SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem przy wyciskaniu

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 863

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 421 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14744
Mam problem z wyciskaniem sztangi na ławeczce - stosując normalną progresję przy 4 serii już czuję strasznię tricepsy, klata się również, albo nawet lepiej pompuje, ale po 2,5minucie odpoczynku i zmianie ćwiczenia nie jestem wstanie go wykonać stosująć progresję. mój trening na klatę wygląda tak:

Wyciskanie płasko 4x12,10,8,6
Wyciskanie skos w górę - 4x12,10,8,6 - tego ćwiczenie nie jestem wstanie wykonać i najczęście udaje mi się zrobić max6-8 powtórzeń, wątpię aby była to wina cięzaru bo są ciężary na poziomie 60-75% max.
przenoszenie 4x12 - tu już normalnie idzie

Myślałem nad zmianą treningu na poruszany kiedyś na forum trening 10x10 - może przy nim jakoś lepiej by mi szło? nie wiem? Z góry dziękuję za rady i pomoc :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 84035
Wyciskanie płasko 4x12,10,8,6
Wyciskanie skos w górę - 4x12,10,8,6 - tego ćwiczenie nie jestem wstanie wykonać i najczęście udaje mi się zrobić max6-8 powtórzeń, wątpię aby była to wina cięzaru bo są ciężary na poziomie 60-75% max.


To wina ciężaru, jeśli nie możesz podnieść 12x tylko 6x.

Co do techniki, łokcie prowadź szeroko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 142 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1020
jeśli tak mocno ci się pompują trójki to wg mnie wina zbyt wąskiego chwytu . staraj się chwytać gryf tak żeby przy max opuszczeniu sztangi do klatki twoje ręce tworzyły z nią kąt prosty. chodzi o to żeby ręce po opuszczaniu sztangi nie zchodziły ci isę do środka.staraj się też prowadzić łokcie równolegle to sztangi czyli unikaj prowadzenia ich blisko tułowia.

...:::YET ONLY THE STRONG SURVIVE AND THE WEAK SHALL FALL:::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 421 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14744
Właśnie że zachowuję poprawną technikę, łokcie tworzą kąt prostu, sztanga jest trzymana dość szeroko, a ciężar jest jak pisałem w granicach 60-75% w czasie wyciskanie. Przydałby się jakiś ciekawy trening na wytrzymałość, dlatego myślałem o tym 10x10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 84035
nie ważne w jakim przedziale %-owym jest ciężar.
JEST ZBYT DUŻY.

weź pod uwage też, że robisz to ćwiczenie jako drugie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na mase do oceny

Następny temat

Bardzo zaniepokojony

WHEY premium