SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót do formy sprzed lat...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 680

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 39
Witajcie Koledzy,

Potrzebowałbym Waszej pomocy i fachowej wiedzy, której przyznaje sie bez bicia - nie posiadam :)
Mam 35 lat, przygode z siłownia zacząłem na studiach, w wieku 20 lat. Ćwiczyłem dość regularnie, ale bez ortodoksji ani konkretnych celów - bardziej chodziło mi o przyjemnosc z treningu, nabranie siły etc.
W ciągu tych wielu lat ćwiczeń nigdy nie korzystałem z żadnej suplementacji, nie robilem cykli masa-redukcja, aczkolwiek startalem sie dbać o to, aby partie mięśnowe były ćwiczone osobno każdego dnia. Do tego dość dużo i regularnie biegałem. Jeśli chodzi i diete, to starałem sie zawsze aby byla dosc wysokobiałkowa (stejki, stejki! ;) ), do tego dobre węglowodany, dużo zieleniny. Staralem sie również aby tych posiłków było 4-5 w ciągu dnia. Natomiast także w tym temacie specjalnie ortodoksyjny nie byłem, wiec na widok frytek i piwa nie uciekalem z krzykiem ;)
Efektem takich ćwiczeń była całkiem niezła sylwetka - nie kulturystyczna absolutnie, ale bylem zadowolony z rzezby, aktywny, troche moze brakowało mi masy, no ale nie mozna miec podobno wszystkiego.
Pare lat temu pojawiła sie moja Kochana Nemezis, z która sie ożeniłem...i tak jakos nie uwierzycie, ale życie żonkosia spowodowało, ze przytylem 15 kilo i w kąt poszła siłownia. Przerwa trwała ze 3 lata, wiec można powiedziec, ze mimo wieloletnich ćwieczń jestem znowu początkujący.
Jakies pół roku temu wreszcie sie wściekłem na siebie, ruszyłem tyłek i poszedłem na siłownie. Efektem tych 6 miesięcznych zmagań jest 10 kilo tłuszu w dół i mięśnie przypomniały sobie stan przedkawalerski.
W chwili obecnej stwierdzilem, ze chcialbym po raz pierwszy w zyciu zabrać sie za trening troche inaczej niz zawsze i wyznaczyc sobie cel - i go osiągnąć!
A więc:

WIEK: 35 lat
WAGA: 78 kg
Wzrost: 175 cm
Staż: wcześniej 8-10 lat dość regularnych ćwiczeń ale bez celu, przerwa 3 lata, teraz 6 miesięcy intensywnego treningu
Dieta: 5 posiłków dziennie - białko (jajka, wołowina, kurczak, indyk), węglowodany (brązowy ryż, kasza pęczak, kasza gryczana), dużo surówek. alkoholu praktycznie zero (czasem zgrzesze piwem, ale jestem tylko człowiekiem). Jestem aktualnie na minimalnym deficycie kalorycznym, zeby powoli ale trwale gubic co nagromadzilem :)
Aktualny trening: Siłownia 5 razy w tygodniu, każdego dnia rozgrzewka + katowanie jednej grupy mięśni, Sobota - joga, rozciąganie, niedziela - dzień bez treningu
CEL: Zrzucić ostatnie 4-5 kilo które nie chce spaść mimo wysiłków, a po redukcji zacząć budować mase

Pierwszy raz w zyciu kupiłem suplement (po dłuuugich poszukiwaniach na forach) - zdecydowałem sie na Thermo Speed (i dzis przed siłownia wziąłem pierwszy raz). Moim pierwszym celem jest zrzucenie resztki oponki - a pozniej chciałbym jakos rozsądnie zacząc budować mase, bo nie ukrywam ze troche więcej mięsa by sie przydało. :) A jak widzicie, mimo stażu jestem dosc...początkujacy :)

Moje pytania są następujące:
-Czy Thermo Speed faktycznie działa tak jak zachwalaja i pozwoli mi na zrzucenie tych ostatnich, uporczywie trzymających sie kilogramów?
-Po Thermo Speed i osiągnięciu wagi idealnej chciałbym zacząc prace nad masa...no i tu pojawia sie moje dyletanctwo i prosba o pomoc...Czy cykl treningowy jak opisałem JEST dobrym treningiem na mase, czy powinienem do jakos zrewolucjonizowac? Myślałem także o kreatynie po skończeniu Thermo Speeda, ale przyznaje sie bez bicia, ze wcześniej jej nie stosowałem, wiec porady w tym temacie tez chętnie przyjmę.

