SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przygotowywania do zawodów.

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1698

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 65
Siema, mam na imię Michał i chciałbym abyście doradzili mi, podpowiedzieli jak dobrze przygotować się pod względem fizycznym do Amatorskich Mistrzostw Polski MMA, które odbędą się 15-16 grudnia.

Mam 15 lat (1997) czyli będzie to mój ostatni start w kategorii kadet.
Może coś o moich warunkach, otóż mierzę 196 cm oraz ważę 78 kg. I tu prosiłbym was o doradzenie, czy do samych zawodów utrzymywać się w kategorii 73-80 kg, czy też przejść kategorię wyżej 81-87 kg. Oczywiście po zawodach mam przerwę w treningach aż do nowego roku po czym wznawiam je na nowo i zaczynam wbijać wagę.
Mimo, że trenuję już koło pół roku formułę MMA to jak narazie i tyle samo na siłowni to będą to moje pierwsze zawody. Oczywiście mierzę w osiągnięcie jak najlepszego wyniku, oraz pokazania się z jak najlepszej strony :)
Obecnie jestem na wyjeździe także wznowienie treningów planuje na 20 sierpnia.

Wszystko miałoby wyglądać mniej więcej tak:

Poniedziałek - siłownia, a mianowicie kompleks sztangowy, który ukazany jest w tym filmie :



oraz ćwiczenia na brzuch, które ukazane są w tym linku




Wtorek - MMA

Środa - siłownia, planuję tutaj ułożenie planu z ćwiczeń takich jak :
Wyciskanie na ławeczce płaskiej, Jednoręki Morderca, Zarzut oraz inne tego typu ćwiczenia oraz ćwiczenia na brzuch. I tutaj kłania się moja prośba o ułożenie planu na ten dzień kogoś kto się zna na rzeczy :)

Czwartek - MMA

Piątek - Trening wygląda identycznie jak w poniedziałek czyli kompleks sztangowy + brzuch.

Oczywiście MMA trenuję w klubie :)

Oprócz tego nie obejdzie się tutaj bez biegania, mam w planach z początku przez 3 tygodnie / miesiąc biegać około godziny równym tempem na ogólną poprawę wytrzymałości (od początku wakacji zawiesiłem treningi m. in. z powodu zarabiania na nowy sprzęt oraz wyjazdu na wakacje). Następnie zamierzam biegać interwały :)

Nie obejdzie się również bez odpowiedniej diety, którą na dniach postaram się ułożyć.

Mam zamiar kupić na dniach rashguard:

http://live-strong.pl/p,1984,Pit_Bull_Live-Strong_Edition_rashguard_long.html#startbox

Oraz spodenki:

http://live-strong.pl/p,1975,Pit_Bull_Live-Strong_Edition_2Layer_spodenki_z_bialym_paskiem.html#startbox.

Prosiłbym o jakieś główne rady czym się kierować kupując rashguard oraz spodenki.

To by było jak na razie na tyle. Oczekuję z niecierpliwością odpowiedzi na pytania, pomocy, rad.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam,
Michał :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 65
Z góry przepraszam za błąd w temacie, powinno być Przygotowywanie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1719 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34084
nie pchaj sie do wyzszej kategorii... nie ma sensu

They are the weakest, however strong, who have no faith in themselves or their own.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 65
Sam myślę, że do czasu zawodów nie ma sensu, ale po zawodach, czy opłaca się startować w wyższej kategorii, czy też "masa przyjdzie z wiekiem"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
2x mata w tygodniu tylko? Stanowczo za mało by się przygotować do zawodów. Masz 15 lat, trenuj jak najwięcej MMA, jak najwięcej sparingów i treningu szybkości oraz techniki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1603 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24079
Jak chcesz zostać w kategorii wagowej to zamiast siłowni rób kondycje. W twojej kategorii wiekowej wbijałbym na wyższą kategorię wagową bo w tym wieku nie ma dużo ciężkich i masz łatwiej wygrać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
a) kondycja - stres w pierwszej walce zabierze Ci 90% kondycji, więc musisz mieć jej jak największy zapas
b) sparingi - najlepiej 1:1, jeden kolega sędziuje a reszta kibicuje, będziesz miał psychiczny przedsmak zawodów
c) sparingi - jak najwięcej, o czasie walki dłuższym niż walka na zawodach ze zmieniającymi się w połowie czasu przeciwnikami (vide kondycja)
d) technika - lepiej 3 dobrze obcykane i robione na automacie, niż 150 wymagających namysłu, stres i tak odetnie Ci myślenie, więc pozostaną odruchy

Zmieniony przez - cynik75 w dniu 2012-08-03 23:33:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 65
Dzięki Cynik za odpowiedź, widać, że znasz się na rzeczy. Mam jeszcze do Ciebie pytanie. Wnioskując z tego co napisałeś mam odpuścić sobie wizyty na siłowni, czy też ograniczyć np. do 2 wizyt w tygodniu :) Z góry pozdrawiam i dziękuję za odp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 257 Napisanych postów 6046 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47080
Ale wyrośnięty jesteś Po jednorękim mordercy nie będziesz mieć siły na zarzut. Na body factory masz cały temat o treningu pod sw. W Twojej wadze w kadecie nie powinno być skoksowanych świniaków także bardziej kondycha się przyda niż siła.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 213 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1888
Sam nie dawno ( 21 kwietnia ) wystartowałem po raz pierwszy na ALMMA i musze zaznaczyć 2 bardzo ważne punkty wspomniane przez kolegów wyżej.

1) Kondycja - tak jak zostało wyżej napisane stres zabiera ci bardzo dużo tlenu. Mimo, że się tego nie odczuwa to tak właśnie jest. Będziesz robił mase niepotrzebnych ruchów ( z nerwów ) które będą ci zabierały tlen także sparingi + wymiana sparing partnera co 2 min są jak najbardziej wskazane

2) to to, że podczas pierwszych startow kompletnie wylącza ci się myślenie. Ja sam na sparingach sprawowalem się naprawde dobrze, a kiedy przyszła walka jedyne co potrafiłem robić to iść na wymiane. Mimo, że przegrywałem i mogłem z łatwością isć do parteru poprostu sptrzelałem cepami, które nie dochodziły kompletnie celu. Dlatego nie szalał bym obrotówkami tylko wpil sobie do łba techniki, które najlpeij ci wychodzą i na nich bazował

Jeżeli chodzi o siłownie to jeżeli nie chcesz startować w wyższej kategorii to ją sobie odpuść. Skończy się tak, że przytyjesz troche i będziesz pomiędzy dwoma kategoriami. Wtedy ani to zrzucać, a i przytyć ciężko i jest się w dupie. Znam to także z własnego przykładu. Ewentualnie treningi na własnym ciężarze najlepiej obwodowo i jak najwięcej treningów w klubie. Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 3602 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 38012
Sparingi to podstawa. Musisz ich robic jak najwiecej. np . 5 min runda i co 1 min nowy kolega do ciebie dochodzi. Rozne zadaniowki mozna dodawac do sparingow np . Walczycie tam z kolega w stojce i trener krzyczy dosiad , zolw itp kladzesz sie do tej pozycji i dalej trwa sparing tyle ze jestes w chvjowej pozycji. Dobra sprawa to jest przydaje sie na zawodach.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konsekwencje High Kick'a

Następny temat

Olympic MMA Spam xXx.avi

WHEY premium