SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przepisy na pysznosci świąteczne !

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3277

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 206 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15760
Wrzucajcie jakieś pyszne a zarazem dietetyczne przepisy na ciasta / ciastka / desery na Święta ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 205 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3900
rozkminiałem żeby zrobić mazurka na spodzie owsianym, ale to wielki szał nie bedzie skladniki jak na omlet tylko w foremke prostokątną na górę polewa z wpc z małą iloscią wody a na góre orzechy i te duperele które sie kładzie normalnie na mazurka :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 409 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5083
Mazurek bez kruchego ciasta to nie mazurek xd

Soooooooooo I'm Awesome.

Twarrrogowe Ptaasie Mleeczko
[www.sfd.pl/Twarogowa_rozkosz.-t1018957.html]

Dietetyczne Gofry dla każdego.
[www.sfd.pl/Sobotnia_Rozpusta_u_Thisisosom.-t1020277.html]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
Polecam zrobić Zebrę ciasto bardzo efektowne, a zarazem proste jak metr sznurka w kieszeni. Nie jest to raczej typowo wielkanocne ciasto, ale też się nada.

5 jaj
duuuużo słodzika
2,5 szkl. mąki pszennej/orkiszowej/pytlowej(żytnia zmielona na pył)
1 szkl. oleju słonecznikowego/oliwy
1 szkl. wody
dodatkowo 3 łyżki mąki pszennej
3 łyżki kakao
2 łyżeczki proszku do pieczenia

Oddzielić żółtka od białek.Białeczka ubijasz na sztywną pianę i dalej ubijając wrzucasz skruszony słodzik.Następnie dajesz po 1 żółtku dalej ubijając.
Później dajesz stopniowo 2.5 szkl mąki wymieszane wcześniej z prochem do pieczenia, a następnie na przepian wode i olej.
Następnym krokiem będzie rozlanie w 2 naczynia naszej masy po pół.
Do jednej dodajesz 3 łyżki kakao, a do drugiej 3 łyżki mąki.
Smarujesz blaszkę masłem i teraz tak: wylewasz na spód masę białą, na nią czarną, znowu białą, znowu czarną aż skończy się masa, albo na odwrót
Pieczesz w nagrzanym piekarniku ok 60 min w 170/180st
Ciasto robiłem 100 razy i wychodziło mega mega mega pyszne i wilgotne w środeczku

To akurat za bardzo wyrosło bo siedziało troszkę za długo. Nie ustawiłem timera

Oczywiście można zamienić 50g mąki na wpc jakieś






TO OKRĄGŁE NIE JEST MEGO AUTORSTWA, ALE FAJNIE WYCHODZI NA OKRĄGŁEJ FORMIE


Zmieniony przez - grekar9 w dniu 2014-04-17 21:57:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 244 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6471
haha kiedys jak byłem bardzo mały miałem ochote na ciasto i zacząłem strasznie prosić mame by coś zrobiła, ale nie miała czasu, ale ponieważ żyć jej nie dawałem to zrobiła właśnie to xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 409 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5083
Masz jakieś makrosy tej zebry ? Od dawna za mną chodzi.

Soooooooooo I'm Awesome.

Twarrrogowe Ptaasie Mleeczko
[www.sfd.pl/Twarogowa_rozkosz.-t1018957.html]

Dietetyczne Gofry dla każdego.
[www.sfd.pl/Sobotnia_Rozpusta_u_Thisisosom.-t1020277.html]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
Niestyty redukcjo ostatecznie można dac 50 ml oleju tylko , ciasto i tak wyjdzie elegancko




Zmieniony przez - grekar9 w dniu 2014-04-17 23:18:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 205 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3900
Thisisosom
Mazurek bez kruchego ciasta to nie mazurek xd


poleży troche i sie zrobi kruchy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Erszostka
Wrzucajcie jakieś pyszne a zarazem dietetyczne przepisy na ciasta / ciastka / desery na Święta ;)

Nie no, bez zartow. Beda swieta, bedzie urlop, mozna odpoczac od wszystkiego. W koncu zjesc sobie normalnie ale nie kombinowac z przepisami "dietetycznymi", tym bardziej, ze to tylko dwa dni.
Jedzcie normalnie na co macie ochote a po swietach powrot do rezimu.
Proste.

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
Logan dobrze prawisz. Ostatnio chyba zawody wszyscy mają po świętach top off

Zmieniony przez - grekar9 w dniu 2014-04-18 10:58:17
...
Napisał(a)
Usunięty przez Remik7 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 81
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

na jakim oleju pies?

Następny temat

**Panie bawią się jajkami, bo wielka noc tuż przed Nami** SPAM POST.

WHEY premium