SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie, troche dziwne Dieta

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1602

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 266
Witam wszystkich forumowiczow.

36 LAT
180 CM
90 KG
Zapotrzebowanie kaloryczne 4207 kcl

Mam taki lekki dylemat.

Ogolnie wszedzie jest opisane, ze na 1 kg wagi przypada miedzy 3 a 4 g bialka. Ja wybralem 3 g. Teraz weglowodanow okolo 6 g na 1 kg wagi. Jezeli te zalozenia sa w przyblizeniu sluszne to hmm.

W kurczaku na 100 g jest 21 g bialka.
Platki owsiane na 100 g jest 11 g bialka
Odzywka bialkowa to 80 g bialka na 100 g odzywki
Moje zapotrzebowanie bialaka to 270 g dziennie.

Czyli wystarczy, ze zjem 800 g kurczaka 100 g platkow owsianych
jeden napoj bialkowy i prawie mam moje zapotrzebowanie bialkowe ?

Cos mi sie to wydaje malo. Podobno dziennie trzeba zjesc co najmniej 2 kg miesa, zeby cos podzialac z masa ?

Czy moje obliczenie jest w miare dobre, moze cos ja pomylilem ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 266
A jeszcze jedno.

Z weglowodanami tez jest dziwnie.
Moje zapotrzebowanie to okolo 617 no i tu musze zjesc prawie 600 g ryzu albo makaronu. Uf to ponad pol kilo ( ryz 78, makaron 76 g ww na 100 g )
No tego wiec jest troche w misce, lub nawet kilku :)
Jednak to mi sie wydaje bardziej prawdopodobne niz to bialko ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
białko daj 2.2-2.3g, nie ma nigdzie powiedziane ze trzeba jesc 2kg mięsa, jeden ma 60kg wagi inny 120 więc nijak sie to ma... wszystko zalezy od bilansu, wystarczy ze zjesz tyle zeby się miescic w zalozeniach
600g makaronu to masz 6 posilkow po 100g - dla osoby wazącej 90kg to chyba nie jest jakis duzy problem?

pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 266
Bardzo dziekuje, za szybka odpowiedz.

Tak do makaronu to nawet nie wydaje mi sie to wlasnie dziwne.
To raczej bialko mnie martwolo, ze za malo - ale mnie troche uspokoiles.
Co do 600 g tak to nie jest duza ale ja mam jeden wielki problem i przez ten moj maly problem wszystko idzie jak krew z nosa.
Problem tkwi w tym, ze tak naprawde wcale nie chce mi sie tak duzo jesc i musze sie do tego zmuszac, jednak jak mus to mus.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
mzoe zacznij od mniejszego zapotrzebowania i co tydzien dokladaj przykladowo 20g węgli zeby organizm przyzwyczajac do wiekszych ilosci, albo poprostu podziel na wiecej posilkow ale mniejszych objętościowo, to dodatkowo podkręci metabolizm
mozesz tez dorzucic 2 razy w tygodniu jakies aeroby w dni bez treningu zeby go (metabolizm) dodatkowo podkręcic

pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Dargo jaki jest wogóle Twój cel ? i co chesz osiągnąc?

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 266
S.M.P.A. Moim celem jest jeszcze nabrac okolo 10 kg na mase.
Lukash_9 Dzieki jeszcze raz za odpowiedz. Jednak mam chyba drugi problem, tez bardzo wazny. Niestety nie stac mnie czasowo na 6 posilkow dziennie dlatego musze to zamknac wszystko w 5 i tak dokladniej to raczej zawsze sa 4 a jako piaty to gainer i odzywka bialkowa. Dlatego wychodzi mi po 200 g makaronu a to juz ciut jest.
Staram sie jak moge ale nie zawsze wychodzi. Ciezko jest zachowac konkretna diete w samochodzie pociagu lub samolocie. Ostatnio nawet zaczelem lekko tracic wage wiec musialem ciut dodac zapotrzebowania kalorycznego. Mam nadzieje, ze moc bedzie ze mna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
czy to bedzie 4 czy 6 nie zrobi różnicy
Jaki masz bf że chcesz masować ?

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 266
20 %. czyli o ile dobrze licze to 18 kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
nie chciałbyś pierwsze zrzucić tłuszczu potem będzie łatwiej przybrać w miarę czysty mięsień tak ja bym zrobił Twój cel może być inny

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 266
Hmm pewno masz racje. Jednak mimo pozorow ( a moze i nie ) nie wygladam na kogos kto by byl obrosniety tluszczem. Chyba lepiej sie skoncentrowac na robieniu miesni, a majac je duze to i do utrzymania spala troche tluszczu. Jak narazie na rzezbie mi tak nie zalezy. Chialbym dla swietego spokoju dojsc o 10 kg wyzej i potem spokojnie zabrac sie za rzezbe. Jednak zeby rzezbic trzeba miec co? Wiec trzeba powiekszyc miesnie. Moze gdzies w tej filozofii jest blad ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwsza dieta do oceny - masa

Następny temat

DIETA NA MASĘ DO OPINII ( POCZĄTKUJĄCY )

WHEY premium