SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pseudo Ninja

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 21212

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Śmiali sie głupcy :P. Ale to jest naprawe fajne, ale jak wyczytałem na pewnej stronie skrót co do Parkour to mnie też do tego zachęciło cytuje
"<< Niektórzy kreują momenty prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które inni obchodzą >>
<< wszystko co może być rozważane jako przeszkoda jest częścią mojej sztuki. >>
David Belle
Parkour jest sztuką przemieszczania się, nowym sportem
stworzonym przez David'a Belle, zainspirowanego przez swego ojca.

Ta sztuka jest nową drogą na interakcję z otaczającym nas środowiskiem z wykorzystaniem jedynie ludzkiego ciała.

By stawić czoła przeszkodzie, którą napotkamy na swej drodze, niezależnie czy jest to naturalna przeszkoda, czy dowolna struktura stworzona przez człowieka, wszystko na drodze poszukiwania odpowiedniego ruchu powinno zawierać estetykę i kontrolę.

Jest to również poznanie siebie samego, stawienie czoła swoim
własnym obawom, ponieważ przeszkody nie są zawsze tym
czym zdają się być...

Ci, którzy uprawiają ten sport, a w zasadzie tą sztukę, zwani są traserami lub parkurystami, a ich trening mentalny posiada moralną filozofię ze swoimi własnymi wartościami.

To o wiele więcej niż tylko sport - to sztuka, i codzienna filozofia !"
Fajne nie ? Ale niech sie ktos zgłosi z Krakowa jest już około 3 osób jeszcze z 4 i możemy składac sie np. na sale raz w tygodniu ? Co wy na to ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 156 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1484
Kurcze szkoda że nie można tych filmów na hard diska zgrać, bo są genialne. Świetnie było by tak samemu, trzeba się wziąć za cwiczenia techniczne. Ktoś z was już coś umie jakiegoś flipa, czy co? Jak łatwo wyćwiczyć stanie na rękach w domu, bo ja chyba słyszłem o metodzie stania przy ścianie? Macie jakieś lepsze?

Komentarz: o kurcze... jak ... on to zrobił...

łoojeessoo dałbym ci soga, ale nie wiem czy można bez abona
>>>-- Le Parkour --<<< czyli zajęcie, które nie ma jeszcze liderskiej pozycji w naszym kraju

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
stanie na rekach jest proste ...a cwiczenia na nie .....hmmmm tutaj niema jakis specialnych cwiczen poprostu kluczem do sukcesu jest metoda kolejnych prob ... ale moge ci poradzic zebys wycwiczyl sobie nadgarstki pomaga .... a co do tej sciany to traktuj ja jedynie jako asekuracje ;) powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ave ... jest ktoś z Krakowa, żeby pocwiczyć La Parkour ? Widziałem wcześniej Cer0, że jestes z Kraka odpisujcie ludzie ten sport jest SUPER ... piszcie szybciutko :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Epik666 a po co dajesz przedrostek "la" przed parkourem ?? hehe jastesmy w polsce a nie we francji ;) ... a tak pozanawiasem ..... dawajcie jakies pomysly na Polski Teeam .... anglia ma urbanfreeflow ,francja la parkoura a my ?? trzeba cos wykombinowac !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 156 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1484
Właśnie dziś pomyślałem też o tym jaką nazwę polskiej wersji nadać. Oczywiście mam nadzieję, że znajdą się w niej polskie wyrazy (chrońmy nasz język i wzbogacajmy go o nowe słowa. A moż zrobie taki post w szatni o nazwę ?-). Jak myślicie robić, a może ktoś z abonem zrbi to będzie mógł powiedzieć, że dla zwycięzcy sog? Może by się udało?

Wiecie pomysłałem, że póki jeszcze bardzo młody jestem to lepiej sobie nie rozwalać kolan i na razie będę się trzymał wspinania, pprzewrotów siły rozciągania przewrotów, a skoki (te z wysokości)zostawię na później jak osiągnę max. wzrost. Dzisiaj sobie trochę na barbakanie na starym mieście w wawie poskakałem, fajnie było. Tyle miejsca. Kurczę to jest super sprawa, jak ktoś się z warszawy znajdzie to niech informuje.

