SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prosze o pomoc..

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2083

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 120
Witam mam 17 lat, 169 cm wzrostu, i waze 72 kg, Trenowałem 6 miesięcy Karate Kyokushin.. ale obecnie nie trenuje.. prosze o jakiś trening na zwiększenie szybkości.. Bo ostatnio sparowałem się z kumplem który ma trochę wiekszy zasięg ode mnie, i nie mogłem się do niego dostać.. trenuję na siłowni 2 miesiące ale to chyba nie ma nic do rzeczy..
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Siła statyaczna czyli ta z siłowni, pozwala mocniej pchnąć, a nie uderzyć.Na uderzenie składają się przede wszytskim technika, dalej szybkość i masa, dlatego byc może bambosz uderzasz mocniej od kolegów.

Acheron poprawi szybkość, ale rozwali stawy, nie polecam, sam stosowałem na nogi obciązniki do biegania i miałem kontuzje.Jak chcesz poprawic szybkośc biegania to stosuj skipy i sprinty.

Zmieniony przez - Lipen w dniu 2009-02-26 21:25:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48553
Zanim zadasz pytanie, sprawdz czy nie ma takiego tematu w dziale + tematy podwieszone https://www.sfd.pl/NAJWAŻNIEJSZE_TEMATY_działu_Uderzane-t445272.html

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
Idź na trening a nie...

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1864
najpierw porządna rozgrzewka (bieg, podskoki, wolny trucht i nagle sprint, bieg bokserski itp), następnie możesz zrobić tzw trening obwodowy: 3 rundy z workiem, 3 rundy skakanka, 3 rundy walka z cieniem, 3 rundy ćwiczenia techniczne. trenuj tak np 3-4 razy w tyg a tak na marginesie to następnym razem najpierw poszukaj w Google tam tego trochę jest.

"jestem człowiekiem prostym więc mów do mnie wprost"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 793 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23741
Szybkości za bardzo nie zwiększysz, szybkość wynika głównie z naturalnych predyspozycji człowieka. Mała rada odnośnie siłowni rozciągaj cale ciało po treningu to będziesz miał elastyczne a nie spięte mięśnie.

I druga rada jak masz możliwość to zapisz się na boks. Jak dla mnie to masz problem z pracą na nogach, wyczuciem dystansu i timingiem. Jeżeli dobrze pracujesz na nogach to nie powinieneś mieć problemu z trafianiem trochę wyższego przeciwnika, czy nawet dużo wyższego przeciwnika. Popracuj lepiej nad techniką, różnorodnością kombinacji zadawanych uderzeń, wytrzymałością ogólną, koordynacją.

Nie zadawaj ciosów cały czas jednym tempem, spróbuj poćwiczyć zrywy, przyspieszenia serii ciosów. Jeżeli też kopiecie na sparingu trenuj techniki łączone po uderzeniach rękoma kończ nogami.

Zmieniony przez - Woj17 w dniu 2009-02-22 18:13:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1864
"Szybkości za bardzo nie zwiększysz, szybkość wynika głównie z naturalnych predyspozycji człowieka" czy mógłbyś bardziej rozwinąć swą myśl-naturalne predyspozycje co masz namyśli .

"jestem człowiekiem prostym więc mów do mnie wprost"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48553
Szybkosc ma sie w genach, albo jestes szybki albo wolny. Jedynie co mozesz poprawic to technike, np biegajac mozesz poprawic technike biegu i start przez co bedziesz szybciej biegał.
Tak samo masz w sztukach walki.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 793 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23741
Tak jak pisze mlodykks to ma się w genach i dlatego nawet super dobrzy zawodowcy po latach treningu nadal mogą nie być demonami szybkości.
Zawodnicy osiągają swoją szybkość zadawanych uderzeń poprzez to że dzielą przygotowanie do walki na dane etapy. Na początek siła na siłowni, kondycja poprzez biegi, następnie technika z trenerem, sparingi, w końcowym etapie lżejsze treningi i dochodzą do etapu optymalnej formy kiedy osiągają szybkość i świeżość przed walką i wtedy dany zawodnik jest szybki. To tak w uproszczeniu z tymi etapami i wtedy jest to praca nad osiągnięciem szybkości przed walką.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 187 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3334
''prędkość ma sie w genach'' i co jeszcze?! Moze siłę też? Masz rację, ''nie ćwicz bo i tak umrzesz''. Jeśli chcesz wiedziec to prędkość bierze sie z sily (mimo mitów ktore temu zaprzeczają). Nie mam czasu sie teraz rozpisywać, ale zeby byc szybkim rób rundy na worku, walkę z cieniem, uderzenia z obciążeniem (tylko nie za ciężkim, na początek wystarczy ok. 2/3 kg) i nie zapominaj o treningu na kondycję oraz o rozciaganiu. Pozdro:)

Jeśli nauczysz się umierać - wyzwolisz się od tego...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 793 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23741
Przeczytaj to i przemyśl to co pisze człowiek dysponujący wiedzą na ten temat - pkt 3# jak byś nie mógł znaleść.
https://www.sfd.pl/[_F_A_Q_]_Najczęstsze_pytania_działu_uderzane_/_ARCHIWUM-t423788.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 187 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3334
To jest Twoje źródło. Ja mam inne. W takim razie powiedz mi co jest złego w uderzeniach z obciążeniem? Prochu11 napisal że chodził na karate przez jakiś czas więc podstawy prawidłowego uderzenia powinien juz znac, a uderzenia z obciążeniem są bardzo dobrym treningiem na mięśnie wykorzystywane w uderzeniu. Ps.Prochu11 dlaczego w jednym temacie z tamtego roku pisałes że masz 15 lat a teraz nagle masz 17:-%

Zmieniony przez - Kong La De w dniu 2009-02-22 23:20:39

Jeśli nauczysz się umierać - wyzwolisz się od tego...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

skad wiedziec ile biegac

Następny temat

Muay Thai - przydatne w walkach ulicznych

WHEY premium