SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początki - proszę o pomoc

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 669

Formularz - Proszę o pomoc

Obowiązkowa fotografia sylwetki (przód lub tył); ewentualnie opis: bf, typ budowy ciała

typ ektomorficzny, bez brzuszka, szerokie barki

Wiek

25

Waga / wzrost

75/183

Staż treningowy

0

Cel cyklu

wzmocnienie mięśnie, zwiększenie masy i rzeźna

Stosowane już wcześniej suplementy

0

Stosowane wcześniej spalacze

0

Suplement stosowane przez ostatnie 60 dni wolnych od ilość dni wolnych od kreatyny

0

Informacje na temat diety (rozklad b/ww/tł na kg masy ciala, zapotrzebowanie kcal i bilans w diecie)

zapotrzebowanie przy założeniu przyrostu masy wyliczyłem 3400, bez szans na dostarczenie takiej ilości białka jak potrzeba, raczej nieregularny i stresujący cykl dnia

Przewidziane finanse na cykl

możliwie jak najmniej, ale bez limitów

Uwagi i sugestie

przybranie na masie i potem efektywny trening podkreslający sylwetkę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 154
Panowie, zaczynam od września przygodę z siłownią. Celem jest wzmocnić wydolność i mieć ładne atletyczne ciało, bez żadnego nadmiernego pakowania.
O mnie:
25 lat, 183 cm, 75 kg, kiedyś grałem w siatę, obecnie rower, czasem biegam.Udo - 154, biceps-26, klatka-98, biodra-85, talia-82, nagarstek-18,5, łydka-37,5, szyja-41 cm. Typ raczej ektomorfik.
I w związku z tym mam pytanie - przejrzałem wiele tematów tutaj, ale było sporo sprzecznym informacji i kłótni czasem i nie wiem.
Wymyśliłem sobie (na tej podstawie i dlatego proszę o korekcję) jakimi suplementami wspomóc dietę io tak:
Mass actvator 3xdz lub białko Scitec nutrition 4xdz
BCAA zależnie od dnia treningowego
Kreatyna CM3 caps - potrzebna, niewskazana bo za wcześnie? jak dawkować?
I co z tymi gainerami?
Panowie doradźccie coś - dzięki za sugestie.
Pozdr!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 730 Wiek 110 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3902
Ułóż sobie dobry trening i dietę zależną od celu. Czytaj podwieszone tematy w dziale "Odżywianie" i "Trening dla początkujących".

Za dużo żarcia w proszku. Ogranicz się maksymalnie do brania 2 razy dziennie białka/gainera o ile w ogóle będzie on potrzebny. Białko i gainer to uzupełnienie diety. Warto zainwestować w białko tylko po to by brać je bezpośrednio po treningu z węglowodanami prostymi (szybkie dostarczenie utraconych składników odżywczych do mięśni i uzupełnienie kalorii straconych na treningu).

BCAA jak masz kasę to inwestuj. Ale myślę, że na początku przygody nie ma takiej potrzeby.

Kreatyna co najmniej po pół rocznym stażu na siłowni.

Jeżeli chodzi o wydolność to typowo kondycyjne treningi, bieganie, sporty walki itp.
Atletyczna budowa - dieta, trening i po czasie efekty będą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
nie żartuj sobie nawet
odzywka 4x dziennie?
dział odzywianie, pozniej dzial trening
tutaj wroc za pol roku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 154
to dawkowanie było w opisie preparatu, było 3-4 x dziennie więc tak napisałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 154
dzięki za rady, poczytam te inne tematy, dopytam jeszcze czy BCAA można stosować np. co 2 dzień po treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 154
i czy lepsze w moim przypadku bedzie białko czyste czy gainer?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 730 Wiek 110 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3902
Ty nie słuchaj producenta, bo on najchętniej by napisał, żebyś brał to 6 razy dziennie. Szybciej kupiłbyś znów jego produkt, a potem nastepna paczka i następna, aż Ty byś zbankrutował a on by się cieszył

Najpierw dopracuj dietę skoro nawet nie wiesz ile białka Ci brakuje lub ile kcal masz deficytu żeby dorzucać gainera. I to czy będzie lepszy gainer czy białko to akurat zależy właśnie od diety. Skoro nie ma w niej braków to nie ma sensu kupować nic z tych rzeczy.

BCAA stosuje się po treningu, przed lub w trakcie. Na Twoim miejscu nie traciłbym pieniędzy na BCAA na tym stopniu zaawansowania. Tym bardziej że dopiero zaczynasz i jesteś na masie (rzekomo).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 154
dzięki za merytoryczną pomóc. Faktycznie zrobiłem sobie ten dziennik kalorii ze stronki i o dziwo wychodzi mi nie nie dobór białka, a tłuszczu w diecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
no to podbij oliwą/orzechami/żółtkami
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tłuszczu

Następny temat

Kilka pytań na temat kreatyny.

WHEY premium