SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w treningu dla nygusa z jaskrą

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2348

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 52
Cześć!
Chcę zacząć zdrowo jeść i pozbyć się tłuszczu z brzucha, który jest efektem pochłaniania dużej ilości słodyczy i braku jakiejkolwiek aktywności fizycznej.
Czuję się ospała, bez życia i nie przepadam za ćwiczeniami.
Postanowiłam wziąć się za siebie, zacząć ćwiczyć oraz zdrowo się odżywiać.
Potrzebuję pomocy w ustaleniu planu treningowego uwzględniając fakt, że mam jaskrę. Lekarz powiedział, że mogę uprawiać sport, muszę jednak pamiętać, że zbyt duży wysiłek fizyczny podnosi ciśnienie oczne.

Proszę o pomoc, tak jak w temacie.

Wiek : 34
Waga : 70
Wzrost : 159
Obwód w biuście(1) : 104
Obwód pod biustem : 82
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 88
Obwód na wysokości pępka : 105
Obwód bioder (3): 103
Obwód uda w najszerszym miejscu: prawe - 65; lewe - 62
Obwód łydki : 38
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch i uda
W którym miejscu najszybciej chudniesz : ramiona
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: brak
Co lubisz jeść na śniadanie: kanapki lub omlet
Co lubisz jeść na obiad : kurczak, ryż, makaron, ryby
Co jako przekąskę : owoce, paluszki
Co jako deser : owoce, słodycze,
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia: jaskra obuoczna
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: tak - krople do oczu obniżające ciśnienie
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: brak
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : brak

Obecnie ułożona dieta:

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1631 Wiek 23 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 61355
Jeśli chodzi o trening, to nic nie szkodzi na przeszkodzie żebyś zaczęła FBW z regulaminu. Poza tym jest lato, idealny czas żeby zacząć się ruszać
Z michy wywal Ostrowie, niepotrzebne ci dodatkowe białko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 52
Dobrze, tylko jak się będzie miał się FBW do mojej jaskry?
Chodzi mi tutaj o kwestię podniesionego ciśnienia, o którym wspomniałam w pierwszym poście.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 52
Mógłby się ktoś wypowiedzieć szerzej w tej kwestii?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1631 Wiek 23 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 61355
Są rzeczy których powinno się unikać, jak ćwiczenia z głową w dole (n.p. wyciskanie na skosie ujemnym), manewrowanie dużym ciężarem z wstrzymanym oddechem i w ogóle ciężarami na poziomie wyczynowym. Natomiast nasze amatorskie działania na siłowni, moim zdaniem przynoszą więcej pożytku niż szkody, usprawniając metabolizm i odżywienie wszystkich tkanek, w tym nerwu wzrokowego. Ale musisz się dokształcić w temacie sama, nikt na siebie nie wezmie odpowiedzialności za decyzję.

Tutaj jest ciekawa dyskusja z lekarzem na temat ćwiczeń i jaskry. Fragment o ćwiczeniach siłowych:

Moderator: Many emailers ask about weight lifting. What do you tell your glaucoma patients that are into heavy weight lifting? It is advised for glaucoma patients?

Dr. Pro: Heavy weight lifting like squat thrusts can increase the IOP during the manouever. In 2003 Chromiak found that dynamic resistance exercises such as chest press and leg press induce modest postexercise decreases in IOP. So I tell my patients that they certainly can continue to exercise or lift weights, but to avoid a Valsalva manouever—holding your breath while lifting a heavy object—as it will increase the IOP which can be harmful to a patient with moderate to severe glaucoma.

(Chromiak JA, Abadie BR, Braswell RA, Koh YS, Chilek DR. Resistance training exercises acutely reduce intraocular pressure in physically active men and women. J Strength Cond Res. 2003 Nov;17(4):715-20)


Zmieniony przez - ziuta w dniu 2014-07-11 14:00:04
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Najwyższy czas na zmianę sylwetki

Następny temat

Witam ;)

WHEY premium