SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o małą pomoc przy treningu i lekkiej przerwie.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2071

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
staram ci sie zasugerowac żebyś dał sobie spokój z tym planem, a dobry plan by był dla ciebie, FBW - który wcale nie jest dla poczatkujacych- a jeden z bardziej popularnych przed wejsciem w mode srodków dopingujacych! ja na twoim miejscu skupił bym sie nad podstawami!!!

najpierw wybuduj fundament, pozniej postaw dom, a pozniej dekoruj, nie zaczynaj od dekoracji!!!

planem mimo krazacych tematów cwiczy sie az sa efekty, dopiero przy powazniejszym zastoju zmienia sie!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 296 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13840
Rozumiem, nikt nie jest idealny, ten plan ułożyłem po prostu pod siebie i myślałem że jest dobry, typowy na masę, każda partia raz w tygodniu, odpowiednia ilość powtórzeń itd. Ale skoro mówisz że jest kiepski i polecasz żebym zrobił FBW..

Hmm mówisz że na moim miejscu skupiłbyś się nad podstawami, możesz mi to przybliżyć?

Jakie obciążenie stosuje się w FBW? Mógłbyś mi ewentualnie pomóc/skorygować po moim ułożeniu plan fbw pode mnie?

Zmieniony przez - Lil_Dap w dniu 2011-06-13 19:49:21

' Dla pewnego swego i chcącego nic trudnego ... '

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
moge pomóc, ale chciałbym ci coś jeszcze dodac, ja na twoim miejscu skoro niechcesz jakiś konkretnych treningów na nogi, bo boisz sie to przynajmniej cwicz PRZYSIAD jest to król cwiczen , gdzie odpowiedz hormonalna organizmu jest tak duza że całe rośniesz, ogarne ci plan , ale przeczytaj albo zerknij choc tu

https://www.sfd.pl/Przysiad_z_przysłowiowym_palcem_w_doopie__żadnych_wymówek_Panowie_i_Panie-t605678.html

a jesli uważasz ze pomagam ci mozesz mi zawsze przyznac soga ( oczywiscie jesli chcesz- czy przyznasz czy nie) i tak ci do konca pomoge
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 296 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13840
Ok, w prawdzie mogę robić nogi, tylko poza mięśniami dwugłowymi, bo właśnie miałem kontuzje jednej dwójki.
Spoko czytam wszystko i wszystko co mi polecisz, podeślesz bo chce wiedzieć jak najwięcej żeby nie robić błędów i żeby rosnąć he

' Dla pewnego swego i chcącego nic trudnego ... '

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
to teraz zrozum że nie warto cwiczyc i skupiac sie nad cwiczeniami na biceps czy tricpes te partie pracuja w innych cwiczeniach- zero cwiczen izolowanych beda takie które angażuja całe ciało do pracy i dzieki którym staniesz sie silniejszy i masywniejszy, wiec nie pytaj gdzie partie które podałem, najpierw zaczniesz cwiczyc i po kilku tygodniach zobaczysz jak to działa, nie staraj sie wiec zrozumieć tylko uwierz!!!

A.
przysiad z sztanga na barkach 5x5
wyciskanie sztangi na ławce poziomej 5x5
wioslowanie sztanga 5x5
pompki na poreczach 3x maxxx - triceps

brzuch

B.
przysiad z sztanga na barkach 5x5
wyciskanie żołnierskie 5x5
martwy ciag 5x5

podciaganie podchwytem 3x maxx - biceps

łydki

sekwencja A/B/A/B/A/B

SCHEMAT 5X5
rozgrzewka- sztanga
50x5
70x5
80x5
90x5
100x5
czyli bierzesz kartek papieru i rozpisujesz dla siebie, jaktylko czujesz sie na siłach dodajesz ciezar- chocby minimalny

pytania??? czegos nie rozumiesz???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 296 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13840
Tak mam kilka pytań. 1 Pompki na poręczach mogę zastąpić pompkami z uchwytami do pompek na podłodze i nogami na ławce z wąsko rozstawionymi rękami?

2 Sekwencja A/B/A/B czyli że robie np w poniedziałek Trening A, wtorek wolny, w środę Trening B, czwartek wolny, piątek Trening A itd...?

3 Nie rozumiem troche tego co napisałem przy rozgrzewce ze sztangą

4 jaki ciężar stosować we wszystkich ćwiczeniach?

Zmieniony przez - Lil_Dap w dniu 2011-06-13 20:20:07

Zmieniony przez - Lil_Dap w dniu 2011-06-13 20:20:54

' Dla pewnego swego i chcącego nic trudnego ... '

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 296 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13840
podciąganie podchwytem- nie mam niestety drążka

' Dla pewnego swego i chcącego nic trudnego ... '

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
1. możesz zastapić wyciskanie sztangi w waskim uchwycie, tylko musisz ogarnac sobie to cwiczenie w ATLASIE CWICZEN aby maxx zangazowac miesnie trojgłowe, ale lepiej zeby byly to porecze zawsze mozesz cos wymyslec!!!
2.dokładnie tak jak napisałeś!!
3.czyli że robisz serie rozgrzewkowa sama sztanga

pytaj jak chcesz cos spytać poki jestem, a pozatym ci powiem że sam za niedługo bede wskakiwał na taki plan tylko nieco rozbudowany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
ogarni sobie drazek to wazne - to przeciesz nie jest trudne - bez podciagania nie ma efektywnego treningu to cwiczenie jest naprawde git, a poki nie zaczniesz sie podciagac tyle czasu nie ebdziesz sie podciagał!!!

co do ciezaru- dalem ci schemat i według niego dobierz ciezary dla siebie!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 296 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13840
1 w sumie mogę wziąć dwa krzesła i robić z ugiętymi nogami
3 spoko źle przeczytałem coś. Czyli po tym co napisałeś: 5x50, 5x60, 5x70, 5x80, 5x90 ,5x100 , rozumiem że mam stosować progresje ciężaru tak? 5 serii i w każdej dokładam kg. Tylko jeśli dobrze zrozumiałem, to do jakiego ciężaru dochodzić?

' Dla pewnego swego i chcącego nic trudnego ... '

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW + SW

Następny temat

Trening klatki

WHEY premium