SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początki odchudzania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1093

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 190
Witam. Mam do Was parę pytań, gdyż zapewne wielu z Was jest w tym temacie bardzo kompetentna, a Wasze forum uważam za najbardziej profesjonalne, dlatego taki temat tutaj zawieram.

Stwierdziłem, że warto się za siebie wziąć. Moja dziewczyna stwierdziła, że nie wyglądam źle, jednakże uważa, że lepiej byłoby się przytulić do kaloryfera, nie do brzuszka mikołaja, oraz fajnie byłoby złapać za twardą pupę.
Dlatego stwierdziłem, że czas na zmiany.

Mam 175cm, i ważyłem około 90kg. Moim nałogiem życiowym (odkąd pamiętam) była sól! Wszystko soliłem. Aż do momentu, kiedy w ciągu tygodnia pożarłem sam dość dużą całą solniczkę. Mogło tam być z pół szklanki, może więcej. Pod koniec maja - początek czerwca, rzuciłem to dziadostwo na dobre. Nie dodaję soli do niczego i w ogóle unikam słonych potraw. Według mnie, jest to moje życiowe osiągnięcie.

Dzisiaj ważę około 84kg. Czuję się znacznie lepiej oraz wyglądam znacznie lepiej. Zapewne zjechałem z wody.

Nigdy nie chodziłem na siłkę zbyt ambitnie.

Oto moje pytania:
1. Czy to prawda, że jak się wypije alkohol podczas treningów na siłce, to wówczas traci się efekty? Podobno jedno piwo, czy tam upicie, cofa w treningach o 3 tygodnie?
2. Dlaczego nie można pić podczas diety odchudzającej napojów gazowanych słodzonych aspartamem? Np Colę bez cukru?
3. Na dobry początek zmian ograniczam się z jedzeniem. Nie w nocy (zazwyczaj po 18). Jem znacznie mniej. Jednakże zjadam śniadanie całkiem normalne, żeby nie paść (czytaj. zazwyczaj 2 kawałki chleba z normalnym okładem). Obiad też normalny jem, tylko oczywiście bez sosu, a ziemniaków niewiele, aczkolwiek mięso jake poda mi rodzina, takie zjem. Czy to kotlet smażony, czy to kurczę pieczone.
Staram się spędzać aktywnie dzień. Co jakiś czas biegam, albo gram w speedmintona (godzina w porywach trzy).
I rozpocząłem ćwiczenia 8 minut dziennie z Youtuba, na brzuch i pośladki -> czyli na to, na czym mi jedynie zależy.

Aha i dość dużo błonnika spożywam codziennie. Tzn taki sublement diety w postaci proszku, co na 100g ma ponad 85g błonnika czystej postaci.

Co Wy o tym myślicie?

Zmieniony przez - ifar w dniu 2011-07-03 00:32:51
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
1. raz na jakic czas mozna sie napic z umiarem- najlepiej wino. ale piwo czy co tam lubisz tez mozesz. jednak jak sie ma alkohol do zdrowia i sylwetki? pytanie troche nie na miejscu. oczywiscie, ze nie stracisz przez jednorazowy wysokok całych efektów, niemniej jednak nie rób tego za czesto.
2. kto ci to powiedział? mozesz pic cole zero, light, pepsi max...jak lubisz i masz chęć na slodkie- nie ma problemu. woda oczywiscie najlepsza i nie mozesz jej zastapic colą.
3. z taką dietą nie masz szans na palenie sadła. tu tzreba zadac sobie trudu, policzyc kcal, BTW, dobrac produkty i ulozyc konkretną diete+ aero/hiit i siłowy (jesli chcesz by sylwetka dobrze wyglądała)
4. zadne cwiczenia, brzuszki, etc... nie palą tłuszczu. od tego jest dieta redukcyjna+ aero/hiit
5. ja tez suplementuje błonnik w proszku (Fitness Authority Fibre) i dziennie mam go w diecie 40-50g.

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 190
Woowow. Nic mi nie mówi Twój punkt 3. Mogłabyś rozwinąć swoją myśl? :>
Co to znaczy policzyć kalorie, BTW, jak dobierać produkty i cała ta reszta, aero/hiit?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
https://www.sfd.pl/-t276436.html

tu masz wzór na obliczenie bilansu kcal, jak rowniez rozkladu BTW (białka, tłuszcze, węgle). liczysz, korzystasz z tabeli kalorycznych, dobierasz wlasciwe produkty pod wszelkie wyliczenia i ukladasz w ten sposob diete.
aero: bieganie, joggin, rower, stepper, szybkie marsze. tetno 65-70% hrmax (tętna maksymalnego)
hiit: interwały. przeplatanie wysokich intensywnosci ~90%, niższymi ~65%

Stop wishing start doing

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę dla ektomorfikiem

Następny temat

Dieta na mase

WHEY premium