SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Określenie stanu metabolizmu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 739

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2582
Od ok. 9 miesięcy jestem na diecie. Aktualnie jest to dieta pudełkowa 1500 kcal. Waga z ~74 kg spadała do ~63,5 kg.
Od około 2 miesięcy spadek tygodniowo wynosi 0,7 kg . Zauważyłem też niestety że jeżeli pozwolę sobie na drobne podjadanie, waga szybko podskakuje. Z informacji które przeczytałem w internecie jest to spowodowane "stanem metabolizmu". I tu jest moje pytanie: Czy istnieje jakieś badanie/test (itp.), które pozwala określić stan metabolizmu ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Dlaczego 1500 kcal ? Toć to dla drobnej kobietki za mało...a dla dorosłego faceta?
Liczyłeś zapotrzbowanie?
Metabolizm zwolnił, bo ...za mało kalorii dajesz. Ponadto wagąs ię nie sugerujemy, a obwodami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Możesz po sobie to stwierdzić czy masz dobry metabolizm czy nie jesteś ospały masz ochotę na treningi, nie jesteś ospały jesz spore ilosci jedzenia a nadal chudniesz.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
To nic dziwnego bowiem niskokaloryczne diety przyczyniają się m.in. do wzrostu sekrecji kortyzolu, upośledzenia wydzielania leptyny, a także do obniżenia poziomu hormonów tarczycy, w tym przypadku tempo metabolizmu ulega spowolnieniu a spowolniona przemiana materii sprzyja gromadzeniu się tkanki tłuszczowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Niestety narobiłeś sobie problemów. Może być ciężko teraz wyjść z załamania metabolicznego. Polecam zacząć od jak najszybszego zwiększenia kcal i wykonania badań:

https://www.sfd.pl/Długa_redukcja_Mężczyzno_zbadaj_się!-t1125995.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Dokładnie.
Należy wykonać zatem pełny pakiet badań hormonalnych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1500 kcal i 74kg? Doprawdy nie wiem, jak można się tak niszczyć. I to w tak młodym wieku. Zacznij jeść i nigdy więcej się tak nie zarzynaj.


Zmieniony przez - SzeA w dniu 2017-03-21 17:37:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2582
Dziękuje za wszystkie linki jak i zainteresowanie się tematem ;)

Jeżeli chodzi o pytanie: "Dlaczego tak mało kalorii?". Taka kaloryczność została mi nadana przez jeden z portali dietetycznych. Następnie kontynuowałem taką ilość kalorii zamawiając dietę pudełkową - ponieważ waga spadała w odpowiednim dla mnie tempie.

Po pewnym czasie zauważyłem że pomimo stałego spadku pojawia się tez wzrost wagi przy lekkim podjadaniu. Poczytałem o tym temacie i postanowiłem naprawić ten problem z metabolizmem. Stąd własnie pojawił się ten temat ;)


Zmieniony przez - Umm w dniu 2017-03-25 15:10:07
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny

Następny temat

Dieta na mase 76kg.

WHEY premium