SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problemy z kręgosłupem - trening

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 505

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 14
Witam, chciałbym dopytać o to czy taka aktywność fizyczna da jakiekolwiek efekty. Jestem sylwetki skinny fat, codziennie robię serie pompek średnio 10x5 czasem 6 pompki robię klasyczne na zmianę z pompkami z palcami skierowanymi na zewnątrz i do tego ćwiczenia z apki na mięśnie brzucha (russian twist, brzuszki, mostek, deska etc. Do tego 4x w tygodniu basen wykorzystuje różne style pływackie. I teraz generalnie pytanie jest takie czy wykonując taką aktywność fizyczną cokolwiek może się zmienić w kierunku zmiany sylwetki? Jeśli chodzi o diete to jem "normalnie" po prostu nie jem w późnych porach i nie przesadzam ze słodkim i jakimiś tłustymi rzeczami. Wiem że gdy zawsze miałem jakąkolwiek aktywność fizyczną zawsze stałem z tym samym numerkiem na wadze mimo obrzarstwa ale mimo moich ćwiczeń w przeszłości nigdy nie potrafiłem zbudować mięśni a teraz chciałbym zmienić swoją sylwetkę. Czy może musiałbym wykupić dietę od dietetyka? Siłownia niestety dla mnie odpada praktycznie nie wiem co tam robić ponieważ nie mogę wyciskać sztangi, martwe ciągi też odpadają, generalnie wszystko to co obciąża mi kręgosłup związane jest to z moim zdrowiem dlatego postawiłem na ćwiczenia domowe, jeśli chodzi o dokupienie jakiś narzędzi do ćwiczeń nie ma problemu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na co chorujesz że nie możesz nic robić na siłowni?
Mi to pachnie typowym lekarzem partaczem sam to samo usłyszałem 5 lat temu "o ma pan skrzywienie kręgosłupa blablabla ..nie można ćwiczyć ..)
5 lat na siłowni nic się nie dzieje..
Robiłeś druga konsultacje czy tylko cyk nie można to nie można ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 14
Powiedziało mi to 3 różnych lekarzy z czego jeden ortopeda i za dzieciaka jeszcze ortopedzi mi o tym mówili. Mam płaskostopie od urodzenia w PEŁNI płaską stopę w dodatku robiłem prześwietlenia kręgosłupa ze względu na bóle które miałem i stwierdzono u mnie "prosty kręgosłup" nie wiem jak to wytłumaczyć językiem lekarza ale każdy zdrowy człowiek ma lekko "wygięty" kręgosłup a u mnie kręgi naciskają na siebie i moje pięty co sprawia że bardzo duży ciężar spoczywa na moim kręgosłupie i stopach. Generalnie jedyna ulga w mojej dolegliwości to basen na który chodzę i wkładki. Pytałem lekarzy po ukończeniu 18lat (mam 21) czy mogę chodzić na siłownie aby krzywdy sobie nie zrobić i powiedziano mi że mogę wykonywać wszystkie ćwiczenia które nie obciążają mi kręgosłupa. Do tego mam lekko krzywą łopatkę też za dzieciaka zobaczył to lekarz rodzinny jest to też widoczne w lustrze jeden sutek jest zdecydowanie niżej od drugiego i po obojczyku. Generalnie nie wiem co robić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 14
Generalnie nie wiem co robić małpuje ćwiczenia od ludzi którzy fajnie wypracowali sylwetkę w domu prostymi ćwiczeniami własnie pompki ćwiczenia brzucha hantle itp. Też mam problem z tym co jeść bo ogólnie jestem chudy ale troche tego brzucha mam przez brak aktywności fizycznej od paru lat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok czyli akurat ty masz pecha i na prawdę coś poważnego ci dolega niestety lipa w takim wypadku spróbuj zainteresować się kalisteniką masz na pewno dostęp do placyku z drążkiem w każdym mieście są.
Ćwiczenia w zwisie i właśnie pompki nie powinny powodować problemu ale ja nie jestem fizjoterapeutą skonsultuj to z kimś jeszcze
Co do tego jak się za to zabrać wejdz na forum workout-polska tam masz zbiór metod treningowych kalistenicznych jeżeli cię cię to zainteresuje i będziesz mógł to robić ( nie daje linku bo te pały z administracji kasują za każdym razem linki które podaje)
Tak poza konkursem gdybym ja był na twoim miejscu olał bym fora i opinie ludzi anonimowych jak ja tylko najlepiej pójść do fizjoterapeuty żeby ci trening rozpisał wiesz znajdz typa co współpracuje ze sportowcami mało ich jest na rynku ale da się w twoim przypadku chyba najbezpieczniejsza opcja



Zmieniony przez - Ćwiczę Bo Lubię w dniu 2021-07-15 20:40:24
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 14
Dzięki zajrzę tam, tak się składa że mam w domu drabinkę do ćwiczeń taką jak w salach gimnastycznych i do tego solidny drążek który sobie wyspawałem do podciągania. Ale pytanie czy np gdybym wykonywał własnie zwykłe domowe ćwiczneia to czy to ma sens w momencie kiedy ja nie mam zbilansowanej diety po prostu jem z rozwagą ale niczego sobie nie liczę bo zresztą nic o tym nie wiem. Cel który sobie obrałem to zgubienie brzucha i zbudowanie masy mięśniowej od pasa w górę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33170 Napisanych postów 23248 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278247
Każdy wysiłek i kazda aktywność jest dobra , kup do domu zestaw gum power band za +- 80 zł i na wiele miesięcy masz co robić w domu aby kompleksowo przećwiczyc całe ciało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Polecał bym tobie liczyć mimo wszystko dlatego że dzięki temu masz pełną kontrolę nad tym czy nabierasz wagi czy ją tracisz.
Tu nie ma nic skomplikowanego zainstaluj sobie my fitness pal i skanuje wszystko co jesz przez kilka dni wyjdzie tobie ile teraz jesz weź z tego średnią i zależnie od celu czy chcesz chudnąć czy rosnąć to odejmujesz kalorie albo dodajesz to nie są duże zmiany 300 kalorii zrobi robotę w obie strony plus czy minus.
Tylko pamiętaj że utrata wagi trwa więc uzbrój się w cierpliwość daj sobie plus minus te dwa miesiące przestrzegania planu żeby widzieć zmiany tak samo z nabieraniem mięśni nie można przegiąć (jeść za dużo lub za mało) sory że ogulnie pisze próbuje na maxa uprościć dla zwykłego człowieka jak ja czy ty nie trzeba wchodzić głębiej w króliczą norę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76091 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755138
Bez wątpienia dobrze dobrana dieta i solidny trening siłowy jest podstawą kształtowania sylwetki. Im mniej i słabiej będziesz angażował do pracy mięśnie i układ nerwowy, a dodatku gorzej się odżywiał, tylko efekty będą gorsze. Niestety tutaj nic nie wymyślimy. Bez wątpienia jednak, warto wprowadzić pracę, którą jesteś w stanie wykonać, a to już rola fizjoterapeuty, który ma doświadczenie z treningiem siłowym. Warto z nim skonsultować swoją aktywność fizyczną. Każde ćwiczenie wykonywane źle pod kątem technicznym będzie negatywnie wpływało na stan kręgosłupa.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy - ocena

Następny temat

FBW - redukcja

WHEY premium