SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o rozpiskę!!!

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1816

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 213
Jem bardzo nieregularnie i o różnych godzinach z rana tradycyjnie pół pudełka musli z mlekiem a później to kiedy zgłodnieje to coś sobię szykuję. Trudno powiedzieć co dokładnie bo każdego dnia coś innego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 128 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6363
razek456
Jem bardzo nieregularnie i o różnych godzinach z rana tradycyjnie pół pudełka musli z mlekiem a później to kiedy zgłodnieje to coś sobię szykuję. Trudno powiedzieć co dokładnie bo każdego dnia coś innego.


Po przeczytaniu tego, jedynie co moze byc skuteczne dla Ciebie to to:

ronie220
Zainwestuj w jedzenie.Lepiej na tym wyjdziesz.


Uloz dobra diete, a nie baw się suplami, ktore moga w ogole efektow nie dac przy Twoim odzywianiu

Moje rady odnośnie Diety, ćwiczeń wynikają z doświadczenia związanego z w/w elementami. Nie są to tylko przeczytane i przekazane rady z Wikipedii, lecz poparte wlasnymi ćwiczeniami i obserwacją organizmu. Więc jeśli masz zamiar Hejtować moją pomoc skierowaną do innych użytkowników lepiej jak zaczniesz prowadzić normalną wymiane zdań niż przechwalać ryj

Lubie tą gębe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 213
Ok dzięki za pomoc, spróbuje coś zmienić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
5-6 posiłków dziennie, obfitych w wszystkie najpotrzebniejsze składniki budulcowe i energetyczne (białko, węglowodany tłuszcze), w proporcjach (w twoim przypadku, budujemy masę : 130g białko, 100g tłuszcze, 220-250g węglowodany.
Najlepiej pierwsyz posiłek spożyć o godzinie 7, a potem w odstępach 2-3 godzinnych czyli: 7,10,13,16,18,21 (moim zdaniem najlepszy układ).
Posiłek o godzinie 7, przed oraz po treningowy powinny być obfite w węglowodany złożone, tłuszcze i białko (białka ok 30g, węgli 100, tłuszczu 20), ostatni posiłek powinien składać się prawie wyłącznie z białka (proponuję twaróg chudy z biedronki - bardzo smaczny). Powodzenia w układaniu diety ;) I jeszcze 1! musisz pochłaniać 3000kcal dziennie lub więcej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 128 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6363
DreamEvil
5-6 posiłków dziennie, obfitych w wszystkie najpotrzebniejsze składniki budulcowe i energetyczne (białko, węglowodany tłuszcze), w proporcjach (w twoim przypadku, budujemy masę : 130g białko, 100g tłuszcze, 220-250g węglowodany.
Najlepiej pierwsyz posiłek spożyć o godzinie 7, a potem w odstępach 2-3 godzinnych czyli: 7,10,13,16,18,21 (moim zdaniem najlepszy układ).
Posiłek o godzinie 7, przed oraz po treningowy powinny być obfite w węglowodany złożone, tłuszcze i białko (białka ok 30g, węgli 100, tłuszczu 20), ostatni posiłek powinien składać się prawie wyłącznie z białka (proponuję twaróg chudy z biedronki - bardzo smaczny). Powodzenia w układaniu diety ;) I jeszcze 1! musisz pochłaniać 3000kcal dziennie lub więcej.


Z tego co na szybko Mistrzu policzyłem to Ty rozpisales mu zapotrzebowanie na ~2300-2400 kcal, a na koncu wypowiedzi piszesz ze ma on przyjmowac ponad 3000 kcal. Wiec chyba czegos nie rozumiem

Moje rady odnośnie Diety, ćwiczeń wynikają z doświadczenia związanego z w/w elementami. Nie są to tylko przeczytane i przekazane rady z Wikipedii, lecz poparte wlasnymi ćwiczeniami i obserwacją organizmu. Więc jeśli masz zamiar Hejtować moją pomoc skierowaną do innych użytkowników lepiej jak zaczniesz prowadzić normalną wymiane zdań niż przechwalać ryj

Lubie tą gębe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
węglowodanów miało być 350, mój błąd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
Kto nigdy się nie pomylił, niech pierwszy rzuci kamieniem :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 128 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6363
DreamEvil
węglowodanów miało być 350, mój błąd


Nawet przy 350 nawet nie dobijasz do 2900 kcal

Razek
1. Wypełnij Ankiete:
https://www.sfd.pl/Regulamin_i_ANKIETA_dzialu_Junior_SFD_-t816238.html

2. Poczytaj trochę tego:
https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html

3. Wejdz tu:
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html

4. A na koncu tu:
http://potreningu.pl/kalkulatory/kalorie

I wklej nam to co sam wykombinowales. My pomozemy, i nie gryziemy

EDIT:
Do "Masówki" dodaj 400-500 kcal do bilansu zerowego

Zmieniony przez - Vaizzard w dniu 2012-07-13 16:13:39

Moje rady odnośnie Diety, ćwiczeń wynikają z doświadczenia związanego z w/w elementami. Nie są to tylko przeczytane i przekazane rady z Wikipedii, lecz poparte wlasnymi ćwiczeniami i obserwacją organizmu. Więc jeśli masz zamiar Hejtować moją pomoc skierowaną do innych użytkowników lepiej jak zaczniesz prowadzić normalną wymiane zdań niż przechwalać ryj

Lubie tą gębe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
na 350 węgla 100 tłuszczu i 150 białka dobije się. Ja mam 180 białka, 110 tłuszczu i 380 węgli (w przybliżeniu :P) i mi wyjdzie 3200-3500kcal (zależy czy czegoś sobie nie dodam :P)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
z resztą kłócić się nie będę, może jeszcze za mało wiem ^^
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczenia a wzrost

Następny temat

Dieta - proszę o ocenę i pomoc w ewentualnych modyfikacjach

WHEY premium