SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przyprawy typu gyros, do kurczaka itp, można?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10823

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 38 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1032
czy można używać codziennie przypraw typu gyros, przyprawa do kurczaka i tym podobnych ? wiadomo, dają tam glutaminian sodu, ale kurcze kiedyś wszyscy umrzemy i tyle będzie, a przecież takie pzyprawy kapitalnie podnoszą walory smakowe naszego kurczaka kochanego, jak to jest u Was, używacie ich ? z tego co oglądam w testach to 3/4 ludu do przygotowywania posiłków uzywa takich różnych gotowych przypraw.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 115 Napisanych postów 11455 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 83143
Myśle ze nie ma przeciwskazan jesli nie nadużywasz . Aczkolwiek lepiej normalnych przypraw uzywać. Majeranek ,curry ,pieprz ,bazylia ,oregano,czosnek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Zgadza sie, jest tez wiele przypraw i ziol, ktore poprawia smak a nie maja zbednych dodatkow.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1399 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8961
Lepiej używać pojedynczych suszonych przypraw. A najlepiej to sobie wyhodować w doniczce na parapecie własne - smakują o wiele lepiej a i kosztują tylko tyle co paczuszka nasionek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 73 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1908
Glutaminian nie jest uznawany za szkodliwy:) a sam w sobie jest uzywany nie jako dodatek smakowy tylko wzmacniacz smaku, odlokowywuje on receptory i dzieki temu smak odczuwany jest intensywniej. Bardziej bym sie przejmowal tym ze przyprawy w Polsce moga byc poddawane promieniowaniu/. SLyszeliscie cos o tym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1399 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8961
Glutaminian nie jest szkodliwy? Z tego co mi wiadomo, jego spożywanie przez dzieci powoduje niedorozwój umysłowy, dlatego jest zabroniony w żywności dla niemowląt i dzieci do lat 7.

Glutaminian powstał jako namiastka nowo odkrytego smaku - umami i z tego co słyszałam powoduje rodzaj uzależnienia od pokarmów w których występuje. Wzmacnia on smak, a więc przywiązuje nas do określonych produktów, bo te które go nie zawierają wydają się jałowe. Zresztą jest o tym artykuł w postach podwieszonych.


Wracając do mieszanek przypraw, mi przeszkadza w nich głównie to, że są okropnie słone, ale czy są napromieniowane to nie wiem...Z czym to by się właściwie mogło wiązać wg ciebie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 360 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8632
ja zawsze do kuraka sypie oregano curry bazylie sol pieprz papryke slodka/ostra i czasam dodaje przyprawe gyrostaka mamałyga ale dobra i szczerze mowiac to mam gdzies z czego jest ta przypraaw zrobiona bo sypie moze z 1-2g wiec....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1399 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8961
Jasne, że nie można popadać w przesadę. I tak nie jesteśmy w stanie jeść w 100% zdrowej żywności, bo takiej teraz chyba po prostu nie ma. Uważam jedynie, że można starać się wybierać mniejsze zło. Inna sprawa, że istnieją przecież normy ustalane doświadczalnie przez FAO czy WHO, które określają jakie stężenie danej substancji w żywności jest dla nas bezpieczne, możemy tylko zaufać ekspertom

Wracając jeszcze do glutaminianu, czytałam kiedyś ciekawy artykuł, w którym pewien pan wysunął taką teorię, iż problem niepohamowanego apetytu, a w konsekwencji otyłości wynika właśnie z nadmiaru dodatków wzamcniających smak w naszych potrawach.

Wskutek takiego odżywiania się nasz smak staje się coraz mniej wrażliwy i produkty nieprzetworzone wydają się jałowe, więc jemy coraz więcej,aby nasze kubki smakowe w końcu zostały zaspokojone, ponadto sięgamy po żywność której smak jest bardziej wyrazisty. Można tym chyba wytłumaczyć uzależnienie niektórych osób od jedzenia chipsów czy fast-foodów.

Autor pisał też, że taki efekt wynika również z mieszania ze sobą odmienych smaków w jednym posiłku - powoduje to stępienie naszych zmysłow, ponieważ jakby nie patrzeć żywność pierwotna była mało urozmaicona pod względem walorów smakowych. Proponował też pewnego rodzaju dietę, ułatwiającą ponowne wyostrzenie odczuwania smaku.

Nie wiem na ile to prawdziwe, ale ciekawe.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę. Proszę o pomoc.

Następny temat

dieta,trening -prosba o ocene

WHEY premium