SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podstawowe informacje na temat treningu- Prosze o POMOC !!!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1398

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18
Siema !

Mam 16 lat i 3 miesiące. Mam 191cm wzrostu i ważę 75kg. Chciałbym już przestać rosnąć. Słyszałem, że siłownia temu sprzyja. Zacząłem ostatnio chodzić na siłownię. Ściągałem ćwiczenia z neta ale nie mam o nich zbytnio pojęcia. Moim największym problemem jest nieznajomość ćwiczeń i nieumiejętność rozłożenia ich podczas ćwiczeń przez cały tydzień. Chciałbym zwiększyć swoją masę tak do ok. 85-90 kg.

Mam cukrzycę i to jest chyba problem, zresztą nie wiem proszę was o pomoc.

Jeżeli możecie to proszę o zestaw ćwiczeń na cały tydzień. Na siłownię uczęszczam 3 razy w tygodniu: wtorek, czwartek, sobota.

Chciałbym się trochę "poszerzyć" ale bez rzadnych środków czyli na "sucho".

PROSZE O POMOC! DZIEKI Z GORY!

"Twój miliard kryje się w Twoim rozumie"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 544 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4428
L. wysłanych artykułów 1
L. przecz. artykułów 1


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 2566 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10268
Jeżeli chodzi o wzrost to treningi siłowe wcale nie hamują wzrostu, a czasem wręcz odwrotnie - dodają kilku centymetrów.

Ja się osobiście nie znam na chorobach, ale jeśli masz cukrzycę, to najpierw udaj się do lekarza i zapytaj czy ma jakieś przeciwskazania przeciwko twoim treningom.

Poza tym powinieneś zacząć najpierw od jakiegoś treningu ogólnorozwojowego ( np. ACT ). A potem możesz się zająć treningiem na masę. Ale jeśli chcesz nabrać wagi to musisz zadbać też o dietę bo bez tego jest ciężko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 522 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21190
O cukrzyce to najlepiej zapytaj lekarza , poczytaj troche o planach treningowych na mase bo dużo tu jest takich tematów , wpisz poprostu w wyszukiwarce i troche poczytaj , a cwiczenia i pomoc w treningach znajdziesz tutaj http://www.kulturystyka.pl/atlas/ , ;) .

Jak nie po dobroci to pod chwytem !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18
Mazuro a moglbys mi wytlumaczyc istote ACT? Jak mowilem jestem kompletnym amatorem i nie wiem nawet co to jest.

Pozdro

"Twój miliard kryje się w Twoim rozumie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 203 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1986
act to trening ogolno rozwojowy...cwiczysz kazdy miesien na kazdym treningu...służy to przygotowania mięśni do wysiłku fizycznego


OGÓLNE ZASADY "ACT":

-najlepiej ćwiczyć 3 razy w tygodniu,co drugi dzień,(poniedziałek, środa, piątek lub wtorek, czwartek, sobota)

-zawsze należy zaczynać od 10-cio minutowej (3-częsciowej) rozgrzewki (patrz poniżej)

-wszystkie ćwiczenia powinno wykonywać się w dość szybkim tempie w 12-15 powtórzeniach,

-ciężar dobieramy tak, by po wykonaniu założonej liczby powtórzeń pozostawał zapas sił na wykonanie jeszcze 2 - 3 ruchów, których już nie wykonujemy

-przerwy(przejścia) pomiędzy kolejnymi ćwiczeniami ("stacjami" obwodów) powinny być nie dłuższe, niż 30 sekund, zaś pomiędzy całymi obwodami 2 minuty

-OBWÓD: wykonanie pełnego zestawu poszczególnych ćwiczeń (po 1 serii) z 30 sekundowymi przerwami pomiędzy nimi,

-w tygodniach 1 i 2 wykonujemy po 2 obwody ze stałym obciążeniem w każdym ćwiczeniu

-w tygodniach 3,4 i 5 po 3 obwody na każdym treningu ze stałymi obciążeniami
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening silowo masowy

Następny temat

Złamany bark

WHEY premium