SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porada treningowa dla początkującego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 621

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69
Cześć.

Niedawno postanowiłem, że czas w końcu wziąć się za siebie, bo człowiek powoli zaczął obrastać tłuszczem i od listopada rozpocząłem swoją przygodę z siłownią. Aktualnie ważę 95kg przy wzroście 195cm, jednak większość z tego zajmuje lipidowa otulina :)
Jako, że z siłownią za dużo wcześniej wspólnego nie miałem to plan na pierwsze dwa miesiące miałem następujący (listopad - grudzień).
Dieta:
- obicnam cukry i tłuszcze (słodzone napoje, fast-foody, slodycze out)
- dorzucam więcej białka + ogólnie zdrowszych rzeczy (ryby, chude mięcho, serki wiejskie, oliwa z oliwek, pieczywo pełnoziarniste, jajka)
Ogólnie staram się trzymać w okolicach 2k kilokalorii, żeby w ten czas zrzucić trochę tłuszczu (wg pomocniczych zdjęć mam jakieś 25-27%bf), pracę mam siedzącą, więc to chyba optymalnie?

Ćwiczenia
- FBW 3x duże partie 2x Małe partie -> pon, śr, pt
Przykładowy trening wygląda następująco:
- 15min rowerka na rozgrzewkę (5min start, potem 5x interwały 1:30m/30s)
Klata - 3x wyciskanie na ławce poziomej (12-10-8)
Plecy - 3x ściąganie drążka do wyciągu do karku (12-10-8)
4uda - 3x wypychanie nóg na suwnicy (12-10-8) - chciałbym się przerzucić na przysiady ale to ćwiczenie ze względu na ogólnie słabe rozciągnięcie sprawia mi problemy :P
Barki - 2x wyciskanie sztangielek siedząc + 2x unoszenie sztangielek w opadzie tułowia (12-10)
Dół pleców - 2x przyciąganie sztangielki w opadzie na ławeczce (12-10)
Biceps - 2x unoszenie przedramion ze sztangielkami (12-10)
Triceps - 2x ściąganie drążka od wyciągu (12-10)
Łydki - 2x wspięcia na palce jednonóż (15-12)
Brzuch - 2x spięcia (opór - opór)

Trening zajmuje mi tak średnio 1 - 1:30h
Plan jak wcześniej wspomniałem ma na celu redukcję i przygotowanie mięśni przed właściwą częścią, którą chcę realizować przez następne 6 (minimum) miesięcy.
I teraz pytania, czy plan który sobie założyłem, zarówno dietetyczny i treningowy jest prawidłowy?
Co dalej, chodzi mi tu o te następne miesiące? :)

Z góry dzięki za wszystkie porady.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 321 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23240
Nie ściągaj do karku tylko do klatki, ściąganie do karku jest dość kontuzjogenne. i ogólnie na FBW nie ma konieczności ćwiczenia małych parti bo pracują one razem z dużymi (np triceps pracuje podczas wyciskana sztangi na płasko) Ogólnie plan średni ale skoro ten jest taki na chwilę to może wstaw jak chcesz ćwiczyć w przyszłości (mam nadzieje ze ten plan to taki powiedzmy 2 tygodniowy)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69
To był raczej taki przykładowy zestaw ćwiczeń, co tydzień staram się wymieniać ćwiczenia żeby nauczyć się je wykonywać. Taki plan w założeniu chciałem wykonywać przez 2miesiące (listopad-grudzień), a później przejść na splita lub push/pull/legs (podobają mi się założenia tego planu, ale nie wiem czy będzie dla mnie odpowiedni). Problemem może być fakt, że przez te dwa miesiące raczej nie osiągnę takiego bf jaki chciałbym mieć (15-20% - odpowiedni(?)) przed rozpoczęciem regularnego treningu na masę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Zmienianie cwiczeń co tydzień niekoniecznie ma sens, bo pozbawiasz się możliwosci progresu. I sorry, wiekszości ćwiczeń nie da się nauczyć wykonując je tylko raz. Weż gotowy plan treningowy z artykułu pierwszy rok treningów i trzymaj się go. Natomiast 2000 kcal przy takim wzroscie to jakiś dramat, pomylka i próba zarżniecia metabolizmu. Obcinanie tłuszczu, to też błąd. Tłuszcze są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu hormonalnego. Serki wiejskie to akurat tylko w reklamie i kolorowych gazetkach produkt zdrowy i fit. Warto skonsultowac dietę w dziale odżywianie bo wydaje się, że jest taka potrzeba.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 321 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23240
Dobre nauczenie się ćwiczenia to kwestia tygodni a nawet miesięcy a ty już planujesz splita. Weż tak jak pisała deja vu najprostszego gotowca z FBW i systematycznie, powoli go poszerzaj i zmieniaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Przede wszystkim daj komus zaufanemu do sprawdzenia dietę, bo to jest podstawa podczas odchudzania. Trening gra drugoplanowa role.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do oceny

Następny temat

Plan treningowy dla początkujacego, FBW

WHEY premium