SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytania dotyczące kreatyny

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2740

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 331 Wiek 53 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6042
zepter1986
nie wchłania się "słabiej" tylko "wolniej", czyli co za różnica czy wchłonie się od razu czy po 2h.


Jest różnica kiedy się wchłonie jeśli bierzemy ją przed treningiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 396 Napisanych postów 24621 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 105095
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 159 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1021
Hm... czyli należy zrezygnować tylko z alkoholu a resztę produktów można spożywać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 396 Napisanych postów 24621 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 105095
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 159 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1021
Ok dziękuje ;) a jeszcze słyszałem że nie należy łączyć białka z kreatyną np mleka czy to jest prawdą czy mitem? Słyszałem że mleka nie można spożywać 2h przed i po zażyciu kreatyny bo kreatyna wchłania się wtedy wolniej wiadomo że węglowodany i białka są ważne podczas treningu (nie tylko) ale czy tylko mleka nie spożywać w trakcie zażywania kreatyny czy jeszcze czegoś? i jeszcze jedno pytanie czy kreatynę należy zażywać codziennie czy tylko gdy się ćwiczy bo wiadomo że nie powinno się ćwiczyć codziennie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 186 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5721
bierz codziennie, w dt 2x , 5g z rana i 5g po treningu, w dnt raz 5g z rana , możesz brać razem z białkiem i tak się wchłonie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 159 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1021
Czyli kończąc temat mogę jeść białka itp tylko nie pić mleka podczas zażywania kreatyny ale już przed i po treningu mogę pić mleko i mi zalecono branie kreatyny tylko po treningu bo wtedy bardzo szybko się wchłania czyli brać ją też przed treningiem? na razie biorę 15 gram bo na opakowaniu pisało że 15 gram przez okres 5 dni a później 8-10 więc jak to połączyć brać 10 po treningu czy podzielić to 5 przed 5 po?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 396 Napisanych postów 24621 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 105095
możesz pić mleko.

pierwszy tydzień możesz jeść ~15g dziennie, potem wrzuć już standard DT: 10g DNT: 5g
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
J.W

Nie ma znaczenia z czym bierze się kreatynę, czas też nie ma istotnego wpływu na ten parametr., tym bardziej na wchłanialność, żadne badania to nie potwierdzają
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 331 Wiek 53 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6042
Według danych dostarczonych przez przez dr A.L.
Greena i jego współpracowników, przeprowadzających badania
stwierdzili,iż po trzech dniach suplementacji w
grupie I – samym monohydratem kreatyny i
grupie II – monohydratu kreatyny w połączeniu z węglowodanami, że w
grupie II jest znacznie większy przyrost suchej masy mięśniowej oraz
zmniejszone wydalanie kreatyny (o około 50 % mniej).
Naukowcy sugerują, że insulina pełni funkcję transportera kreatyny i
dlatego proponują stosowanie monohydratu kreatyny w
połączeniu ze źródłem węglowodanów.
Ponieważ insulina jest hormonem, który wywiera bezpośredni wpływ na zwiększenie retencji kreatyny, istnieje kilka
sposobów wzmocnienia tego efektu:
1. Spożywanie monohydratu kreatyny z dodatkiem węglowodanów
2. Stosowanie bezpośrednio po sesji treningowej, ponieważ intensywny trening zwiększa wrażliwość na insulinę.
3. Dodatki takie jak chrom i tauryna, mające na celu zwiększenie skuteczności działania insuliny.
Również oczywiste wydaje się być dołąc
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o METABOLIC NUTRITION SYNEDREX

Następny temat

Yerba mate vs guarana

WHEY premium