyświetleń tematu: 2626

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1240 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8570
Jak juz bedziesz jechal typowo na sile w WL to ja progresowalem praktycznie co tydzien 5kg przy jednym ciezkim treningu w rampie*5 schodzac do 1powt i przy drugim treningu schodzac max do 6powt od 10. Mysle ze ostatnie 5-6 tygodni mozesz tak poleciec to ladnie podskoczy do gory wycisk

Don't be afraid to be weak,
don't be too proud to be strong.

www.wolny-finansowo.pl - zarabianie online i revshare
www.treningnamase.com.pl - indywidualne diety i plany treningowe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Nie będę schodził do 1 RM, mam niemiłe doświadczenia, szybko wypala sie progres. Rampa i progresja 2,5 kg co tydzień wystarczą. Schodzić będę do 3-4 powt, nie niżej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 129 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1310
Tak na marginesie, w całym Wrocławiu niema porządnej siłowni?
Ja chodzę do taniej siłowni w małym miasteczku i sztangielki są od 0.5-70kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Ćwiczę już parę latek i w promieniu 5 km nie ma siłki, w której byłyby hantle powyżej 45 kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Jako że przypasował mi trening partia dwa razy w tyg, po przeanalizowaniu dwóch postów z takimi planami, dodaniu własnych celów i priorytetów nakreśliłem wstępny szkic planu, którym chce ćwiczyć 8 tygodni. Cel sylwetkowy - poprawa szerokości. Cel siłowy - poprawa wyników w głównych bojach ale nie za wszelka cenę. Oswojenie się z wyciskaniem leżąc, od którego miałem długa przerwę z powodu kontuzji.


Ćwiczenia, obok których znajduje się -->(?) to propozycje, które najprawdopodobniej ulegną zmianie. Reszta raczej pozostanie w obecnym kształcie.



poniedziałek
klatka ciężko, barki lekko, tric ciężko

wl rampa 5
dips rampa 8
wyciskanie siedząc 3 x 10-12
mds wymach boczny 80/90/80 rev 8-10
wyciskanie wąsko rampa 6 (?)
francuz 4 x 8-10 (?)



wtorek
nogi lekko, plecy ciężko, bic lekko

front 4 x 10 (?)
uginanie leżąc 3 x 12
mc rampa 5
podciąganie rampa 8
wiosło rampa 8
modlitewnik 3 x 12
brzuch


czwartek
klatka lekko, barki ciężko, tric lekko

combo kon eks 4 x 10 (?)
brama 3 x 12-15
PP rampa 8
podciąganie sztangi szeroko do mostka 4 x 10
prostowanie z linka wyciągu 3 x 12-15
przedramię


piatek
nogi ciężko, plecy lekko, bic ciężko

przysiad rampa 5
żuraw rampa 8
wspiecia 4 x 15
face pull 4 x 10-12
sciąganie linki do brzucha 3 x 12-15 (?)
uginanie ze sztangą 4 x 8
młotki 3 x 10-12
ew. brzuch
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
właściwie wszystko jest dobrze, mozna ew. zmienic nieco liczbe powt. przy kilku ćwiczeniach- podciaganie na drązku, pp - to dałbym na 6p.

cykl oczywiście tak ustaw aby przed terminem zawodów pozostal jeszcze czas na dobry cykl ukierunkowany na siłe w wyciskaniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Dwa miesiące przed zawodami polecę typową siłówką pod wyciskanie.

Powtórzenia zmieniłem celowo w tych ćwiczeniach na wyższe, gdyż do tej pory robiłem podciąganie i PP bardziej siłowo i chcę spróbować teraz na wyższych przedziałach powtórzeń. Może to będzie sposób na ruszenie progresu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Zastanawiam sie po skonsultowaniu z jednym z forumowiczów, czy nie lepiej zaczynać każdy trening od ćwiczeń "ciężko". Czyli czwartek od barków ciężko a wtorek od pleców ciężko. Logika za tym przemawia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
przy przysiadach moga być problemy -zmęczony odcinek dolnego grzbietu

także po zrobieniu barków w dniu z klatką przed nią może sie okazać, ze trening na ta częśc wypadnie niezbyt dobrze

ja bym pozostawił jak jest jednak.

większe jest bowiem ryzyko, ze 'zepsujesz'te treningi w tej konfiguracji na ktorą chciałeś przejść.

ponadto -pomimo treningów lekkich- klatke traktujemy juz priiorytetowo więc raczej powinna byc wykonywana zawsze na poczatku.



Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2010-06-21 19:53:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Front pozostanie w takim razie jako pierwsze, tym bardziej ze będzie on wykonywany bez parcia na ciężary. Jednak uginanie leżąc dam po martwym ciągu.


Z barkami z jednej strony jest tak jak piszesz, a z drugiej klatka jest w tym dniu traktowana wyłącznie izolacjami, co nie wymaga aż tylu sił. Natomiast po tych ćwiczeniach na klatkę PP może już nie wyjść tak dobrze. Przemyślę to jeszcze.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Split partia 2x/tydzień

Następny temat

Plan Treningowy

WHEY premium