SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o ocenę diety redukcyjunej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3354

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
najlepiej sprawdzić na sobie ew wtedy czynic zmiany

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 490 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8294
Witam. zamiast tworzyć nowe tematy będę może kontynuował ten z pytaniami odnośnie mojej diety.

W ciągu tygodnia rozkład moich posiłków wygląda mniej więcej tak:

-koło 7.30
-2-3 posiłki w pracy
-2 posiłki w domu między 16.00 i 20.00
-22.00 posiłek ostatni

W weekendy natomiast lubię sobie pospać i to zazwyczaj zdrowo :) do 11.00 albo 12.00. "Przesypiam" 2 pierwsze posiłki, które normalnie jadam w ciągu tygodnia. Wtedy mój bilans dzienny w sobotę i niedzielę wygląda tak, że mam więcej snu natomiast mniej kalorii. Czy tak postępowanie ma negatywny wpływ? przypominam- dieta redukcyjna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
liczą się kcal nie patrz na godziny jedz jak Ci wygodniej nie ma wpływu

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 490 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8294
mam dość banalny problem... słodycze. zdarza mi się je jeść. jestem na redukcji, ale od czasu do czasu sięgam po coś słodkiego.
jeśli zjem jakieś batonik przed treningiem siłowym to mogę liczyć na to, że cały cukier spalę na treningu i "ujdzie mi płazem" podjadanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
nie ujdzie 1 raz w tyg cheat meal poczytaj w podwiesoznych

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 490 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8294
kwestia "podjadania" jest już dla mnie jasna.

poczytałem trochę podwieszonych i znalazłem kolejny błąd w swojej diecie- myślałem, że im mniej kcla tym lepiej na redukcji, a to nie prawda. sądziłem, że jedzenie w tym okresie będzie się "ocierać" o uczucie głodu, a taki stan to chyba przesada. ciężko jest mi teraz dobrać odpowiednią ilość. korzystam ze wzoru z
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html

obliczyłem obecne zapotrzebowanie na 3100 kcal. dałem na razie deficyt 400 i teraz jem 2700kcal, ale mam wrażenie, że to i tak sporo.

jedząc te 2700 dziennie czuję się po każdym posiłku najedzony, a końcówkę 4 posiłku już trochę muszę na siłę. jestem cały dzień pełen.

Obawiam się, że mnie to rozepcha (zwiększy się obwód pasa), a jak obetnę kalorie to popierdziele metabolizm :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 490 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8294
Mam trochę mętlik w głowie z tymi ziemniakami, białym ryżem i jasnym makaronem. Na forum znalazłem kilka różnych informacji, które nie zawsze się ze sobą się zgadzają. Sampa mówiłeś, że to są ww złożone. Byłem natomiast z siostrą (chora na cukrzycę) u dietetyczki i ona powiedziała, że należy unikać ziemniaków, ryż biały zstąpić brązowym, a jasny makaron ciemnym ponieważ te 3 produkty (ziemniaki, biały ryż i jasny makaron) mocno podniosą po zjedzeniu cukier

jak to w końcu jest? jest to dla mnie bardzo ważne bo nie wiem czy mogę to jeść na redukcji. pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 490 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8294
1. kupiłem chleb z mąki żytniej, który ma w składzie karmel. to po prostu słodzony i się nie nadaje na redukcje, nie?

2. dlaczego około treningowo powinno się obciąć tłuszcze? czytałem o tym, ale nie znalazłem wyjaśnienia dlaczego tak robić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 765
Witam,
nie chcę tworzyć nowego tematu, na temat bardzo podobny, czyli ocena diety redukcyjnej.
Waga: 89 kg
Zapotrzebowanie z deficytem : 2225 kcal
Robię 3 razy w tygodniu FBW na razie z 3 obwodów z krótkimi przerwami 30 sek, choć całego treningu tak nie wytrzymuję obecnie.
Jako kardio 3 razy w tygodniu robię:

. mi się podoba, bo zajmuje chwilę i mnie męczy bardzo.

białko: 2 g/kg mc
tłuszcze: 1 g/kg mc
węglowodany: 2g/kg mc
Waga posiłków liczona z Dziennikiem posiłków Vitalmax

1 posiłek / 2 posiłek
pierś z kurczaka / indyka
kasza gryczana
warzywa (brokuły, kalafior fasolka szparagowa, szpinak, kapusta pekińska)
oliwa z oliwek


3 posiłek
tuńczyk w wodzie
jaja
płatki owsiane
tran

4 posiłek - po treningu
twaróg chudy
kefir owocowy
płatki owsiane
migdały / orzechy laskowe / słonecznik
tran

Staram się jeść tyle samo oliwy z oliwek ile tranu.
Średnio często mi się zdarza zjeść tylko 3 posiłki i wtedy jestem na ok 1800 kcal, ale głodu nie ma, dlatego nie czuję potrzeby zapychania się warzywami w posiłku 3 i 4.
na razie ważę mniej o 2 kg.
Jak długo można być na redukcji ? bo chciałbym dojść tak do 73-75 kg i pamiętam, że ciągle nie powinno się być na redukcji
Pozdrawiam







Zmieniony przez - Riddel w dniu 2012-02-29 16:17:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
cykle powinno sie stosować co ok 8 tyg te posiłki wyglądają tak sobie cudów nie ma

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase , prosze o pomoc

Następny temat

Redukcja: dieta do poprawy

WHEY premium