SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o pomoc przy wyborze kierunku, masa czy redukcja ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6761

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 28 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2766
Witam,

Co prawda mam już ułożoną dietę na masę, ale zacząłem coraz więcej czytać na forum i mam wątpliwości jaki kierunek powinienem wybrać.
Na siłownie chodzę regularnie od 6 miesięcy, a w obecnym momencie chciałbym już zacząć trzymać się diety i dołożyć suplementacje. Oceńcie po aktualnym wyglądzie sylwetki, w którą stronę powinienem iść ?

Dzięki za pomoc.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Jak ktoś nie ma efektów, to łatwo doszukiwać się "skaz" w efektach innych ludzi, to taka ludzka zazdrość uważam...niestety,ale rzeczywiście w Internecie krąży sporo mega poprzerabianych (czasem bardzo amatorsko) metamorfoz

A co do celu jaki obrałeś - powodzenia !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1122 Napisanych postów 3775 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68433
Witaj , moim zdaniem na razie redukcja; bardzo słusznie, że najpierw czytasz co i jak...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Mam wątpliwości - bo albo redukcja, albo jakaś rotacja kaloriami. A czy jesteś w stanie powiedziec, jak sie zmieniła sylwetka od początku przygody z siłownią? Bo jeśli schudłeś, to niejako nieświadomie redukowałeś - i moze warto jakąs przerwę od tej redukcji zrobić. Warto też policzyć, tak choćby orientacyjnie - ile teraz jesz. Natomiast warto byłoby sie też zastanowić nad treningiem, czy jest skuteczny czy nie trzeba dac innego bodźca - no ale to w dziale trening dla poczatkujacych

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1122 Napisanych postów 3775 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68433
Jeśli chcesz pomocy w ułożeniu diety, to wypełnij dokładniejszą ankietę i spróbuj policzyć zapotrzebowanie.
Wskazówki nt układania diety masz w podanych linkach.

https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html

https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html 

Co do sylwetki - z dużym prawdopodobieństwem poprawi się po samym "wyczyszczeniu" diety, nawet bez większych cięć. Jeśli przypadkiem jeszcze rośniesz, to ograniczanie się z jedzeniem niekoniecznie jest dobre.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 28 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2766
deja vu
Mam wątpliwości - bo albo redukcja, albo jakaś rotacja kaloriami. A czy jesteś w stanie powiedziec, jak sie zmieniła sylwetka od początku przygody z siłownią? Bo jeśli schudłeś, to niejako nieświadomie redukowałeś - i moze warto jakąs przerwę od tej redukcji zrobić. Warto też policzyć, tak choćby orientacyjnie - ile teraz jesz. Natomiast warto byłoby sie też zastanowić nad treningiem, czy jest skuteczny czy nie trzeba dac innego bodźca - no ale to w dziale trening dla poczatkujacych


Jeśli chodzi o samą siłownie to sylwetka za dużo się nie zmieniła przez te 6 miesięcy. Z tego co zauważyłem to na pewno zwiększył mi się obwód w bicepsie o około 1-1,5 cm i na pewno nieznacznie w klatce piersiowej, ale nie jestem w stanie powiedzieć o ile, bo nie mierzyłem wcześniej, ale zauważyłem po ubraniach. Co do wagi, jak zacząłem chodzić na siłownie ważyłem 82kg, teraz ważę 83 kg, wiec można powiedzieć, że za dużo się nie zmieniło. Jednak przy końcu roku 2015 schudłem w dość szybkim czasie 7kg, jednak wtedy nie chodziłem jeszcze na siłownie i było to spowodowane dużą ilością pracy i stresami z tym związanymi.

Jeśli chodzi o jedzenie, to powiem szczerzę, że cieżko będzie ocenić ile obecnie kalorii jem dziennie, bo każdy dzień jest inny i dlatego chciałem w końcu wziąć się za siebie i zacząć to od trzymania dobrej i zdrowej diety.

