SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Potrzebny Plan

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 530

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 94
Witam.
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jak dotąd nie miałem żadnej styczności z siłownią ani tak naprawdę żadnym większym wysiłkiem fizycznym. Ograniczałem się do lekcji wf-u na których także nie wykazywałem żadnych przejawów aktywności.

Jakiś czas temu doszedłem do wniosku, że chciałbym zmienić swoją sylwetkę. Standardowo jak większość moich rówieśników udałem się w tym celu na siłownie. Tam jednak ku mojemu zdziwieniu odkryłem, że nie mam pojęcia za co się zabrać. Uprzejmy pan poinformował mnie, że większość trenujących opiera się na porządnym planie, który ma na celu rozwój poszczególnych partii mięśni po czym polecił mi to forum.

Podsumowując. Prosiłbym kogoś kto ma chwilkę aby pomógłby mi rozpisać mój rozkład ćwiczeń na którym mógłbym się opierać.
Na dzień dzisiejszy
wiek: 17lat
wzrost: 176cm
waga: 53kg
Mój cel: poprawienie swojego wyglądu. Raczej nastawiam się na równomierny przyrost mięśni, aby wyglądać "zdrowo"
Moje możliwości: 2, maksymalnie 3 razy w tygodniu mam czas aby pójść na siłownię oraz postanowiłem poświęcić 30 minut codziennie na domowe ćwiczenia.(niestety na chwilę obecną nie posiadam hantli itd, dlatego raczej myślałem nad jakimiś brzuszkami)

Starałem się być uczciwy sam ze sobą jeśli chodzi o "moje możliwości". Wiem, że zwyczajnie więcej czasu nie uda mi się poświęcić na rozwój fizyczny(dalej nie jest on moim głównym priorytetem. Mam szkołę, zajęcia muzyczne itd) jednakże chciałbym w jak najlepszy sposób wykorzystać ten czas który przeznaczyłem na budowanie tkanki mięśniowej.

Dziękuję z góry za pomoc.

P.S
Mam jeszcze pytanie dotyczące diety. W mojej obecnej sytuacji nie mogę korzystać z żadnych sztucznych produktów pokroju białka w proszku, czy tabletek.(Nie mam problemów ze zdrowiem ale chodzi tutaj o władzę rodzicielską) Oczywiście wydaje mi się, że redukcja tutaj jest bezsensowna i raczej nie ma z czego. Staram się zgłębić powoli tematy na forum jednak czy ktoś mógłby mi krótko wspomnieć czy powinienem podczas nabierania masy od razu ograniczać ilość tłuszczy czy po prostu skupić się na tym aby w moim jadłospisie znalazła się jak największa liczba białek?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2061 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32316
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening od zera

Następny temat

plan trneingowy

WHEY premium