SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o konkretną pomoc.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1527

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok już rozumiem o co chodziło ;) Ważyłem 96 kg i zszedłem na 76 w 17 tygodni. Jeśli chodzi o korekty diety to chodzi ci tylko o liczenie pod nową wagę czy zmianę produktów? W właśnie jeszcze jedna sprawa mnie męczy. Robię 2 x w tygodniu trening aerobowy po treningu siłowym. Przed treningiem siłowym biorę antykatabolik firmy FAA (bcaa i glutamina) , cm3 i s.a.w. , robię treningi i od razu wchodzę na rowerek nic nie biorąc. Gdzieś 10 minut po aerobach piję 50g carbo i 30g białka i od wzięcia tych suplementów jem za godzinę posiłek - dobrze? W posiłku po treningowym jest ryz paraboield , który ma wyzsze IG i czy jest sens go jeść czy lepiej go zamienić , bo przecież carbo jest szybko wchłanialnymi węglowodanami.

Zmieniony przez - loozak93 w dniu 2012-11-22 22:17:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
- dobrze?

Może być.

Możesz zjeść ryż paraboliczny, może makaron razowy, a możesz ziemniaki - bez większego znaczenia.


Jeśli chodzi o korekty diety to chodzi ci tylko o liczenie pod nową wagę czy zmianę produktów?

Chodzi o to, ze jesli waga rosnie i jest progres to nie ma potrzeby co kilogram korygować jadłospisu. Jesli bedzie zastój - wtedy kombinuj.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A z tą suplementacją przed/po treningową to na pewno dobrze?
W dni z samym treningiem siłowym :
20 min przed treningiem siłowym : s.a.w. , antykatabolik , cm3
10 mimnut po treningu : carbo , białko , cm3
Godzinę od wzięcia suplementów posiłek po treningowy

W dni z treningiem aerobowym :
20 min przed treningiem siłowym : s.a.w. , antykatabolik , cm3
10 minut po treningu aerobowym : białko , carbo , cm3
Godzinę od wzięcia suplementów posiłek po treningowy

Na pewno jest dobrze tak dopiero po 10 minutach po treningu brać suplementy skoro nie biorę BCAA? I czy z tym treningiem aerobowym to też dobrze? Bo nic nie biorę przed aerobami tylko kończę trening siłowy i od razu rowerek , wiecie nie chcę żeby mnie katabolizm nie dopadł. I czy dobre jest rozwiązanie żeby wykonywać trening aerobowy 20 minut? Ktoś mi tak mówił z forum. A dowiedziałem się , że dopiero po 30 minutach aerobów zaczyna się tłuszcz spalać.

Zmieniony przez - loozak93 w dniu 2012-11-23 11:00:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Bo nic nie biorę przed aerobami tylko kończę trening siłowy i od razu rowerek , wiecie nie chcę żeby mnie katabolizm nie dopadł.

Uważaj, bo Cię ten katabolizm zje. Ja nie stosuje żadnego bcaa i jakoś nie zniknałem jeszcze. Za bardzo wierzysz w reklamy.

I czy dobre jest rozwiązanie żeby wykonywać trening aerobowy 20 minut? Ktoś mi tak mówił z forum.

Może być 20 min.

A dowiedziałem się , że dopiero po 30 minutach aerobów zaczyna się tłuszcz spalać.

Pierdoły.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 452 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3100
Generalnie stosunek białka zwierzęcego do roślinnego w diecie powinien wynosić 50-50. Czyli 50% zwierzęcego a reszta roślinna. Moim zdaniem lepiej jednak przy masie zmienić to na około 60-65% na korzyść zwierzęcego. Pzdr:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam mniej więcej tak białko jak mówisz Pawlo94. Skrex - w sumie nie wiem po co zadałem to pytanie o aerobach , jak te 20 minut ma mi tylko nakręcać metabolizm a nie palić tłuszcz , sory. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Przecież jedno wynika z drugiego. Tłuszczu nie palisz przez 15min treningu...

Generalnie stosunek białka zwierzęcego do roślinnego w diecie powinien wynosić 50-50. Czyli 50% zwierzęcego a reszta roślinna. Moim zdaniem lepiej jednak przy masie zmienić to na około 60-65% na korzyść zwierzęcego.

A skąd to wziąłeś?

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 452 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3100
Skerx nie jestem w stanie teraz powiedzieć źródła ale wyczytałem dość dawno. A coś nie tak w tym co powiedziałem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Kolejny, naiwny podział nie wiadomo skąd wzięty.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Skrex widzę że mądra głowa z Ciebie , podziwiam.
Może będziesz w stanie mi konkretnie odpowiedzieć na pytania oraz ocenić moją dietę i suplementację.

