SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podciaganie + silownia+ dodatkowe pytania. Pilnie potrzebna pomoc.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 972

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47
Witam,

Piszę w związku z coraz większymi wątpliwościami względem mojego treningu i chęcią jego zmiany.

Podstawowe informacje:

Wiek: 20 (rocznikowo 21)
Waga: 59kg
Wzrost: 174
Cel: do osiągnięcia Siła + masa ( bardziej w kierunku siły)
Staż: Siłownia 0 (dawno temu około 6-7 miesięcy)
Aktywność fizyczna: Bieganie, Drążek, treningi gimnastyczne.

Podciągam się nad chwytem około 3-4 miesięcy, początkowa liczba podciągnięć wynosiła 16. Obecnie ich liczba nie zwiększyła się znacząco, czyli do liczby 19. Podciągam się według planu ze strony www.podciaganie.pl . Wykonuje podciągnięcia do klatki piersiowej.


Mam pewne wątpliwości, co do rozwoju liczby powtórzeń w podciąganiu, czy ten trening jest wart uwagi, bądź istnieje lepszy? Zależy mi na zwiększeniu liczby powtórzeń do 25-30 a następ nie rozwijaniem siły. Wykonuje dodatkowo na przemian ćwiczenia na triceps, barki i klatkę. Wszystko przy pomocy domowych "przedmiotów".

Następnie chciałbym się dowiedzieć coś odnośnie wyjść nad drążek z ang. Muscle up. Jakie partię należy rozwijać, aby zwiększyć liczbę tych podciągnięć i jakie ćwiczenia są najlepsze do ich rozwoju. Czy treningi na siłowni, zwiększą mi sprawność tych elementów?

Jakie mięśnie są głównie angażowane podczas pompek bez nóg i czy można osiągnąć ten element przy pomocy treningów na siłowni?

Ostatnie pytanie tyczy się pogodzenia treningów na siłowni i tych ze swoim ciałem, czyli mniej więcej jak powinien wyglądać połączenie tych treningów, aby ze sobą nie kolidowały. Zależy mi bardziej na rozwoju podciągnięć.

Przepraszam za wszystkie błędy i czekam na szybką odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Pompki bez nóg czyli Planche to ćwiczenie z gimnastyki sportowej które angażuje niemal całe ciało wymaga ogromnej siły i koordynacji której treningiem na siłowni nie nabędziesz. Aby się go nauczyć musisz trenować jak gimnastyk i uzbroić się w cierpliwość, bo nauczenie się go zajmie ci w najlepszym wypadku kilkanaście miesięcy choć prędzej kilkadziesiąt a może nawet parę lat.
Ale jeśli jesteś gotowy ponieść trud mozolnej pracy nad sobą to poniżej masz link do tematu traktującego o tej tematyce.
https://www.sfd.pl/Building_the_Gymnastic_Body_ebook-t558483.html 

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 831 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5363
jw.
Natomiast jeżeli chodzi o wejście na drążek, (ang. muscle up):
-Znajdź drążek na takiej wysokości, aby móc wyskoczyć, i zrobić wejście
-Mi pomogło bardzo podciąganie się z obciążeniem, jak największym ale z zapasem 1-2 powtórzeń
-na początek, spróbuj robić wejście przez jedna rękę, np. lewą, tzn. spróbuj najpierw jeden łokieć przerzucić na górę, potem drugi i wyprost.
-jeżeli drążek nie jest śliśki pomaga bardziej założyć nadgarstek, dłoń na drążek, łap stronę:
http://www.beastskills.com/MuscleUp.htm
Ja przez pewien okres próbowałem zawsze wracając ze szkoły zrobić wejście przez dwie ręce, zawsze robiłem przez jedną aż któregoś dnia z radością dostrzegłem że właśnie wszedłem nad drążek.

www.facebook.com/ZaHoryzont  <--- Trochę o podróżach.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na wzmocniene pleców (pomocy)

Następny temat

TRENING W TIRZE

WHEY premium