SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomocy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3335

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 261
Zastanawia mnie to dlaczego robienie serii np 12/12/8/8/6 czy jakoś tak to nielepiej robić sobie po 10 w każdej serii co daje to że maleje ciągle ?? to wez mi jakąś diete napisz :D No ale najgorsze jest to że niewiem czy będe miał z tego jakies efekty bo jak już mówiłem moja klatka piersiowa i brzuch nieprezentują się dobrze ;/
Ps. Kolega trenuje tak jak ja i ma duze efekty a jeszcze jedno pytanie jak można najlepiej zrobić sobie rzeźbe tzn jakies używki czy normalne ćwiczenia wystarczą ??

Zmieniony przez - boro15 w dniu 2008-05-29 23:11:10

Zmieniony przez - boro15 w dniu 2008-05-30 07:47:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777716
Z reguły wraz ze zmniejszeniem ilości powt piramidalnie zwiększa się obciążenie choć to nie jest regułą można zmniejszać ilość powt zostawiając stały ciężar.

Dięte niestety musisz sam ułożyć tego nikt za Ciebie nie zrobi

A jak ułożysz odpowiednią diete będziesz ćwiczył to rzeźbę zrobisz bez problemu

pozdro

Zmieniony przez - rion10 w dniu 2008-05-30 09:27:12

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 261
Dietę czyli możę byś np taka zę będe jadl więcej ryżu twarogu iowoców itd a niebęde jadl rzeczy kalorycznych ?? czy inaczej ?? nieznam się na tym . A czy taki trening więcej daje tzn. zmniejszanie za każda serią powtórzenia i zwiększajac ciezar od cwiczenia ciągle na tym samym tzn na 1 treningu na tym samym obciązeniu np po 10 12 powtorzeń ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777716
jesz 5-6 razy dziennie w mniej wiecej rownych odstepach.
w kazdym posilku masz mieso (czerwone, tlusciejsze tez) albo rybe (tlusta zwlaszcza) albo jaja albo twarog (najlepiej poltlusty) - taka standardowa porcje powiedzialbym.
w kazdym poslku masz ryz/kasze/makaron razowy/kartofle/ciemne pieczywo - wieksze porcje rano, przed i po treningu, mniejsze w innych, przed snem zero.
w kazdym posilku masz warzywa - no ewentualnie przed i po treningu moze byc zamiast tego owoc.
w kazdym posilku masz troche tluszczu - oliwy ekstra virgin zwlaszcza, omegi-3, orzechow (no , moze oprocz posilku po treningu).

i tak sobie jesz, w jednoczesnie czytasz o dietach, uczysz sie, i modyfikujesz zeby sie zgadzaly proporcje makroskladnikow, mikroskladnikow, kwasow tluszczowych, rownowaga kwasowo - zasadowa, itd.
Tutaj masz o diecie na poczatek cytuje kolege chwilowego

Na poczatek zostaw stały ciężar i będzie dobrze

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 261
Zmieniony przez - boro15 w dniu 2008-05-30 22:09:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1608 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6959
rion10 z kąd Wy macie tyle energii i wytrzymałości odpisująć na często powtarzane pytania?

idź za głosem serca,
p****** presje rówieśniczą,
ćwicz to co chcesz nawet gdy kumple nie ćwiczą!!!
mój trening: http://www.sfd.pl/nie_mam_pewności_czy_trening_jest_dobry,_co_na_to_specjaliści_-t504590.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777716
Taki już urok forum ludzie wolą pytać niż sami coś poczytać i dowiedzieć się więcej

Trochę już tu siedzę i się przyzwyczaiłem

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 261


możecie stwierdzić po tej fotce co jest nie tak z moimi sutkami ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Ile masz lat Boro?

Co do ilości powtórzeń. Jest tak jak napisał Rion. Np. georgu stosuje zawsze stały ciężar i stałą ilość powtórzeń. Każdy robi jak lubi i jak mu wchodzi najlepiej.

Ja lubię stały ciężar/mała ilość powtórzeń na małe grupy mięśniowe (tic, bic, łydki) na koniec treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 261
15
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MASS dobry plan ?

Następny temat

co sadzicie o takiej rozpisce?

WHEY premium