SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poprawa spowolnionego metabolizmu i ogólnego stanu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3476

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349871
Rozsądniej ten czas byłoby przeznaczyć na np 10 serii przysiadów, niestety trenowanie brzucha Twoich problemów nie rozwiąże.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 901
Co oznaczają sesje metaboliczne? Podstawa tlenowa, hmm, na początek może być skakanka? Jednego dnia wolnego mam zapewniony, a przynajmniej miałem do tej pory WF, tak jak nadmieniłem do 1,5h różnego typu wysiłków, które można określić mianem ogólnorozwojowych.
Do siłowni, dzięki dobremu sercu kolegi mam dostęp w akademiku, troche nakładu i kilka gryfów. W jakim kierunku zmierzać? FBW? Jedyne co mi w tej chwili na moim amatorskim poziomie wiedzy przychodzi do głowy.
Przy takiej sylwetce, stosunkowo szerokie biodra do barków zrezygnować ze skośnych brzucha?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349871
Tak FBW ok. Proponowałbym zrezygnować w ogóle z jako takiego treningu brzucha, mięśnie te pracują przy każdym ćwiczeniu, a przeciążanie ich dodatkowo nie tylko może osłabić wyniki w istotnych ćwiczeniach, ale być też przyczyną kontuzji. Skakanka będzie dla Ciebie już raczej treningiem beztlenowym, myślałem o bieganiu . co do treningów metabolicznych - poczytaj przykładowo o tabacie, czy kompleksach sztangowych, albo chociażby hiicie.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 301 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1287
Na chleb mozesz stosowac awokado

"Mixed Martial Arts"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 901
Ajj, nie lubię i mam utrudnione bieganie ze względu na astmę, ale w sumie jest wskazane. Powalczę. Zacznę od 15 minut truchtu 2-3 razy w tygodniu. Czy pomiędzy treningiem metabolicznym, a FBW trzeba dokonać wyboru czy jakoś to połączyć?

Muszę to wszystko na spokojnie przejrzeć i pomyśleć, bo teraz mam bardzo dużo pytań, które pewnie okażą się głupimi.
Dziękuję bardzo Koniu151 i tomekmma
Niedługo się odezwę:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349871
połączyć.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 901
No więc tak, poczytałem o Tabacie, wydaje się niezły Hardcore, wprowadziłbym w dzień nietreningowy, a więc weekendowy przysiady z wyciskaniem hantelków nad głowę. Mam do dyspozycji w domu równo 5kg hantle, więc spróbuję może się uda na nich popracować, bo w weekendy nie mam dostępu do siłowni.
Coś w ten deseń



Więc:
- Tabata
- 2 x w tygodniu bieganie, czasy będę jakoś regulował.
To wszystko plus FBW, jestem laikiem więc plan ściągam i dopasuję pod siebie, może jakoś uda się coś ulepić:
Chciałem zrobić jeden plan, ale ciężko w nim upchać wszystkie ćwiczenia, bo wiele z nich angażuje dużą część ciała
A:
Nogi - Przysiad ze sztangą 3s
Plecy - Wiosłowanie w opadzie 3s - nachwytem do brzucha
Barki - Push Press 3s
Klatka - wyciskanie szangi płasko leząc 3s
Biceps - Podciąganie podchwytem 3s x max
Triceps - Francuskie wyciskanie sztangi leżąc 3s

B:
Plecy - Martwy ciąg 3s
Nogi - Wykroki z hantlami 3s
Barki - Unoszenie ramion w przód i w bok ze sztangielkami(z powolnym opuszczaniem) 3s
Klatka + triceps - wyciskanie wąsko sztangi płasko leżąc 3s
Biceps - Uginanie ramion stojąc ze sztangą łamaną. (w sumie słabo pasuje do FBW)

Nie wiem jak to wygląda. Brakuje mi troche jakby kaptura, brzucha, przedramienia. Mięśnie które wyraźnie angażowałem przy izolowanych. Pozostaje jeszcze kwestia ilości powtórzeń. Przyczyną na A i B jest fakt, że chyba ciężkie byłoby wykonanie przysiadów, martwego, push pressa i podciągań w jednym dniu, a tak mi na początku wychodziło. Czy bieganie jako trening tlenowy mozna zastąpić stepperem? Nie koniecznie zawsze, ale chodzi mi o teoretyczną stronę pojęcia. Jak mocno odbiega to od siebie?




Zmieniony przez - Nooxi w dniu 2013-05-30 12:39:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349871
Biegania nie można zastąpić steperem. To tak jak byś sex zstępował masturbacją. Brzuch, przedramię, kaptur pracuje Ci przy ćwiczeniach złożonych bardziej niż byś robił milion serii pedalskich izolacji.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 901
A jak Ci się prezentuja wybrana przeze mnie całość? Teraz zorientowałem się że powinienem założyć temat w innym dziale by o to pytać;/ Podpowiesz mi tutaj czy najpierw to poprawić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349871
może być.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

0 kcal produkty

Następny temat

Redukcja

WHEY premium