Więc tak , na samym dolę będę miał pytania do was , a dieta i suplementacja wygląda teraz tak :

Waga - 80kg

1# DIETA


6:00 :

płatki owsiane zwykłe 100g
izolat białka 30g
rodzynki 20g
orzechy włoskie 30g
+omega 3 , witaminy i minerały
KCAL 725 B 42 T 28 W 84

9:00 :
makaron pełnoziarnisty 100g
pierś z kurczaka 100g
oliwa z oliwek 15ml
warzywa
KCAL 601 B 37 T 19 W 68

12:00 :
makaron pełnoziarnisty 100g
pierś z kurczaka 100g
oliwa z oliwek 15ml
warzywa
KCAL 601 B 37 T 19 W 68

14:30 (przed treningowy) :
makaron pełnoziarnisty 100g
pierś z kurczaka 100g
warzywa
KCAL 478 B 37 T 5 W 68

15:40 Suplementy przed treningowe :
s.a.w. - 10g
antykatabolik (bcaa + glutamina) - 1g/10kgmc

Suplementacja w dni gdzie mamy sam trening siłowy/w dni gdzie mamy dodatkowo aeroby :
( W dni z samym treningiem siłowym bezpośrednio po treningu) :

- carbo 50g
- cm3 4 kaps
KCAL 193 B 0 T 0 W 48

15 minut po :
- białko 30g
KCAL 108 B 25 T 1 W 1

(W dni z treningiem aerobowym):
Bezpośrednio po treningu siłowym :

-carbo 50g
-cm3 4 kaps
KCAL 193 B 0 T 0 W 48

10 minut po suplementach - trening aerobowy

Bezpośrednio po aerobach :
-białko 30g
KCAL 108 B 25 T 1 W 1

Godzinę po treningu siłowym lub 15 minut po aerobach posiłek po treningowy :
ryż paraboiled 100g
pierś z kurczaka 100g
warzywa
KCAL 493 B 30 T 5 W 83

Trzy godziny po posiłku po treningowym :
tilapia filet 100g
orzechy włoskie 50g
+omega3
KCAL 405 B 28 T 35 W 1

30 minut po ostatnim posiłku :
ZMA


{ KCAL 3604 B 236g T 112g W 421g }

[KALORIE Z DIETY - 3604
Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne - 3344]

KALORIE NA + = 260 KCAL +

Węglowodany - 5,3g/1kg
Białko - 2,9g/1kg (z roślinnym czyli zwierzęcego jakieś 2.5g)
Tłuszcze - 1,4g/1kg


Dieta w dni nie treningowe będzie się różniła :
- nie będzie 1 porcji białka która znajduję sie po treningu oraz nie będzie carbo ,
-zamiast ryżu paraboiled dam makaron pełnoziarnisty

2# SUPLEMENTACJA :

witaminy i minerały - do pierwszego posiłku
omega 3 - do pierwszego i ostatniego posiłku
białko - w celu uzupełnienia diety
carbo - w celu uzpełnienia diety
jabłczan kreatyny - przed i po treningu 4 kaps , w dni nie treningowe po południu 4 kaps
s.a.w. - przed treningiem
antykatabolik - przed treningiem
zma - przed snem

+ trening aerobowy 2 x w tygodniu po treningu siłowym ( 30 minut rowerek stacjonarny w celu podkręcania metabolizmu)

Pytania :
1. Jestem typowym endomorfikiem więc dałem kalorię na 260 + , czytałem gdzieś że endomorfik powinien dawać w przedziale 200-400 kcal , dobrze zrobiłem?
2. Teraz jeśli chodzi o kaloryczność diety. Dam przykład : waga 60 kg zapotrzebowanie 2500 kcal. Rozkład makroskładników b 2.5g , t 1.5g w 4g. Załóżmy , że jest tak jak u mnie że kalorię można dodać tylko z węglowodanów , bo tłuszczy i białka nie ma sensu już zwiększać. No i chłopak waży już 73-75 kg i waga stanęła w miejscu , dosłownie nic już nie idzie. I teraz co zrobić? Te makroskładniki pomnożyć przez nową wagę 73-75 kg i lecieć dalej tak? No bo po co miał by dodawać kalorię z węglowodanów , skoro nie musi? Więc kiedy dodaje się te kalorie z węglowodanów? Skoro już na początku diety można ustalić sobie tak makroskładniki że na nich można ciągnąc do upragnionego celu i tylko wszystko co sobie ustaliliśmy mnożyć przez wagę którą mamy teraz.
3. Jeśli mam teraz kalorię na 260 + i na tym będzie mi dobrze szło to mogę mieć tak do końca diety? To znaczy , teraz waga 80 kg , później z 82-83 i znowu żeby było 260 + itd.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase do oceny 96 kg.

Następny temat

Problem z kaloriami 2880 czy 3446 ?

WHEY premium