SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Potrzebuje porady

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1082

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

30

Waga

95

Wzrost

191

Cel treningowy

Wyglądać dobrze

Staż treningowy na siłowni

6 miesięcy i do teraz przerwa 5 lat

Uprawiane inne sporty

Brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Ławeczka z obciążeniem około 120Kg + do tego gryf łamany i prosty, chantelki, rowerek

Dieta

Brak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Brak

Zażywane suplementy

Była kiedyś kreatyna + shake z protein

Ostatnio przerabiany plan

Brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Np. Ławeczka 50KG 10 serii,
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 211
Witajcie jestem tu nowy i potrzebuje porad, mianowicie chce się zabrać za trening (kiedyś coś tam ćwiczyłem) mam w domu ławeczkę z obciążeniem około 120Kg + do tego gryf łamany i prosty, chantelki, rowerek. Może teraz coś o mnie mam 30 lat 191 cm wzrostu i waże 95 KG (poniżej foto) i chce sie dowiedzieć od czego zacząć treningi i dietę jaką zrobić (preferuje każde jedzenie) wiem że to co mam w domu do ćwiczenia to mało więc się zapiszę na siłownie.



Jeśli zły temat to sorry
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Przede wszystkim trzeba zmienić nawyki żywieniowe bez diety tutaj nie poszalejesz za bardzo bo nie będzie jakichś sensownych zmian w ciele.
Ale wszystko do ogarnięcia na początek ograniczyć trzeba śmieciowe jedzenie, wybierać produkty wartościowe i jak najmniej przetworzone. Jadać regularnie i ograniczyć alko.
Co do treningu masz podstawowy sprzęt więc warto się zająć treningiem. Kilka podstawowych ćwiczeń siłowych 3 razy w tygodniu nada się idealnie.
W postach podwieszonych masz artykuł pierwszy rok treningów znajdziesz tam przykładowe plany dla siebie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 211
Właśnie najgorzej ułożyć tą dietę ja ogólnie jadam wszystko i dużo, jakieś odżywki warto kupić? jakąś kreatyne, białko serwatkowe? zależy mi na pozbyciu się dużej ilości tłuszczu z organizmu bo mam go trochę co do treningów to ułożę sobie jakiś plan początkowy tylko powiedzcie co jeść i jakie suplementy kupić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Właśnie w modelowaniu sylwetki najważniejsza jest ta dieta. Ona warunkuje postępy i według braków w diecie dobiera się suplementy jak gainery czy białko.
Zapoznaj się z tematami podwieszonymi w dziale odżywiania a także możesz skorzystać z kalkulatora i dziennika posiłków na potreningu.pl

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 211
Poszukałem troche w necie o dietach i zrobiłem taką na 3500kcl w tym koło 200g białka czy będzie dobra dla mnie taka dieta ? jeśli chodzi o godziny treningów to jest problem bo pracuje na 3 zmiany i przez 2 tyg trening robię między posiłkiem 4 a 5 a jak mam na rano do pracy to robię treningi między posiłkami 3 a 4

Posiłek 1

Płatki owsiane 100g
Mleko 3.2% 200ml
Jogurt naturalny 250ml

Posiłek 2

Chleb żytni 300g
Polędwica sopocka 80g
POmidor 200g

Posiłek 3

Banan 100g
Jogurt Naturalny 250ml
Oliwa z oliwek 10g

Posiłek 4

Ugotowane ziemniaki 150g
Filet z kurczaka 150g
Sałatka z pomidora 200g

Posiłek 5

Ryż brązowy 100g
Grilowany kurczak 100g
Ogórek 100g

Posiłek 6

Serek wiejski 125g
Kromka chleba 100g


Dieta 3500kcl - białko 200g


Zmieniony przez - b45o w dniu 2016-02-18 12:41:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Wrzuć ją sobie w dziale odżywianie tam chłopaki na pewno pomogą ją ocenić i w razie czego naniosą poprawki.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy zaczynać trening na redukcję

Następny temat

Nietypowy plan treningowy

WHEY premium