SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podciąganie!

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3198

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
No dobra, tylko że jak budujemy siłe w WL, to nie używamy samego WL. Tam cały trening i dobór ćwiczeń jest pod to ułożony, więc tak samo należałoby ułożyć trening z podciąganiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
no i? A czy ja napisałem gdzieś ze należy robić zupełnie inaczej?
Po prostu,to że jakiś bój nie jest składnikiem trójboju siłowego nie znaczy że jest gorszy od konkurencji które występują w trójboju.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
@Hks
Jeżeli Ci zależy na krótkich sesjach poprawiających siłę maksymalną, to smarowanie gwintów jak najbardziej będzie skuteczne

Zmieniony przez - Krzyh93 w dniu 2011-11-27 15:48:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 805 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10721
https://www.sfd.pl/12_najlepszych_rad_jak_poprawić_podciągnie_na_drążku-t817450.html

nie bardzo jestem biegły w terminologii i mam pytanie. w punkcie drugim jest pisane o retrakcji łopatek. tutaj w linkowanym artykule pavla jest pisane o podciaganiu w "hollow position". czy to jest to samo czy dokladnie cos przeciwnego? retrakcja to sciaaganie, w hollow position lopatki sie jakby rozciaga, ale intuicyjnie mam wrazenie, ze w obu artykolach o to samo chodzi, wiec ktos by mogl wyjasnic sprawe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Mi się też tak wydaję, że chodzi o to samo. Może Freed odpowie, on jest tu specem od podciągania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
a jak Pavel tłumaczy w swej książce "hollow position"?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 805 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10721
"The pullup is the logical choice of an exercise to strengthen your lats. If you ask
an experienced bodybuilder how to work the latissimus most thoroughly he
will tell you to look up, force your chest open, and draw your shoulder blades
together on the top of the pullup. This may be okay for bodybuilders, but what
does this have to do with fighting? You move in the ring in what gymnasts call
“the hollow position” –the scapulae flared and the chest caved in."

tutaj fragment z linka w tekscie w tym watku

rozroznia podciaganie kulturystow i faiterow. tych pierwszych jesli dobrze zrozumialem jest w pozycji ktora nazywaja gimnastycy arch position, a drugich hollow.

tutaj wyjasnienie tych pozycji :

http://www.dragondoor.com/articles/gymnastics-tension-exercises/default.aspx

no z grubsza tylko [pytanie jest co to znaczy sciagnac lopatki. czy chodzi o ruch ramion w dol, czy sciagniecie do tylu, plecy luk tworza. chyba w dol, bo to silniejszy ruch jest jak sadze i cialo spiete bardziej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
Czy to prawda, że ułożenie kciuka na drążku odpowiada również za rodzaj mięśni, których używamy? Chodzi o tzw. małpi chwyt? Jak Wam wygodniej?

Cierpliwość to piękna sprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 805 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10721
pewnie tak, bo mi na palcach latwiej, z kciukiem z drugiej strony trudniej, a ze na palcach jakos sensowniej, bo przeciez tylko na drazku tak chwycic sie mozesz z kciukiem, nie podciagniesz sie tak na murku, to mysle ze lepiej jak jestlatwiej i naturalniej:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 805 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10721
http://gymnasticbodies.com/forum/viewtopic.php?f=13&t=7649&p=68509

znalazlem cos na interesujacy mnie temat. przewincie w dol tam sa zdjecia z pavlem i kulturysta, oraz odpowiedz na ten temat samego pana sommera
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brzuszki i spięcia

Następny temat

Domowa Siłka - co dodać?

WHEY premium