SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pozbycie się nadmiaru wody

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1351

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 46
Witam
Przeczytałam chyba wszystkie tematy na forum dotyczące mojego problemu, ale w sumie nie znalazłam odpowiedzi, dlatego postanowiłam założyć nowy temat. Jeżeli niepotrzebnie, to proszę mnie pogonić ;)
Od pewnego czasu zauważyłam, że zatrzymuje mi się woda. Pierścionek, który bez problemu wchodził teraz się opiera.
Jestem na diecie redukcyjnej, której oczywiście przestrzegam. Nie używam dużo soli, tyle co szczyptę do smaku do mięcha. Piję dużo wody, zaczęłam dodawać do niej cytrynę i ogórek plus piję sporo zielonej herbaty. Jedynie pokrzywa mi nie wchodzi (tzn wchodzi, ale źle się po niej czuję). Zdrowotnie wszystko normie. Pytałam ostatnio lekarza to stwierdził, że widocznie kobiece sprawy mają na to duży wpływ i poza odpowiednim nawadnianiem nie jestem w stanie za dużo zrobić. Znalazłam preparat tested water loss. Czy jest sens go kupić? Czy nie byłoby tak, że owszem w trakcie brania woda ładnie by zleciała, ale później by wróciła? Czy może odpowiednio dbając o diete nawadnianie itd woda utrzyma się na normalnym poziomie? a może to jest preparat tylko dla zawodowców i mam dalej się nawadniać i nic nie kombinować?
Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek rady, bo robi się to trochę upierdliwe. Obwody ładnie spadają(chociaż waga nie), a ja nie mogę niektórych rzeczy na siebie wcisnąć(typu wspominany pierścionek) mimo, że jestem dużo mniejsza. pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191524
Nic nie wiemy o Tobie być może wina leży w diecie , lub trzeba badania zrobić np. tarczycy. Wrzuć ankietę a także swój jadłospis w takiej formie ::https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html . Następnie wrzucisz zrzut i Ci doradzimy co źle np. jest.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 46
Jeżeli chodzi o badania to wszystkie mam zrobione (krew łącznie z hormonami plus usg) i od lat wyniki są takie same ;)
ANKIETA
Cel : redukcja
Płeć : kobieta
Wiek : 25
Waga : 70
Wzrost : 167
Obwód klatki : 95
Obwód ramienia : 28,5
Obwód talii : 79
Obwód uda : 53
Obwód łydki : 36
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : nie mam pojęcia. 30?
Aktywność w ciągu dnia : praca, studia
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 6x w tygodniu siłownia (4x trening siłowy plus cardio 2x cardio) plus jazda konna w różnej częstotliwości
Odżywianie : dieta tłuszczowa
Ograniczenia żywieniowe : nietolerancja produktów mlecznych i glutenu.
Stan zdrowia : ok
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : wit c, D3+K2, magnez+potas, Flexit Drink, L-karnityna
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : jest możliwe
Stosowane wcześniej diety : długo by pisać bo całe życie się odchudzam ;) w najgorszym momencie ważyłam 100kg. Generalnie przed aktualnym odżywianiem miałam ułożoną przez trenerkę online dietę taką...typową? Musiałabym policzyć rozkład makro, ale opierała się na chudych mięsach+plus ryż/kasze+ niewielkie ilości tłuszczu 1500kcal

Co do planu żywieniowego oczywiście to tylko przykład. smażę też na oleju kokosowym i zmieniam mięsa ;) Dodam tylko, że wcześniej miałam więcej tłuszczy, ale dostałam nakaz obcięcia trochę ;) W dzień bez treningu oczywiście węgli poza warzywami nie jem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
Co do samej diety nie widzę sensu ucinania aż tak węgli. Białka trochę mało ale to już mniej istotne. Co do używania soli to jednak bym odłożył gdyż zatrzymuje ona wodę a jak wspominałaś pijesz jej dużo :p. Polecilbym dołożyć trening aeorobowy z rana (bieganie, rower, basen czy coś innego) . Trenuj systematycznie i trzymaj dietę a efekty będą świetne. Trzeba być wytrwalym w dążeniu do celu :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191524
youtubecn11
Co do samej diety nie widzę sensu ucinania aż tak węgli. Białka trochę mało ale to już mniej istotne. Co do używania soli to jednak bym odłożył gdyż zatrzymuje ona wodę a jak wspominałaś pijesz jej dużo :p. Polecilbym dołożyć trening aeorobowy z rana (bieganie, rower, basen czy coś innego) . Trenuj systematycznie i trzymaj dietę a efekty będą świetne. Trzeba być wytrwalym w dążeniu do celu :p


Solić trzeba jeśli ćwiczymy i trzymamy dietę to wypacamy wiele pierwiastków ale nie mamy jej tak dużo z żywności. Większość soli jaką ludzie spożywają dotyczy się przetworzonej żywności. Polecam przeczytać :
http://potreningu.pl/articles/3646/boisz-sie-soli-przeczytaj/page/2 .
http://potreningu.pl/articles/759/sol-mity-i-fakty

Do autorki temat , radziłbym Ci przejść na zbilansowaną dietę lub zwiększenie ilości węglowodanów i białka. Tłuszcz dałbym na poziomie 1-1,5gram na kilogram masy ciała , węglowodany od 1 do 2,5 gram na kilogram masy ciała a białko na poziomie 1,5-2 gram .
Jaki jest Twój trening na siłowni ? Jeśli ćwiczysz na maszynach , smith , wyciągach itp to nie dziw się że efektów jest brak.
Rozbujaj metabolizm także interwałami być może to nie jest woda a tłuszcz po prostu .

Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwsza redukcja.

Następny temat

Ilość tłuszczy w diecie

WHEY premium