SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Potrzebuję pomocy przy diecie dziecka 8 letniego

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1477

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziewczyny!
Proszę pomóżcie mi skonstruować podstawę jadłospisu dla córki. Ma 8 lat i niestety BMI 20,03 - 135 wzrostu i 36,5 kg waży. Ma niedoczynność tarczycy - bierze euthyrox 50 (ostatnio zwiększona dawka z 37,5). Nie ma hashimoto - zwykłą niedoczynność. Urodziła się z wagą 4310g. Przez pół roku karmiona wyłącznie piersią. Uwielbia jeść. Cały czas by jadła.
Nie pije słodzonych napojów – jedynie herbatę z cytryną słodzi, czasem wodę z domowym sokiem pije i kakao. Fast foody baaardzo sporadycznie – mniej więcej raz w miesiącu. Słodycze są ograniczone do minimum – w weekendy jakieś ciasto, od czasu do czasu lody (absolutnie nie codziennie).
Z ograniczeń żywieniowych – nie może miodu oraz surowej marchewki i orzechów.
Otrzymałam informację, że jej zapotrzebowanie kaloryczne to 1600 Kcal i mogę jej obniżyć o 200Kcal, żeby nie doprowadzić do niedoborów.
Córka chodzi do szkoły, na popołudnie (jednego dnia ma zajęcia od 9-17.30). Obiad w szkole chyba będzie jadła tego dnia.
Oczywiście jak wszystkie dzieci nie lub ciemnego chleba
Z aktywności fizycznej basen nie wchodzi w grę ze względów zdrowotnych niestety (u mnie podobnie), lubi za to rower. Jakie jeszcze można jej aktywności zaproponować – najlepiej wspólne z całą rodziną?
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
kasia dzieciom nie trzeba specjalnie układać diety, Starczy że usuniesz z niej niezdrowe podkuty a resztę nich dziecko je jak ma ochotę i ruch, a spokojnie wyrośnie z nadwagi. Piszesz, że nei je nic niedozwolonego trochę trudno w to uwierzyć u dzieci.
szczerze z kaloriami to nie prawda, przeliczałam specjalnie kalorie dzieciom mi znanym i dokładnie w okolicach 8-12 lat wszystkie jadły ponad 2000kcal i były chude

Zacznij od spisywania tego co je, po prostu bez wpływania na to co je, spisuj przez pare dni i wpisuj do tabelki to ci pozwoli na zorientowanie sie jak to wyglada na prawdę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki Obli. Lekarka krzyczy, że niskokaloryczna ma byc dieta. Problem w tym, że ona usiłuje zjadac tyle co jej 16 letni brat i na dokładkę ciągle cos chce jeść. Nie wiem czy to głód czy po prostu ochota
Raz schudła, ale jej od dzioba odbierałam i spisywałam wszystko co jadła. Wydaje mi się, że wtedy mogła być głodna.
Walczę cały czas ze swoją dietą, jak mi się uda miskę dobrze dla siebie ustawić to reszta będzie jeść to samo (oczywiście bez obostrzeń typu gluten).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
pisz, zobaczmy na czym stoisz teraz ,pisz wszytsko co je i pije
Lekarze znaja tylko ograniczanie kalorii, niestety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hmmm... Faktycznie, wg norm bmi ustalonych dla dzieci przez WHO to dziewczynka jest już niby otyła...



Waga urodzeniowa też duża (makrosomia)- miałaś cukrzycę w ciąży?

A sprawdziłaś w siatkach centylowych czy ta masa ciała i wzrost są na tym samym centylu?


Zmieniony przez - Martucca w dniu 05/09/2014 13:50:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Otóż to. Cukrzycy nie miałam. A na tych siatkach nie mogę się wyznać poszukam jeszcze w książeczce zdrowia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35259
http://zdrowie.wieszjak.polki.pl/niezbednik/siatki-centylowe

banalnie proste w obsłudze, mam nadzieję, że się przyda

Zmieniony przez - huda w dniu 2014-09-06 23:41:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Już mi się udało. Przy urodzeniu miała 50 centyl w masie i 97 we wzroście. Teraz ma 97 w masie i 96 we wzroście. Czyli masa zwiększona drastycznie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A czy leczy ją specjalista dziecięcy czy po prostu endokrynolog w przychodni? Bo IMO takie małe organizmy to jednak inaczej działają niż dorosłe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Leczy ją endokrynolog dziecięcy. Ponoć dobry. Choć na NFZ w przychodni - ale przyjmuje też prywatnie i pierwszą wizytę mieliśmy prywatną (TSH 10,2)

Zmieniony przez - kasia258 w dniu 2014-09-08 09:14:53
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dziennik iseki

Następny temat

Pomocy! Skuteczne ćwiczenia na brzuch?

WHEY premium