RajderLuge;Dzięki za wiarę w moje siły, też mam nadzieję że będziesz niezły

pozdro

łoojeessoo dałbym ci soga, ale nie wiem czy można bez abona
>>>-- Le Parkour --<<< czyli zajęcie, które nie ma jeszcze liderskiej pozycji w naszym kraju

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2102
[http://www.greenshines.com/control/media/1078969315.wmv] - to jest ten największy hit... David Belle w roli głównej

...i fotki z filu jeszcze:

[http://www.hedonist-materialism.com/images/parkour/] 

A to jeszcze kilka innych linków, ze stronkami o tematyce street climbing'u:

[www.urbanfreeflow.com] 
[www.parkour.com] 
[www.le-parkour.com] 

Pozdrawiam Was! :>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2102
A pomysł na nazwe? Hmmmmm... Może tak by to nazwać, i tutaj mam kilka pomysłów:

+Małpowanie lub Małpoludowanie
+Miasto biegi
+Budynkowanie
+Psikusowanie
+Skuchowanie
+Głupkowanie
+d****izm(to pomysł mojej mamy:>)
+Kretynizm(to tesz)
+Kaka
+Samobójcowanie
+Wariatowanie
+Rzontkientkowanie
+Samowolstwo
+Zachowanie niegodne
+Niech**owanie
+Stylowanie
+Jajcarowanie

Mam jeszcze wiele pomysłów na nazwe, a te które się tu znajdują stworzyłem na Fristrajlu!

Czekam na krytyke! Myśle, że wiele tych nazw ma szanse na stałe pojawić się w słowniku osoby, która interesuje się uprawianiem tego pięknego sportu.

Pozdrawiam Szystkich!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 156 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1484
Nabuhomodo: buahahaha śmieszne te nazwy, jak będziesz coś miał to wrzucaj.
Jak dla mnie to ta nazwa powinna mieć coś w sobie z:
wspinanie
pokonywanie przeszkód
odmiana "wolności"
skoki
A może jakiś skrót zrobić śmieszny, np. z wszystkich co wymieniłem to WOPS. No nie wiem ale to musi mieć dużo samogłosek i w nazwie coś świszczącego. Może komuś coś przyjedzie do głowy to się podzieli.

Dobrze że mam Yamakasi na filmie to sobie obejrzałem. Może pamiętacie jakiś niezły trik który wam zapadł w pamięć? Może po wymyśleniu nazwy przyjdzie czas na wymyślanie nazw do trików? O kurczę czuje się jak pionier..

wysokich zdobyczy

łoojeessoo dałbym ci soga, ale nie wiem czy można bez abona
>>>-- Le Parkour --<<< czyli zajęcie, które nie ma jeszcze liderskiej pozycji w naszym kraju

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 324
WOW, ale wczoraj miałem dzień. Uzbierało się nas 4 typa i od 17 do 22 katowaliśmy na mieście. Jeździliśmy rowerami na różne miejscówki i skakaliśmy, lataliśmy, biegaliśmy, wspinaliśmy się. Dzisiaj odpoczywam, moje poździerane dłonie też ;) Jak jest ktos z Wrocka to zgłaszać się bo mozliwe że montuje sie pierwsza we Wrocku ekipa swobodnego latania nad ludzmi zajetymi banalnymi sprawami dnia powszedniego. Ale mi się napisało . Mamy juz nawet roboczą nazwę: "Rześka Babcia" hehe To nie mój pomysł

Chłopaki jeśli robiliście juz jakieś fajne stunty to piszcie, zobaczymy na jakim poziomie stoi polskie Parkour(<--sorki ale nie wymyśliłem polskiego odpowiednika) Niech szmoc będzie z wami.

SIG 552 operator

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KOREKTA

Następny temat

Czy to dużo ???

WHEY premium