Wszelkie rady mile widziane i przepraszam za taki elaborat, ale przypadek powrotu i stażu jest dość...szczególny. :)

Pozdrawiam
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 312
Witam,

po pierwsze gratulacje w wieku 35 lat wraz z ogromem pracy podziwiam za chęć pracy dodatkowo nad sobą :) .Co do treningu pamiętaj że nie jesteś kulturystą nie potrzebujesz okresów ,MASSy RZEŻBY aby na pewien czas być w formie formę masz mieć cały rok:) Stajać się silniejszy oraz sprawniejszy będziesz nabierał atletycznej sylwetki dobra teraz trening.

zacznij od Treningu 4 razy w tygodniu(nawet elity sportowe trenują 4 razy w tygodniu nie bez powodu więc:D) skup się na budowaniu siły która będzie bardzo dobrym transporterem do każdej innej dziedziny (np: bieg) na chwile obecną zostaw formę stałego kardio ( nie moźna budowa wytrzymałości,siły na raz ) .Nie używaj maszyn!! będziesz bardzo Izolował mięśnie a poprzez brak doświadczenia doprowadzisz do asymetri ciała (najczęściej barki) i ucierpi twoje zdrowie :/ a tu trzeba Żone kochać :D . AAA jeszcze Thermo Speed ehh teraz pokażę moją bestialską trochę naturę i powiem ci .....................W...b to w cholere :),.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 312
PS: Kreatyna ,Kawa, Zielona,herbata jest bardzo ok :)

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 39
Witaj,
po pierwsze gratulacje w wieku 35 lat wraz z ogromem pracy podziwiam za chęć pracy dodatkowo nad sobą :) .Co do treningu pamiętaj że nie jesteś kulturystą nie potrzebujesz okresów ,MASSy RZEŻBY aby na pewien czas być w formie formę masz mieć cały rok:) Stajać się silniejszy oraz sprawniejszy będziesz nabierał atletycznej sylwetki dobra teraz trening.

zacznij od Treningu 4 razy w tygodniu(nawet elity sportowe trenują 4 razy w tygodniu nie bez powodu więc:D) skup się na budowaniu siły która będzie bardzo dobrym transporterem do każdej innej dziedziny (np: bieg) na chwile obecną zostaw formę stałego kardio ( nie moźna budowa wytrzymałości,siły na raz ) .Nie używaj maszyn!! będziesz bardzo Izolował mięśnie a poprzez brak doświadczenia doprowadzisz do asymetri ciała (najczęściej barki) i ucierpi twoje zdrowie :/ a tu trzeba Żone kochać :D . AAA jeszcze Thermo Speed ehh teraz pokażę moją bestialską trochę naturę i powiem ci .....................W...b to w cholere :),.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 39
Witaj,

Przepraszam, w odpowiedzi przekleiło mi Twoja odpowiedz wcześniej :)

Dziękuje za gratulacje - podobno nigdy nie jest za późno na powrót. Co do tego, ze nie jestem kuturysta - wiem :) Czyli mam rozumiec, ze po zrzuceniu reszty jak wejde na kreatyne normalnie ćwicząc to bedzie okej z masa i nie ma co robic specjalnych cykli rzezba-masa?

Czy mógłbym w takim razie poprosić Cie, jako osobe bardziej doświadczona o podpowiedz jak w tych 4 treningach w tygodniu połaczyć ćwiczenia grupy mięśni, żeby to było najbardziej efektywne? Staram sie nie korzystac z maszyn, tylko raczej z wolnych cięzarów, zalezy mi na równomiernie rozbudowanej sylwetce a nie karykaturze :)

Co do diety rozumiem zastrzeżeń nie ma?

co do Thermo tylko mam pytanie - wyrzuc to, bo syf (szkodliwy), nie działa (łykaj, łykaj a to tylko placebo), czy z innych powodów? Przyznaje, ze do zakupu skłoniło mnie to, ze mam aktualnie stagnacje w zrzucaniu ostatnich fałdek i chciałem jakos organizm dokopac

Dzięki za szybka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 312
Jasne będę wieczorem miał więcej czasu to napiszę priva ( nie lubię robić coś na szybko na odczep się) jest tu też na forum dużo doświadczonych ludzi więc pewnie też pomogą więc jak byś zmienił zdanie daj znać :D .

Pozdrawiam Beast
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 39
Z niecierpliwością czekam na Twoją opinie i plan :) Dzieki!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Crossfit pod BJJ?

Następny temat

Korekty w planie cwiczen.

WHEY premium