SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przygotowania kondycyjne do crossfit

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2616

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Tylko, że mówisz o przygotowaniu do rozpoczęcia treningów CF, tymczasem układasz już sobie WOD.
Przysiad, drążek i push press moze być.

Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2013-01-15 17:40:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1593 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31243
No tak , ale w Cf ważna jest ilość czas wykonywania , a ja na razie delikatnie stopniowo po 3-4 serie i stopniowo bede zwiększał

...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
szczerze to nie widzę sensu w przygotowywaniu się pod crossfit, chyba że chodzi o dopracowanie techniki - do tego weź trenera albo kogoś kto się zna.
zaczynasz robić crossfit jak masz zamiar i tyle. a efekty przyjdą z czasem. z początku bierzesz łatwiejsze plany ewentualnie jak masz jakieś obawy i tyle i nie rób cały czas tego samego, ten sport polega na ciągłych zmianach
plany znajdziesz na crossfit.com, przyjrzyj się planom, przyjrzyj jak wyglądają, poczytaj terminologię i obejrzyj "parę" filmików z treningów na youtube, warto się przejść do klubu crossfitowego jak masz w okolicy

Zmieniony przez - Mariusz_1979 w dniu 2013-01-16 10:32:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 319 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10429
te sprinty na 400m spoko sprawa, zima wcale nie jest przeszkodą do ich wykonywania, śnieg nie musi być twoim wrogiem a może być nawet sprzymierzeńcem! bo takie 400m więcej sił będzie Cię kosztować a co za tym idzie pobudzisz bardziej te mięśnie które w bieganiu w lecie nie są zbytnio aktywizowane. Przynajmniej ja mam takie odczucia.

Dawno i nieprawda : http://www.sfd.pl/[mocnyM]__IRON__Cross_Training_&_Diet_System_SFD-t907479.html

"bądź dla siebie katem na treningu, by przeciwnik nie był dla Ciebie katem na ringu!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1593 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31243
nie chodzi o snieg a raczej o zalegajacy na chodnikach lod.Niestety niema klubu crossfit w moim miescie i wogole w okolicy A FILMIKI OGLAdam juz od dluzszego czasu i cos tam powoli układam. Zamierzam na poczatku cwiczyc 3x FBw i 2 x CF . Czy nie bd problemów z regeneracja/??widzialem juz kilka planów z takim układem . Jesli chodzi o diete to oczywiscie jest , nie jest idealna ale jak na małe możliwości finansowe jest ok .Spie po ok 6-8 godzin.

...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
vade
Zamierzam na poczatku cwiczyc 3x FBw i 2 x CF . Czy nie bd problemów z regeneracja/??


Tego nikt Ci nie powie. Nie wiemy jak ćwiczysz, jaka masz wydolność, jak jesz, nic w sumie nie wiadomo.
Wróżbita Maciej chyba miałby więcej do powiedzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Do sprintów 400m już trzeba być nieźle przygotowanym. Nie wiem czy tak lajtowo to pójdzie, bo to jest około 1 minuty na beztlenie. Bardzo ciężki wysiłek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1593 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31243
Jesli chodzi o wydolność..zawsze byłem dobry kondycyjnie ( na komisji wojskowej stwierdzil lekarz ze chyba mam wieksza pojemnosc płuc niż przecietnie)natomiast nigdy nie bylem typem sprintera dlugo grałe w pilke, niestety z braku czasu trzeba bylo zrezygnowac .Do pazdziernika starałem sie biegac raz , dwa w tyg jednak ostatnio skupilem sie na zlapaniu paru kg masy i odstawilem bieganie , daje tylko 10-15 min aero po silowni. Jesli chodzi o diete.. Powiedzmy ze jest na 90%.Ciezko mi dokladnie wyliczyc moje zapotrzebowanie,wg kalkulatora siega ono nawet 4000kcal, a wiem ze przy takiej ilosci niezle bym sie zalal..obecnie jadam ok 300-350gr ww, 200gr b,100gr tłuszczy i masa idzie, troche fatu niestety tez przybylo ale u mnie to norma niestety , zanim zaczalem trenowac na silowni wazylem 68kg i fatu tez w tym bylo niestety taka genetyka, mimo ze zawsze bylme bardzo aktywny fizyczni.Dieta opiera sie na ww- platki owsiane, makaron durum, chleb pelne ziarno, ryz brazowy bialko-piersi z kuraka,czasem watrobka,tuna,zołądki,wpc, twaróg , jajka, czasem jakas rybka,serek wiejski tluszcze- oliwa z oliwe, omega3, migdaly, orzechy laskowe i wloskie rano troche masła

...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zrób rozpiskę choć z jednego dnia, to Ci sprawdzę. Zrób tu zrzut z potreningu.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1593 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31243
Ale z treningu silowego rozumiem tak??
Klatka + lekko tric
Płaska 10*80kg 8*90kg 6*90 kg 100kg *5
Skos hantle+rozpietki (8+8)
25kg+16 27+16 28+15 28+15
Brama 3s

PLECY + LEKKO BIC
Podciaganie na drazku
nachwyt szeroko 8-8-7
podchwyt wasko 10-8-7

Wioslo hantla
10*30kg 10*33kg 8*35kg 8*35kg

MC
10*70 8*80 8*90 6*100

NOGI+BARKI
Przysiad 80*10 80*10 90*6 90*6
SUwnica 4s
Uginanie lezac4s +lydki

BARKI
WYciskania hantli 23kg*12 25kg *10 25*10 27*6
unoszenie bokiem 12*12 12*13 12* 13 10*12
Unoszenie w opadzie


TO sa obciazenia z uboegłego tygodnia robie przerwy ok 90-120 s

Jesli chodzi o CF to w niedziele robilem trening podciaganie 5-pompki 10-przysiad 15
Zrobilem tak: 5seri- 1,5min przerwy, 3serie-2min pzrerwy-3 serie
zajelo mi to jakies 20 minut

...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Crossfit a Kickboxing

Następny temat

vlog treningowy youtube

WHEY premium