SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przejście z masy na redukcje

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15181

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 238
Czyli jak mam zapotrzebowanie 3300 to mam jeść 3000, wprowadzić trening cardio np na bieżni (pół h starczy?) i obserwować co się dzieje?

Trening z dużymi ciężarami i małymi ilosciami powtórzeń (1-12) dalej mogę robić? Tylko to cardio wprowadzić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Zgadza się. Ew. jakiś trening metaboliczny w postaci interwałów, zamiast cardio. Cardio jest ew. dobre dla osób mocno otyłych, które umierają spacerując.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 238
Jak to zrobić na bieżni? Bo z tego co czytam, to wystarczy minuta sprintu, potem 3 truchtu, i tak 3 razy np, i tyle..

aa i zapomniałbym bo dalej nie wiem, jak to w końcu z tymi węglowodanami? ograniczać je, czy jak? czy dalej jeść tyle ile dotychczas?


Zmieniony przez - seriousspl w dniu 2017-02-16 19:52:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709


możesz cośtakiego rović, wyszło Ci w zapotrzebowaniu 3300?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Nie musisz na bieżni. Jeżeli jednak chcesz, to tak jak napisałeś. Np interwały ekstensywne: 1min bieg przy pulsie ok 175 i 1min marsz przy ok 120. Na początek ok 6 takich interwałów, czyli 14min.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 238
Tych tabata nie będę robił, bo miałem problem z kolanami kiedyś i wole je oszczędzać, z resztą do teraz przy chociażby przysiadzie słychać takie chrupanie, masakra :)

A te węglowodany w końcu? zmniejszać czy jak dotychczas?

Tak, wyszło 3300, to będę jadł 3000


Od następnego tygodnia zacznę "to wszystko", bo teraz byłem troszkę chory i miałem (dalej mam do poniedziałku) przerwę od siłowni, ale miche staram się mimo wszysko trzymać.


Zmieniony przez - seriousspl w dniu 2017-02-17 18:26:20
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Warto te kolana "sprawdzić", by robiąc siłowy nie pogłębiać ew. wady, a skoro chrupie...to mogą być podobnie jak u mnie problemy z chrząstką rzepki.

Co do makro, wyjdz z tym 3 tysiące na 1-2 tygodnie zobaczysz co będzie się działo z obadowami (pomierz się dokładnie w newralgicznych miejscach i nie sugeruj się tylko wagą, bo ona mało oddaje rzeczywistość,.)
Wyszłabym z takim makro: około 160-180g białka, około 100g tłuszczy i treszta węglowodany.
Jak coś ustalisz wrzuć do wglądu https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Z kolanami polecam udać się do fizjoterapeuty. Poza tym skupić na poprawnej rozgrzewce, technice i rolowaniu/rozciąganiu. Z tym 90% osób ma niedociągnięcia i problemy są jakie są. Pewne jest to, że ciągły bieg bardziej obciąża stawy nich sprint, czy ruchy, w których wykonujesz przysiad.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 238
Taka dieta przykładowo na redukcje jak w załączniku będzie dobra?

Dodam, że ten chleb tostowy pszenny, ma praktycznie 0g cukru (chyba z 1g w 100g) i bardzo dużo węglowodanów, białka troszkę też ma.

Czy jeszcze coś zmienić? Do tego 0 słodyczy itp..

A trening to tak jak dotychczas, duży ciężar 1-12 powtórzeń, oraz interwały na bieżni.









Zmieniony przez - seriousspl w dniu 2017-02-19 22:02:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Kompletnie nie widzę możliwości stosowania tej diety. Masz źle zbilansowane posiłki. Naprawdę chcesz jeść suchy makaron? W kolejnym posiłku płatki z mlekiem i suchy chleb z serem? Przecież to się nie trzyma kupy. Poza tym nie wiem na podstawie czego ją układałeś, ale nigdzie nikt nie zaleca spożywania smakowych jogurtów, czy pieczywa pszennego. Układaj dietę według zaleceń a nie z głowy.

http://potreningu.pl/articles/1300/dieta-prawidlowo-zbilansowana 

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny, 117kg

Następny temat

Dieta do sprawdzenia. 92 kg.

WHEY premium