SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przysiad....problem?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2418

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
Zauważyłem u siebie taką rzecz że jak robię przysiad z sztanga na barkach i nie odrywam przy tym pięt tylko pięty mam cały czas na ziemi to słabo czuję mięśnie uda . A jak tym samym ciężarem zrobię tylko z ta różnica że na palcach ( piety w górze jakieś 8 cm w górze) to wtedy bardzo mocno odczuwam tak zwana pompe nogi całe się trzęsą i wtedy czuje że dobrze to zrobiłem. Czy to jest normalne czy może to złudne uczucie. Czy może jednak robić jak stopy sa na ziemi tylko że dołozyć cięzaru robić więcej powtórzeń itd nie wiem poradźcie czy mogę robić jak do tej pory na palcach i będzie dobrze?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
Ja nóg to patyków raczej nie mam po treningu w udzie 68cm łydka 45cm) i zawsze miałem nogi mocne ale te przysiady cos mnie nie pokoją. Że jakoż jak robię na całej stopie to nic nie czuje a na palcach wszytko jest tak jak powinno byc nie wiem będę dawał podkładki a potem bede ujmował az się przwyczaje do całego stania.. A co do rozciągniecie nóg to trochę je mam porozciągane ( gram w piłe i trenuje 2x tygodniu piłe) no i juz sznurek prawię robię więc chyba nie jest źle z tym rozciągnięciem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
przy wyzszym polozeniu piet, wieksza prace wykonuja czworoglowe

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 2566 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10268
Cała stopa podczas przysiadu musi dotykać ziemi i nie możesz jej odrywać. Jeżeli stajesz na palcach to źle robisz i wydaje ci się , że tak jest lepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
Seewy- i właśnie go czuje i to baaaaardzo dobrze.

Mazuro13- wytłumacz dlaczego źle jak na palcach czuję lepszą pompe nóg podczas treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1431 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21309
źle chociazby dlatego ze latwiej jest stracic rownowage i "sie skontuzjowac"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
Smoq.- i tu własnie też lezy dośc dziwny problem predzej strace równowage na całych stopach na ziemi niz na palcach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 2566 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10268
Jeśli tak bardzo lubisz stać na tych palcach to możesz podłożyć pod pięty małe krążki. Wtedy poczujesz się trochę lepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
Mazuro13- może to dobre rozwiązanie tylko potem z czasem będe odejmować tego podkładu aż stane całkowicie na piętach bez podkładu może tak przyzwyczaje się do normalnych przysiadów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 448 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19119
Prawidłowy przysiad = cała stopa na ziemi
Zamiast stawać na palcach dołóż ciężaru. Po 4 seriach ciężkich przysiadów nie ma bata abyś nie czuł ud
Aha jak ktoś robiąc przysiad z piętami na ziemi ma problem z utrzymaniem równowagi to oznacza ograniczony zmysł równowagi i koordynacji . Takie testy (przysiady na całych stopach) robi się młodym sportowcom różnych dyscyplin .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
ok trzeba bedzie próbować z tymi podkładkami po próbuje zobacze jakie będą tego efekty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 231 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4760
Mam tak samo.
Tylko że u mnie z tym problem że mam chyba inną długość?/ rozciągliwość? ścięgien Achillesa i nie ma mowy aby zrobił przysiad na stopach całą powierzchni postawionymi na ziemi.
Muszę stosować podkładkę (taką deseczkę) pod pięty.
A na pacach dużo lepiej czuje mięśnie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kiedy nogi ???

Następny temat

wiec w koncu jak ( masa )

WHEY premium