SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Potrzebuje pomocy dotyczącej moich treningów.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 582

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1
Witamm
Jestem nowy na forum i chciałbym uzyskać od was pare wskazówek dotyczacych ćwiczeń. Trochę czytałem forum, jak ćwiczyć, przeglądąłem różne plany itp. ale można się w tym wszystkim pogubić.

Ogólnie ćwiczę już dosyć długo, niestety nieregularnie z różnych względów, brak czasu, lenistwo itp. Zdałem sobie jednak jakiś czas temu sprawe z tego, że gdybym od początku zadbał o odpowiednią dietę, regularne i prawidłowo wykonywane cwiczeia efekt mógłby być znacznie lepszy. Postanowiłem, że będę ćwiczył codziennie prócz środy i niedzieli. Efekty po miesiącu w miare regularnych ćwiczeń jakieś widać ale pewnie mogłby być lepsze, dlatego postanowiłem trochę poszperać w internecie. Jak sie okazało, chyba wszystko robiłem źle, a napewno niedostatecznie dobrze. Chyba jedyna rzecz która dobrze mi wyszła to zwiększenie masy :]

Teraz chcę wszystko zacząć jakby od nowa, tym razem z waszą pomocą. Zależy mi przede wszystkim na rzeźbie ciała, a konkretnie górnej cześci ponieważ dolną w wakacje dosyć dobrze wyćwiczyłem (rower, basen, bieganie).

Sprzet jaki posiadam to jedynie sztanga, drążek i jeden hantel a obciążenia to:
- 2x 10kg
- 4x 5kg
- 2x 2kg

Może teraz trochę o mnie:
wzrost: 185cm
waga: 85kg
wiek: 17lat

No więc prosiłbym o wskazówki dotyczące cwiczeń, jakie robić, dużo serii czy może długie serie. Jak długie przerwy między ćwiczeniami? A może ktoś mógłby polecić jakiś plan cwiczeń czy cos w tym stylu. Dodam jeszcze, że zacząłem ćwiczyc A6W.

I na koniec jezcze mam 2 pytania, czy to prawda, że jak sie robi długie serie mniejszymi ciężarami to się zwiększa wytrzymałość i siłę mięśni, a jak krótsze serie ciężkimi ciężarami to wtedy mięśień robi się twardzy i robi się tzw. rzeźba? Aaa i jeszcze obiło mi się o uszy, że jeżeli chce się robić rzeźbe to przerwy między seriami powinny być krótkie, prawda?

Liczę na wasza pomoc i pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Proszę zapoznać się z regulaminem działu i wypełnić ankietę:
https://www.sfd.pl/Ankieta_w_dziale.-t411741.html

Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o szczegóły techniki

Następny temat

Wybór planu

WHEY premium