SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z utrzymaniem siły klatki

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 648

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 668 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13636
Jak w temacie, po zrobieniu sobie przerwy 1-2tyg aby dać odpocząć mięśnią od treningu siłowego, siła klatki gwałtownie spada mozna powiedzieć ze z treningu na trening jestem w stanie podniesc coraz mniejsze ciezary, gdy np sila pleców, barków, rąk itd wzrasta.
Cwicze 5x w tygodniu, trening typowo siłowy duże ciężary mała ilość powtórzeń (8-6-4-4)
poniedziałek - klata
wtorek - plecy
środa - nogi/wolne
czwartek - barki
piątek - triceps/biceps

Myslałem nad robieniem klaty co 3-4 dni max ciężary na przemian z lekkim treningiem po 5-6 serii na trening.
Macie chłopaki jakieś pomysły?? Bądź spotkał się ktoś z podobna sytuacją ??

Zmieniony przez - Pablus21 w dniu 2010-02-24 15:04:53
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 152 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3337
No ja miałem podobny problem i poźniej sam doszedłem jak to wyeliminować.
Klatkę robię co 6dni z tym, że mam 3 treningi różne na nią i sotosuje je na przemian. Różnią się one głównie tym, że wyciskanie sztangi na ławce płaskiej w pierwszym treningu jest typowo siłowe(3serie po 3 ruchy i 4seria 10-8 ruchów) w drugim treningu są 4 serie po 10 8 6 4 ruchy a 3 trening to 4 serie po 12-10 ruchów. Pozostałe ćwiczenia pozostają bez zniam.

Mój jeden z treningów wygląda tak:

-rozpiętki sztangielkami ł. płaska 3 serie
-wyciskanie sztangi ł. płaska 3 serie po 3 ruchy dużym ciężarem i później jeszcze 4 seria 8-10 ruchów
-wyciskanie głową w dół/ w górę(do wyboru) sztangielkami 3 serie po 12 ruchów
-wyciskanie sztangi głową w dół/ w górę/ ł. płaska (do wyboru)w wąskim uchwycie 4 serie po 10ruchów
-przenosy sztangielki 3 serie po 12 ruchów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 668 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13636
Mi zależy tylko i wyłącznie na sile, więc większą uwagę skupie na płaskiej spróbuje dwa treningi w tygodniu raz na max ciężarach a raz na lajcie, powinno coś się ruszyć
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

poszerzenie klatki

Następny temat

HST 2 plan do oceny

WHEY premium