M-ka
Jeśli chcesz pomocy w ułożeniu diety, to wypełnij dokładniejszą ankietę i spróbuj policzyć zapotrzebowanie.
Wskazówki nt układania diety masz w podanych linkach.

https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html

https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html 

Co do sylwetki - z dużym prawdopodobieństwem poprawi się po samym "wyczyszczeniu" diety, nawet bez większych cięć. Jeśli przypadkiem jeszcze rośniesz, to ograniczanie się z jedzeniem niekoniecznie jest dobre.


Jeśli chodzi o zapotrzebowanie kaloryczne i wszystkie wyliczenia, mam to już zrobione, ponieważ potrzebowałem danych do ułożenia diety na mase, moję zapotrzebowanie to około 2900 kcal. Wypełnię w wolnej chwili ankietę i będę prosił o porady w ułożeniu diety na redukcje w takim razie.

Co do tego czy jeszcze rosnę? Mam 27 lat, choćbym chciał to będzie cieżko :)


Zmieniony przez - deviling w dniu 2016-10-08 20:03:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Wiesz, z tym obliczaniem zapotrzebowania, to tak ostrożnie trzeba, bo to tylko szacunek, mniej lub bardziej przybliżony. Dlatego też warto wiedzieć ile się je. I to naturalne, że nie jesz codziennie tego samego, na diecie też nie powinieneś.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 28 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2766
Tak wiem, że dieta nie powinna być monotonna, ale chodziło mi o to, że ja w ogóle nie trzymałem się żadnej diety i pewnie były dni w których spożyłem 2000kcal a i pewnie takie w których 4000kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1122 Napisanych postów 3775 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68433
deviling
Co do tego czy jeszcze rosnę? Mam 27 lat, choćbym chciał to będzie cieżko :)


Wybacz; bez ankiety zawsze jest takie domniemanie ... Objętościowo możesz w każdym razie urosnąć .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 28 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2766
M-ka
deviling
Co do tego czy jeszcze rosnę? Mam 27 lat, choćbym chciał to będzie cieżko :)


Wybacz; bez ankiety zawsze jest takie domniemanie ... Objętościowo możesz w każdym razie urosnąć .


Zdaje sobie sprawę, że od pasa w dół ciężko ocenić wiek

Dziękuje Wam za pomoc, w takim razie wypełniam ankietę, układam dietę i dopiero wtedy poproszę o ewentualne wskazówki.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 28 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2766
Ok, powiedzmy, że już coś stworzyłem. Moje zapotrzebowanie kaloryczne, które wyliczyłem sobie już wcześniej wynosi 2900kcal. Liczyłem to uwzględniając typ sylwetki oraz ilość i intensywność ćwiczeń a nie na podstawie kalkulatora, wiec mam nadzieję, że będzie trochę bardziej miarodajne.

Założyłem wiec, że na redukcji będę obcinał od 200 do 400 kcal w zależności jak to wyjdzie w trakcie dnia.

Jeśli chodzi o makro :

Białko : około 2,2 na kg masy ciała
Węgle : około 3,5 na kg masy (wyczytałem, że w dni nietreningowe powinno być około 3g na kg, ale na siłownie chodzę 3 razy w tyg, natomiast przynajmniej raz w tygodniu będę biegał wiec uznałem, że węgle na takim poziomie mogą zostać dla wszystkich dni)
Tłuszcze : chciałbym się trzymać od 0,5 do 1, w zależności od dnia pewnie będą niewielkie wahania ale zawsze w tym przedziale.

Zrobiłem dwa przykładowe dni, jeśli macie jakieś uwagi, chętnie posłucham.

Pozdrawiam :)









Zmieniony przez - deviling w dniu 2016-10-08 21:50:27

Zmieniony przez - deviling w dniu 2016-10-08 21:53:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Ankietę jeszcze poprosimy. M-ka podała link.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Układanie diety

Następny temat

Rozkład węglowodanów na diecie low carb

WHEY premium